Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

More,u zadnje vreme ti apdejti mogu da budu i daungrejdi kakvo je stanje sa sirovinama i kakva je potreba za velikim prodorima posle kovida..

Sve što je izašlo u 2022.je lošije od onoga iz 2021. a skuplje

Treba sačekati i videti

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono, lako možeš biti u pravu po pitanju kvaliteta novih proizvoda.

Znam iz iskustva da su Lewis-ke svake godine degradirale u kvalitetu. :D

Ipak, nastojim da ne budem etiketiran kao nepopravljivi pesimista. :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sava UHP2, 3 od 4 pokazale na Hunteru da su lose, vraticu ih uz reklamaciju i doplatiti za neke premium. Mislio sam da se nesto popravilo kod njih ali nije.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Milutinac said:

Trazim gume, naisao na viking, i jedna trivia :D

 

 

 

asasadsasd.thumb.jpg.c37675391cb85c3cd9926aed64c84d94.jpg

 

Presli igricu na hard

ovo je dobro  joj vidi sta se prodaje to kod nas hahaha :D ekonomske neke za ekonomskog tigra a ? kakve li su ling long? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MiloshBg - tu se i vrtim :) u širi spisak sam dodao jos i Laufenn S fit EQ+ i Savu uhp2

 

Prilikom zamene felni sad ovo pre mesec - dva moje sam dobio Nexen nFera su1, dot xx18, i one su sada na oko 4-5mm, ajde zadnje na 4, prednje na 5 i nikakve su iskreno. To kako citam i jeste najveci minus kod nexen guma, drastican pad performansi nakon 3-4 godine. Bukvalno kada iskljucim ASR i nakon laganog kretanja ako zabodem gas u prvoj dobijem automobil bez ikakve kontrole.

Nisam to imao ni sa Savom na 5mm i isto dot xx18, a ni na jednim zimskim gumama. Bukvalno se otima bez ikakve kontrole, i vrti gume u prazno do beskonacnosti :D I zato mislim da bih Nexen zaobisao, ok dobio sam ih, nisam ih ja ni kupio, ni vozio tih 4 godine, ni "mazio ni pazio", ali nekako guma sa 5mm i stara 4 godine, ipak bi morala da daje malo vise.
Ne osecam se sigurno uospte...to sa Savom nikad nisam imao. Naravno pricam o uhp2...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrtim bakidoo i kemoimpex makar jednom dnevno :D kada bih mogao tako lako da kupim gume kao npr patike, ihaj...

 

Nalazio sam ovakve komentare...

 

asdasdasd.thumb.jpg.45d16803f605fda43791b9a6dca12a93.jpg

 

I to se poklapa sa mojim nekim iskustvom sada, kazem nije potpuno merodavno jer sam gume dobio, ali vozio sam svasta od guma, od tigra hitris do GY Eagle f1, i ovakav osecaj nisam nikada imao, tj nije ni osecaj, jer nekih par pocetnih stvari mi uopste nije ulilo poverenje, da bi ih testirao na Miseluku ili nesto slicno.

Testiranje je zavrseno na prvom semaforu od stana, i u narednih 200 metara dok smo jos uvek vrteli gume :lol: Tako da gledam da uzmem nove gume i da krenem od 0 :)

 

Ps - moguce i da ono sport u nazivu tvojih guma dosta menja :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako i drugi budžet brendovi su dosta poskupeli,a cesto ih i nema na stanju...inflacija,loša strategija u kovid vreme i sada cirkus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakon ponude i potraznje...
U nedostatku novcanih sredstava, prave se kompromisi, kupuju se low i mid budget gume u sve vecem broju pa je samim tim njihova potraznja veca i cena raste dok retko ko kupuje premium pneumatike cija cena stagnira i tako dodjemo da je mid budget guma dosla cenom u 10 eur od premiuma...

Juce sam se iznenadio koliko je dostupna Dunlop Sportmaxx 2  u dimenziji 225/40R18 (oko 12700 rsd mislim) dok je neki Nexen Sport oko 12000 rsd, a opet nekih 4k skuplja od Save UHP 2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skocili su i premium brendovi. Samo zavisi kako koji model, koja dimenzija. Npr:

image.thumb.png.bf135f1ad29feb60937eec8c0131aaa2.png

 

Sa istog sajta sam u martu kupio za 16.800, a u februaru je bilo 16.000. Na drugim sajtovima je jos skuplje.

 

19.800 ispadne sa tih 7%

image.thumb.png.125d651d905654ddda25edab0d94808b.png

 

 

image.png

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, andreja.micovic said:

Juce sam se iznenadio koliko je dostupna Dunlop Sportmaxx 2  u dimenziji 225/40R18 (oko 12700 rsd mislim) dok je neki Nexen Sport oko 12000 rsd, a opet nekih 4k skuplja od Save UHP 2.

Pisah vec par puta da je Dunlop najpristupacniji od premiuma, a vrlo dobre gume su u pitanju. Sto vec neko rece - nesto su preko cene boljih iz mid segmenta. Relativno skorije sam imao letnje Sport BluResponse i sada Sport AllSeason.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sava UHP2, 3 od 4 pokazale na Hunteru da su lose, vraticu ih uz reklamaciju i doplatiti za neke premium. Mislio sam da se nesto popravilo kod njih ali nije.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk


Ja sam vozio 3 x Sacu UHP,doduše prva generacija. Uzeo ih po preporuci Subica, 166,
e 39 525d i vectra c 1.9 cdti.
Nikad najmanji problem.
Kada sam hteo za sadašnji auto gume, prvi pik mi je bila Sava.On mi ke rekao nikako, previse reklamacija. Uzeo sam NEXEN, odlične.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, bane1321 said:

Tigar orium winter kolekcija zima/leto/plaža 2022.

 

IMG_20220625_132302.jpg

To ti je ono, da komsija vidi da se vozi SUV. Beli, ako je ikako moguce.

E, kad se dodje do guma, tu vec malo vise zulja, a zamisli (ne daj Boze) tek dva seta nekih kvalitetnijih :D .

Iz daljine se ionako ne vide, a i ko jos sem tebe zagleda da se cak i na pescanu plazu dogegao najpoznatiji srpski AllSeason.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...