Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Reno Kadjar, bio pored mene parkiran na plaži. Iz aviona se vide šare koje je pesak dodatno istakao. Auto je u oglasima 13+ hiljada, mogao je da ispruži još malo, ali jok...

Apropo toga, podsmeva se meni komšija zbog zadnjih AS guma. Kaže leti nisu nizašta, a posle prvog leta ni zimi! Inače lik vozi vinteru cele godine, dve godine, pa menja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto ti, jos dvojica izuzetnih poznavalaca iz ekipe Mokro+Suvo.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/22/2022 at 2:08 PM, Milutinac said:

Trazim gume, naisao na viking, i jedna trivia :D

 

 

 

asasadsasd.thumb.jpg.c37675391cb85c3cd9926aed64c84d94.jpg

 

Presli igricu na hard

 

To su je pohvalili kako stvari stoje, ali bar je bolja od Tigra. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije Laufenn, nija Sava, nije Nexen :)

 

Stigao Falken danas

 

20220630_121855.thumb.jpg.4123146d4146f64fd063b6a772079c23.jpg

 

20220630_121901.thumb.jpg.4bebf4172da5130f19e1c2d5fa37e9e2.jpg

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Tyrerview daje okvirno ovakve neke ocene

 

asd.thumb.jpg.e1305640893b8201ff9b10f12128827f.jpg

 

https://www.tyrereviews.com/Tyre/Falken/Azenis-FK510.htm

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/26/2022 at 1:31 PM, bane1321 said:

podsmeva se meni komšija zbog zadnjih AS guma. Kaže leti nisu nizašta, a posle prvog leta ni zimi!

Evo ja unistih proslog leta moje, a nastavljam i ovog... :D 
Prosle su kod mene 2 zime i evo drugo leto i  i dalje izgledaju super posle 30ak hiljada Km. 

 

cc f.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas me zanima koliko taj komsija prelazi godisnje,moje AS piče vec 4.sezonu,doduse ne znam kolka je prednost sto su u garazi,pa ne gore na ovom suncu.
Nego da pitam kad sam vec ovde,dobih juce gume za drugi auto Tigar M+S, 2021pa ne znam kako bese da ih lagerujem,uspravno ili vodoravno u podrumu.
i kakva su vasa iskustva sa setom za reparaciju guma,za auta koji nemaju rez.tocak čak ni ćopavac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da pokrpi samo sitnija ostecenja, treba voditi racuna i o datumu isteka sadrzaja. Kao i da kada se sadrzaj seta usprica - i felna i guma iznutra ostaju zestoko zas*ani, cesto i za vijeki vijekova :) .

Za bilo kakav ozbiljniji gumi-defekt, sa tim setom mozes samo da stanes sa strane i da places. Tako da sam uvek bar za copavac, a prava stvar je tocak pune dimenzije. Ako su mi automobili stizali sa setom za reparaciju, maltene uz veliki servis :) sam ih momentalno izbacivao i prodavao. I kupovao rezervni tocak, uz pratecu plastiku sa alatom koja poravnava pod gepeka. Nije lose imati i onaj set za cepovanje (injekciju), da neki manji ubod mozes da okrpis sam na licu mesta bez skidanja tocka. Dzabe je, par stotina kinti.

4 hours ago, mitros said:

pa ne znam kako bese da ih lagerujem,uspravno ili vodoravno u podrumu.

Pisano vec X puta na forumu, zavisi da li su gume na felnama ili ne:

On 11/24/2018 at 11:33 PM, Ivan said:

Ili ukratko na jednoj slici - ''cuvena'' forumska, kacena X puta na temi o pneumaticima ;) :

 

skladistenje-guma.thumb.jpg.126e1bc64706197d0232b80a245591a9.jpg

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dalja prica o skladistenju guma prebacena je u odgovarajucu temu (ovaj topic je namenjen za izbor i iskustva sa istim):

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/3/2022 at 12:11 AM, Ivan said:

Moze da pokrpi samo sitnija ostecenja, treba voditi racuna i o datumu isteka sadrzaja. Kao i da kada se sadrzaj seta usprica - i felna i guma iznutra ostaju zestoko zas*ani, cesto i za vijeki vijekova :) .

Za bilo kakav ozbiljniji gumi-defekt, sa tim setom mozes samo da stanes sa strane i da places. Tako da sam uvek bar za copavac, a prava stvar je tocak pune dimenzije. Ako su mi automobili stizali sa setom za reparaciju, maltene uz veliki servis :) sam ih momentalno izbacivao i prodavao. I kupovao rezervni tocak, uz pratecu plastiku sa alatom koja poravnava pod gepeka. Nije lose imati i onaj set za cepovanje (injekciju), da neki manji ubod mozes da okrpis sam na licu mesta bez skidanja tocka. Dzabe je, par stotina kinti.

 Obzirom da je kod Punto 2,skoro skroz zauzet gepek od metan boca,pa nema ni rezervni tocak ni dizalicu,nego taj glupi set za reparaciju.Evo kako sam spakovao copavca i dizalicu (obe stvari platio 1500din) u gepek.
P.S.
molim admina da ovo prebaci u odgovarajucu temu ,nisam siguran da je za ovde,samo sam se nastavio na ovaj post.

2022-07-16_15_38_20.jpg

2022-07-16_15_38_26.jpg

2022-07-16_15_25_08.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok sneg nije iznenadio putare...  :-)

Treba mi preporuka za zimske gume (Renegade 215/65/R16).
Živim u nezgodnoj ulici koja se retko čisti, a snega gotovo uvek ima.

Vozim zimi i po gradu i po selu i po magistrali, često i po putevima koji nisu još stigli da očiste (jbg, priroda posla mi je takva).
Vozio sam Lassa Snoways 3 (verovatno, mrzi me da gledam sad broj).

Uglavnom, nikad više Lassa. Nisam zadovoljan njima, pogotovu na utabanom snegu.

Treba mi preporuka za gumu, ali da ne bude preskupa.
10-11-12 hiljada max što bih mogao da izdvojim.
 

Edited by antrax

Share this post


Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, neshtry said:

Nije Lassa za takve automobile

Nego za kakve, bez zezanja :) ? Renegade je mali auto, tek nesto preko 4.2 m, to jos malo dostizu i novi Subcompacti (B klasa). Sto se tezine tice takodje, postavljen je na Small platformi, tako da mislim da je cak i sa 1.6 dizelom laksi ili tu negde sa npr. nekim Compactom benzincem.

Sirina guma od 215 takodje standardna za danasnja moderna kola, cak i manja vozila se blize tim vrednostima... Tako da ne vidim da je ni po cemu model poseban (tezina, performanse, profil guma, sta god) da bi se na osnovu toga rangiralo da li je guma za takve automobile. Nadam se da ne spadas u one koje "zaslepi" visina vozila, pa na osnovu toga imaju totalno pogresan utisak o svemu ostalom ;) .

Jos je kolega i izuzetak, posto sa novim SUV/Crossoverima vrlo retko uopste silaze sa asfalta.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim za pomoc
Hocu da promenim tockove na Pandi ovi 155/80/13 su mi jako losi tj nema da se kupi kvalitetna guma
Zimske proklizavaju letnje skripe u svakoj krivini pri svakom polasku potpisuje na ostrijem kocenju se sankam ko po ledu
Letnje gume su Sava kupljene prosle godine nisu presle vise od 7-8000 km pozadi su mi kleber AS

Jednostavno se ne osecam sigurno na putu sa ovim tockovima
Da li da predjem na 14 ili 15 cola koliko cu sa sirom gumom da dobijem na upravljanju i kocenju i naravno po snegu
Prvenstveno gledam AS gume Michelin ili Continetal ili .....
Koliko sam saznao fabricki su ugradjivali 175/60R14, 185/55R14, 185/55R15
Ako neko ima savet bio veoma zahvalan
Gledam da kupim neke alu felne pa ako neko ima na prodaju, recimo ovo sam nasao pa me takodje zanima vase misljenje da li to moze na pandu, mada bi radije kupio od nekog sa foruma

https://www.polovniautomobili.com/felne-ratkapne/20167870/aluminijumske-felne-15-4-x-98?

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, ISV_01 said:

Kleber je odlicna guma. Krisalp HP3 je mislim oko 12k

 

 

 

Hvala na preporuci, to je ta cena (+/- koja stotina, zavisi gde).

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Ivan said:

Nego za kakve, bez zezanja :) ? Renegade je mali auto, tek nesto preko 4.2 m, to jos malo dostizu i novi Subcompacti (B klasa). Sto se tezine tice takodje, postavljen je na Small platformi, tako da mislim da je cak i sa 1.6 dizelom laksi ili tu negde sa npr. nekim Compactom benzincem.

Sirina guma od 215 takodje standardna za danasnja moderna kola, cak i manja vozila se blize tim vrednostima... Tako da ne vidim da je ni po cemu model poseban (tezina, performanse, profil guma, sta god) da bi se na osnovu toga rangiralo da li je guma za takve automobile. Nadam se da ne spadas u one koje "zaslepi" visina vozila, pa na osnovu toga imaju totalno pogresan utisak o svemu ostalom ;) .

Jos je kolega i izuzetak, posto sa novim SUV/Crossoverima vrlo retko uopste silaze sa asfalta.

 

Lassa je za pitome automobile,moj komša ih ima na astri h,onda drugi na c maxu…

ovi terenci i to jurim pa kočim jako,potapam da se izvučem i to,to je za bolje brendove ,za prestonicu i to…

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo još ovo... videh da su trenutno na akciji ova dva modela:
 

Hankook WINTER I*CEPT RS 2 W452

Hankook W462 WINTER I*CEPT RS3

Pa bacih pogled da jedan test zimskuh 4x4 guma na:
https://www.testgume.eu/215-65-R16/winter/

Gde je Hankook malo bolje pozicioniran od Klebera,

pa samo da vidim ima li tu neke stvarne razlike u kvalitetu

ili definitivno Kleber da kupim?

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, neshtry said:

Ovi terenci i to jurim pa kočim jako,potapam da se izvučem i to,to je za bolje brendove ,za prestonicu i to…

Mali Fiat, jbt, pitom sto ti kazes :D.

@antrax

Hankook licno uvek ispred Klebera. Ali u ovom slucaju Krisalp HP3 je imala odlicne rezultate na testovima. Oni opet mogu da variraju od dimenzije do dimenzije, pogledaj ako ima i neki test u toj dimenziji. 

Mada mislim da nema greske ni sa jednom. 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...