Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

5 hours ago, antrax said:

Dok sneg nije iznenadio putare...  :-)

Treba mi preporuka za zimske gume (Renegade 215/65/R16).
Živim u nezgodnoj ulici koja se retko čisti, a snega gotovo uvek ima.

Vozim zimi i po gradu i po selu i po magistrali, često i po putevima koji nisu još stigli da očiste (jbg, priroda posla mi je takva).
Vozio sam Lassa Snoways 3 (verovatno, mrzi me da gledam sad broj).

Uglavnom, nikad više Lassa. Nisam zadovoljan njima, pogotovu na utabanom snegu.

Treba mi preporuka za gumu, ali da ne bude preskupa.
10-11-12 hiljada max što bih mogao da izdvojim.
 

Od jeftinijih sava eskimo hp2.

Skuplje nokian ili continental ts860.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@clockwork_orange možeš 185/60 R14, lepo će popuniti prostor i izgledaće taman kako treba. Što se tiče 15-ica malo su skuplje gume u dimenziji 195/50 R15 kad se uporedi sa ovim prvim koje sam spomenuo.

Felne možeš sve koje idu i kod Punta, isti je promer 4x98 i centralna 58.1 mm. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno na odgovoru
Cena guma je manje bitna koliko mi znaci sigurnost u voznji svako pa i najmanje cukanje vise kosta od dobrih guma
Malo me buni ET broj tj desilo mi se da sam promenio diskove i plocice pa je felna zaglavljivala o kandze
Predpostavljam da to moze da se resi distancerima sto povlaci dodatne komplikacije i troskove

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drzi se fabričkih felni i nema problema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, clockwork_orange said:

Malo me buni ET broj

Rastojanje od ose felne do ose kacenja na glavcinu. Utice upravo na izbacenost felne - manji offset, izbacenija felna. I obrnuto.

Sto kaze Axa, gledas ili fabricku felnu koja je Plug&Play i sa kojom nema greske. Ili aftermarket sa parametrima koji ce se uklopiti u dozvoljeno odstupanje.

Ako se ne snalazis, imas po netu i lepe konfiguratore, gde se moze poigrati sa parametrima i videti na sta i u kojoj meri uticu ako se menjaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel kotrljao neko ovo?

 

linglong_sport-master_221026969.thumb.jpg.2dfe09b356b850bcd384d1c5b4d7527b.jpg

LingLong SPORT MASTER

Malo skuplje od Tigra.

Ima neke solidne rezultate na jednom testu i nigde više.

 

Mada, rimuje se sa KingKong, DingDong i sl. i to me najviše odbija i naravno, solidarišem se sa Zrenjanincima koji već 20 god. nemaju pitku vodu al dobiše fabriku guma!?

Edited by BaneJ

Share this post


Link to post
Share on other sites

U vreme kada je bilo reči o otvaranju fabrike bacio sam se na googlanje oko rejtinga kompanije.

Malo je reći da sam se iznenadio viđenim.

Generalno, mi balkanci smo skeptici prema svemu što ne dolazi sa zpadnih livada.

Koje sirovinske komponente koriste ne znam ali, viđam njihovu marku ne samo na točkovima lokalaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Mijailović P. said:

viđam njihovu marku... 

... na Arena kanalima jer su bili glavni sponzor naše domaće fudbalske lige a mozda su i ovu sezonu :D barem se prošle godine zvala ping pong (ling long) super liga. Ne znam da neko od fudbalera ćera te pneumatike na svojim automobilima kao što ni Lassu nisu igrači Barselone kad im je ista bila sponzor. 

Mislim da kolega neshtry to nikad neće oprostiti Mesiju i Ter Stegenu. :lol:

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima protektirnica sto otkupljuju na veliko ali je cena smesna, tipa par dinara za kg. Prodaj to sto valja, ostalo baci.
Vidim pita se ta Ling Long... uvek bih pre kupio Tigar i sl.nego kineza. Ja sto sam vidjao, izuzetno su se lose pokazali kinezi.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tigar je bar u Mišlenovom vlasništvu,pa za neke modele može da se desi i da bude kaučuka u njima,a ove kineske živa plastika(imam zimske nankang,made in china),ni zašta nisu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da se "pohvalim" da sam svojevremeno dobio tada maltene nove Nankang uz felne (mislim da je model bio TourSport 611). Letele su na oglase vec posle par krugova.

Mada mislim da im je najveci zajeb bio sto sam iza toga kupio Conti PremiumContact :D . Bukvalno du*e i glava po svakom parametru.

Tako da jos iz mladjih i zelenih dana, kada se zaletis i kupis na brzaka pa se kajes na tenane - ne uzimam nista bez iole krstenih testova i poredjenja sa konkurencijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, totti said:

Ok, ali koliko godina su već kod tebe? Ako se ne varam, dobio si ih uz auto prilikom kupovine? A ako tako beše, onda ni tad nisu bile nove.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk
 

Istina,ali je tigar za njih bio majka mara i posle godina korištenja….

još su ove spakovane u ladovini i mraku celu sezonu letnjih guma

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi. Jeste letnji period ali brzo ce zima pa treba se valjano pripremiti. Naime imam letnje gume koje su u odlicnom stanju na ALU felnama, e sad u planu je da kupim gume za zimu, imam set celicnih felni. Ono sto razmisljam da li da kupim zimske gume ili ALL Seasons. Znaci bilo koja varijanta od ove dve vozice se samo zimi, letnje vec imam. Dvoumim se iz razloga sto su zime blaze i u martu nekad ume da bude i vise od 15 stepeni sto za zimsku gumu nije bas pogodno. Voznja se svodi 90 % u gradu i po nekim blazim uzbrdicama....  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas para da dohvatis Michelin CC2, ja bih uradio tako. Znam dosta njih koji tako rade, i odlicno je ko voli da vozi. Osecaj na volanu skoro 1 u 1 kao letnja (mada grip ipak manji). Ponasanje preciznije od zimskih itd. A to malo snega sto bude, zavrse posao... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje preporuka za Michelin CC ja ih imam na kolima leti se ponasaju odlicno mozda su za nijansu bucnije od letnjih ali neprimetno
Na mokrom su isto odlicne
Po Beogradskom snegu su takodje dobre tj nisam imao problema mada nisam sa njima isao u planine
Zbog njih hocu da promenim tockove na pandi ne proizvode ih u dimeziji od 13 cola

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tom slucaju nemas neke benefite... Kleber/BFG all season gume se ponasaju maltene isto kao i njihove zimske (osim ako nije uleteo neki nov model za koji ne znam)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Strongman, Ako prelazis malo godisnje, ja bih pre na tvom mestu kupio zimske posto vec imas 2 seta felni i planiras da menjas po sezoni. Nece se zimska toliko istrositi ako ne vozis mnogo, pre ce da propadne od starosti. 

Ako ti znaci informacija, na oba auta imam premium gume za sve sezone. Na tvingu je moj izbor jer auto prelazi 5-6K Km godisnje, a na tiguanu su bile skoro nove CC kada sam ga kupio pa nisam hteo da menjam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...