Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

1 hour ago, 037 said:

Verovatno ima više tih vozila nego onih sa 225/45 R17, možda samo 205/55 R16 ima više.

Ne bih da nagadjam koliko koje dimenzije ima :) , ali primecujem da je 225/45/17 bas postala cesta na masi vozila. Bar ovo sto ja vidjam.

Pozitivna stvar toga je da je sve jeftinija, kao svojevremeno 195/65/15 ili pomenuta 205/55/16. Pre 15-ak godina je krstena 17'' bila blizu 200 EUR, danas premium moze da se nadje i za ispod 100 EUR. A neka solidna srednja klasa i za 70-80 EUR. Uvek iskoci i neki best buy (tipa Save Intense UHP2), gde za realno smesne pare moze lepo da se prodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komša moj na kecu (101), ima 145r13 Wintera....on srećan
Izgleda kao ima točkove od bebi kolica

Sent from my moto g(8) using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

R17 ke kao standard trenutno ali veoma brzo ce to biti r18

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve u svoje vreme. Osamdesetih su samo starinski auti imali 15 i više. "Škoda" se hvalila kako je kod "105" i "120" nakon redizajna prešla na 13 cola. Amerikanci su pedesetih-šezdesetih spuštali sa predratnih 15 i 16 na po col manje. "Avto" je kritikovao "Jugo", tada još "Zastavu 102", da ima neskladno velike točkove i predlagao da se barem ide na 145/70 R13 ako već zbog diskova ne mogu dvanaestice.

 

Nekada je atraktivniji bio spušteniji auto, sada SUVoliki, pre 10 godina crna plastika van ili na felnama je bila veliki no-no, sada je to u modi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno bi trebalo da pokrenu malo domaću proizvodnju 10" i 12" guma.

Ubio sam se tražeći unutrašnje za Yunama kolica. Spoljašnjih nema, a šara je daleko od dozvoljeno, postala skoro slik. 

Tih sat ipo, dva trudim se da idem po sporednim ulicama da me ne zaustave

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno uzeh ceo set Kleber Kirsalp HP3 u dimenziji 205/60R16. Ozbiljna razlika se oseca u odnosu na Continentalke koje su izgleda dosle sa autom kada je kupljen jer je dot iz 2014te. Prosto mi je nerealno da je lik pre mene vozio na njima. Sto je najgore, nije sara toliko losa koliko su se gume stvrdnule.

 

Ove nove su daleko udobnije i manje bucne. Videcemo kada padne sneg/kisa kako ce se ponasati, ali mislim da nema sumnje da moraju biti daleko bolje ove nove od starih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Porucio sam Fuldu preko planete guma i preko telefona sve bajno. Ovogodisnja isporuka dot Septembar, Oktobar ne znaju tacno. Danas stigle, dve su bile dot 4521, jedna 3521 i 1521. Vratio im sve cetiri bez razmisljanja. Imao sam lepo iskustvo ranije sa njima ali izgleda da i oni poceli da uvaljuju.

Od Danas vise ne saradjujemo jer ne umeju da ispostuju dogovoreno.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sa Kemoimpexom imao ok iskustvo naručio online hankook Winter sve četiri su dot 3021. Za sada je sve u redu, dobro su se pokazale po ovom kijametu sto nas je zadesio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, to je normalno. Pošto je ,,mekša'' smeša (lakše se okreće volan u mestu), ali zato moraju da budu tvrđi bokovi pa, više ,,lupa'' kada se prelazi preko ležećeg. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima info o ovim gumama ? 

 

gume nexen01.jpg

https://www.nexentire.com/international/product/passenger/winguard-sport2.php   

 

Po opisu proizvodjaca, deluje kao dosta optimizovana za nase prosecne uslove, znaci voznja uglavnom po suvom/mokrom asfaltu po hladnim temp, a za sneg tek da bude adekvatna... 

 

 

Edited by neshaoct
dodao printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su mi malo genericne ocene i komentari. Pogledao sam i onaj adac test sto je pinovan u temi, deluju kao neki “drugi best buy” posle klebera. Problem je sto klebera izgleda nema nigde u toj dimenziji, pa gledam sta drugo… bf goodrich ima ali je skuplji…

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drug,radi u Nemačkoj kao med tehničar, kupio spačeka (Citroën 2cv Charleston),kojeg je oduvek želeo i morao gume da menja,jedva našao,a cena ko za pravi auto

Pa vi vozite oldtajmer...

Za fiću još čekamo gume iz Mađarske...

323142957_Screenshot_20211225-1101472.thumb.jpg.f15ec82fd957ca215e71c4747009575d.jpg

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Opet drugar vrda ili nema »Lase« u toj dimenziji?

 

Na “Spaček” idu 125/82 R15 iliti 125 SR15, isključivo radijalne. Vladalo je mišljenje da je on projektovan isključivo za »Mišelin Iks« (koji je u proizvodnji od 1948, baj d vej), letnju i zimsku varijantu, i to je izričito navedeno u svakom priručniku, radioničkoj knjizi i uputstvu za taj auto. 

 

https://www.idealno.rs/Proizvod/9020466

 

Kod nas je proizvođen »Tigar TG 505« u toj dimenziji. Možda i »Sava D-727«. 

 

@horvat

 

Daj dimenziju. Taj model je načelno baš slab, ali ako je egzotična onda i nemaš izbora.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, horvat said:

225/50 R17

Ako je za Giuliettu, cudo da ides na nestandardnu i cesto prilicno skuplju dimenziju? U odnosu na 225/45, dodatno sto i vizeulno ne deluje nesto taj 1 cm visi profil.

Ako se secam, bas je moj imenjak kukao za cene za 225/50 koje su mu fabricki isle na Astru dugmetaru.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, nisam znao da budzis Pandu :P . Nista, u tom slucaju izvini moderatoru, slobodno brisi zadnja 3 posta :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kraj je godine,plaća se porez na lager , pa ništa nema. Online šopovi katastrofa, vulkanizeri još gori. I ako piše da ima , isporuka je u Januaru. Jedva smo poručili  DUNLOP 225/55 R18 SP WinterSport 4D 4kom. Valjda će stići do srede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...