Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

@Zakeralo
nisam ni znao da se i tamo proizvode. Ja uzeo sebi kleber 175/65/14 ollseason i tek posle par meseci vidim made in Kina. Istu gumu samo veće dimenzije od 16 cola prave u Rumuniji. Nekažem da nevalja ali bode oči posle sam uzeo Barum isto Rumunija. Burazer je imao na 500l neke Goodyear samo made in France mogu da kažem da su ekstra gume . Plastike sam dobio na Puntu novom, Continental jedino su bile dobre za suvo ali bučne za kišu nedaj bože 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sava uhp 2 je đubre, ukratko. 

225/45/17 91Y se raspadoše nakon 2 godine! Već u drugoj sezoni su počele da vibriraju, dve se iskrivile, a treću sezonu sve 4, a prešle manje od 30k (imam dva kompleta)... Možda im smeta 220-230km/h? 

Svakako, ja zbog iskustva sa njima gledam sad isključivo Michelin ili Continental, muka... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, luka3rd said:

Možda im smeta 220-230km/h? 

a gde toliko voziš? Navak?

To što piše Y, ne mora da bude Y u svakom slučaju

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, andreja.micovic said:

a gde toliko voziš? Navak?

To što piše Y, ne mora da bude Y u svakom slučaju

Svaki put kad prolazim pored Niša... Ona ravnica i pravac su neodoljivi... Ponekad i između NS i Vrbasa. Ali to nikada ne traje duže od 2-3 min. Ali opet, možda ih to razbije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, andreja.micovic said:

a gde toliko voziš? Navak?

Raspitaj se ovde :D :

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/78242-škoda-yeti-bmw-x3/&do=findComment&comment=1648530

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si presao oko 30k tjst manje kao sto kazes i to "jače" voznje, to je to za Savu vise ne moze. Inace budu krive i kad izadju iz fabrike tako da to nije ništa čudno :D

Al opet su best buy posebno za te pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupih Michelin Primacy 4+... Opet 91Y, jer nema V na stanju... Eh, muko moja. 

Svakako, sad se barem točkovi vrte kako treba, a sutra ujutro zovem Gorana da nađe zašto mi se pri ubrzanju na 100-120 trese volan :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/25/2022 at 1:10 PM, luka3rd said:

225/45/17 91Y se raspadoše nakon 2 godine! Već u drugoj sezoni su počele da vibriraju, dve se iskrivile, a treću sezonu sve 4, a prešle manje od 30k (imam dva kompleta)... Možda im smeta 220-230km/h? 

Moje teraju drugu sezonu, ista dimenzija, prošle su i tu navedenu brzinu, ni da mrdnu, kao prvog dana, nula vibracije u bilo kom režimu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, Vule said:

Moje teraju drugu sezonu, ista dimenzija, prošle su i tu navedenu brzinu, ni da mrdnu, kao prvog dana, nula vibracije u bilo kom režimu.

Verujem... nije mi jasno... svakako, svaki majstor mi sa podozrenjem govori o Savi, i ovi što centriraju, i vulkanizeri kod kojih menjam točkove, i ovi što prodaju gume... (Kemoimpex, Vianor i drugi manji privatni...).

Onda je ili do težine auta ili stila vožnje, možda je i neka loša serija naišla, svakako, kupih najskuplje Michelin koje sam našao, pa ćemo videti do čega je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam nikoga licnog ko je zadovoljan sa Savom, sem ako nije UHP2. Ali i to je vise u reonu ok je za te pare. Vise ljudi znam zadovoljnijih sa Tigrom jer su u faozonu nije nista specijalno ali je barem jeftina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites



ali je barem jeftina


Ovo je kod ogromne većine ljudi presudan faktor za pozitivno mišljenje o bilo kom predmetu.


Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dach@

Moje Sava AS AllWeather su proizvedene u Francuskoj. DOT prosla godina (kad i kupljene).

 

I tad kad sam uzeo komplet za auto, dve sam reklamirao zbog velikog disbalansa na Hunter-u, a druge dve bile su dobre.

 

Za sad bez zamerki osim sto su uzasno bucne na brzini oko 55-60km/h, kao da mi je mesalica u kabini od kola. Preko te brzine su ok. Dimenzija 225/45R17. Za zimu su se isto ok pokazale (zbog sare ih i uzeo).

 

Skroz mi neverovatno da i pored nase fabrike, ista guma dolazi iz Francuske ili mozda Poljske/Madjarske (mislim) gde Conti ima jos koju fabriku.

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, ISV_01 said:

Moje Sava AS AllWeather su proizvedene u Francuskoj. DOT prosla godina (kad i kupljene).

I tad kad sam uzeo komplet za auto, dve sam reklamirao zbog velikog disbalansa na Hunter-u

Za sad bez zamerki osim sto su uzasno bucne na brzini oko 55-60km/h, kao da mi je mesalica u kabini od kola.

Slicnu saru ima GY Vector 4Seasons Gen-3. Bilo bi interesantno uporediti da li je do sare ili smese.

Mada generalno, svaka V sara je bucnija od linijske, a vecina modernih AS se danas radi na osnovu V-shape zimske.

Zato i uzeh Dunlop Sport AllSeason da probam, jer su jedine sa linijskom sarom u pitanju (levo GY, desno Dunlop).

 

 Goodyear-Vector-4Seasons-Gen-3-6-1.thumb.jpg.858b77656cc7d8e83798085db8dde55f.jpg image.thumb.jpg.5c8beb6368784af80e79088d43504bb1.jpg

 

Meni generalno ovo sa Savom moguce da mirise i na skladistenje, prosto mi je neverovatno da bude takva razlika od serije do serije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Nem pojma, meni sara na Savi deluje drugacije. Ako je plastikaner, vreme ce pokazati, premda je prilicno 'savitljiva' kada se uzme neka lamelica.

Sta god da je, ne da bruji, nego je sigurno iznad deklarisane bude od 70dB.

Ako je skladiscenje, onda je jako brzo propala jer je proizvedena tipa 6-7 nedelja od kada su dosle do mene kao vlasnika. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, ISV_01 said:

Sta god da je, ne da bruji, nego je sigurno iznad deklarisane bude od 70dB.

Ako se ukacimo nekad da smo zajedno na skupu, provozacemo pa da uporedimo ;) .

Isti auto, ista dimenzija guma, kod mene je benzinac pa ces bolje i cuti i uporediti razliku.

Iznad sam dao samo primer za GY (mada je i Sava njihov pod-brand). Nisam ni mislio da su sare na oba AS modela identicne (sigurno ih gradiraju i pozicioniraju i performansama i cenom). Ali svakako lice.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, ISV_01 said:

Nem pojma, meni sara na Savi deluje drugacije.

Čini ti se, možda je kod nas na Savi malo oštriji ovaj V izraz kad uporediš sa GY 4season Gen-3 ali je skoro pa ista. 

 

 

IMG_20210426_172312.jpg.3d9155dcfcbfc1b7b75b824848569d0d.jpg

Goodyear-Vector-4Seasons-Gen-3-6-1.jpg.3299d803323dbc3ab4ecdea99864758d.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima gušće i uže šare GY i akvaplaning kanal po sredini, ali jako su slične. Verovatno je najveća razlika u smeši i ceni.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...