Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Moj kum ih ima na VW Polu,vrlo je zadovoljan...

Na Savu je pizdio

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Neko misljenje o Barum Polaris 5?
Ko da cita 560 strana unazad :cry:
BARUM_225_45_R17_Polaris_5_91H_FR_-_Internet_Prodaja_Guma_-_2021-12-13_17_19_51.thumb.jpg.ca7a182f7bd9f60bed217c306efe700f.jpg
Ja sam ih imao I ono što piše na testovima je istina, nisu za vlažan asfalt čak u direktnom poređenju sa Savom su za nijansu lošije skoro u većini parametara. Doduše imao sam ih na zadnjoj vuči Al opet, po snegu OK, po vlažnom proklizavaju I loše koče tj baš dug zaustavni put.
Ja sam sad birao između njih I Save I izabrao Savu.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo dve Kleber Krisalp HP3 i sad me zanima dal da ih stavim napred ili pozadi? Zadnja vuca je u pitanju.

 

Nisu imali vise na stanju, uzimam jos dve cim dobiju, a do tad cu ovako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros kod mene n Ceraku 6 drveta palo. Prekoputa mog Punta iz korena iščupano drvo Auris od krova do haube ugruvan, 10 metra dalje grana preko komšinog Brava. Pukom srećom na mom autu ništa, nisam ga ni pomerao. 

IMG-a42c881d19ca20585b7e7bb088511f4d-V.thumb.jpg.515aaae85ab558ef24560240a4a7cf7b.jpg

Sluzbenim pak morao da izadjem jutros iz ulice i 30m, prelazio više od pola sata. Lomio grane od palog drveća da bih mogao da prodjem. Inače moram da pohvalim onu Tigar Winter (Transformers  kako je ja zovem). Lagano me izvukla iz 25cm snega u neočišćenoj ulici. Danas takodje bilo koje slobodno parking mesto da sam video lagano ulazio/izlazio. 

 

IMG-86254887f7d3069ebf90fa9366c847a8-V.thumb.jpg.fdd78f049289d1f22351117aa431462c.jpg

IMG-9ac1d53574b394df774c88229fd625b6-V.thumb.jpg.164634d2eb6ea864f2944bd90b0c5989.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, TeaseR said:

Uzeo dve Kleber Krisalp HP3 i sad me zanima dal da ih stavim napred ili pozadi? Zadnja vuca je u pitanju.

 

Nisu imali vise na stanju, uzimam jos dve cim dobiju, a do tad cu ovako.

Da, bolje gume uvek idu na pogonske točkove i obazriva vožnja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas u BG vidim stila, napred čelične, pozadi blade felne...

Ma može sve...

U fazonu bitno da su napred zimske, a to što će zadnji kraj okrenuti, jbg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče se sve topilo,preko noći zaledilo…

sajle menjača zamrzle,fala Bogu odmrzle kada se ugrejao motor….

gume  iznenađujuće dobro držale,doduše bilo je i rizle,ali be naglog cimanja završih sve jutros….

izgleda da nankang samo ne vole vlažne puteve

 

3234600A-5E06-4ACD-8857-B80AB6419C9A.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče sam na novim Winterama prepičio ceo Beograd uzduž i popreko, ASR ni ABS mi se nisu uključili ni jednom, i popeo sam se i spustio uz kojekakve neočišćene zaleđene ulice, kolaps svuda, ljudi zaglavljeni, šlajfuju i gore i dole, guranje na sve strane... Pritom i nije neka "zimska" dimenzija, 215/45/17...

Edited by Vule

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/13/2021 at 11:38 PM, knezevic76 said:

Samo ću reći da dobra guma pozadi na pogonskog osovini znači pri kretanju, loša guma napred može ispraviti krivinu, iz iskustva.

Ma uzimam jos dve, samo da ih dobiju. Citam da kod Adama dobro balansiraju, a kod njih sam uzeo prve dve, pa kad dobiju nove, idem kod njih da montiraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta se desava sa tim balansiranjem, ali postade bitnije da imas dobrog vulkanizera nego majstora :D

2 puta placam skupu skolu, ali tako mi i treba :D Letos balansirao gume kod lokalnog vulkanizera, i to tu noc posao na more, na autoputu mi je malo falilo da se vratim da zapalim radnju, ali bilo gluvo doba noci srecom....a njegov komentar kada sam preuzeo auto-komso namucih se, ali sam ti uradio top. Ja kriv sto nisam probao odmah.

Prvi dan pri povrarku sa mora, pravac u Coning na hunter. Posle toga druga prica....

 

Drugi put sad kad sam uzeo zimske gume, u tom trenutku je lakse bilo zakazati operaciju kuka nego zamenu guma, opet balansirao kod drugog lokalnog, kontam nove gume valjda nije neka nauka, opet pitah je l' bilo ok sa balansom, kaze ma super, nista strasno, cepaj....

Tih dana guzva na poslu ne stigoh do autoputa....prvi put kad sam izasao-katastrofa :D  Opet ja kriv sto ne izadje odmah da probam.

Kaznim opet sebe-produzim do Coninga na hunter. Na svakom tocku promaseno po 50g. I jos 2 gume malo okrenuli uz komentar da ako opet trese svratim da mi izadaju potvrdu da je kriva guma i da menjam....ovaj put sve ok, ne trese nista. Tako da sam ovaj put definitivno resio samo na hunter masinu i to je to sto se mene tice. Lokalni vulkanizeri me nece videti skorije..... da li je to tehnike balansiranja ili do nebazdarenja njihovih masina ne znam, ili jednostavno maler, ne znam.....

Ne kazem da nema dobrih vulkanizera bez ove masine, ima sigurno, i taj Adam je ok, ali ja sam izgleda maler....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo kod jednog mogu da izbalansiram gume ali i njemu stojim iza ramena i teram ga na kraju i onaj teg od 5gr da stavi :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ova dva snezna dana sa puntom 2 dobro su se pokazale MATADOR  ALL WEATHER.

Jesu ganc nove al posle raznih prica kako allsesaon nisu bas za sneg laknulo mi je kad sam video da se ne razlikuju od cuvene:D wintere po snegu.

 

 

Edited by sokratbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nokian snow prof 205-50-R17 ,auto automatik u poredjenju sa sava eskimo hp2,manuel auto.

Kretanje iz mesta vrlo slicno,dok recimo pri dodavanju zustrijeg gasa,nokian gumama treba duze da proklizaju,a jaci auto je u pitanju. 

Sve u svemu obe gume za preporuku i pohvalu,dok sa druge strane putarima debeo minus.Ibarska magistrala nije pipnuta do 15h poppodne u nedelju.Rizle je trenutno svuda,cak bas bas mnogo u nekim delovima da predstavlja opasnost.

 

20211212_093318.jpg 20211212_102753.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Stilisa Vidi brat, ja uzeo 4 nive Save AllWeather u Beogumi, montirali tamo kako su montitali, pri 130 volan mi setao jedno 3cm levo desno (podrhtavao). Hunter kaze 2 vrlo defektne, 2 u niskoj zelenoj zoni tipa 2 necega (neka jedinica).

 

Dobio druge 2 nove i ja opet na Hunter preventiva radi i behu 2 dobre gume, cisto da mi san bude miran i bez neprijatnih iznenadjenja. 

Znaci nikad mi, od kada znam za sebe i sva kola i gume koje smo imali i verovatno od kada Hunter postoji, nisam/nismo otisao na isti do sad. Verovatno je razlog sto smo uvek imali visu/srednju klasu guma (Miselinke, Hankok i najlosije Matador ali i one su bile bez drmanja) na kolima dok nisam Savu uzeo....kao ajde da ne bude Tigar. More i da je Tigar bio manje bi mi bilo zao nego sad sa Savom.

Mozda sam dobio skart, jbg vozi Fiata, valjda ce izmeni pola trapa dok nadje uzrok, ima da istekne garancija do tada ili necemo uvaziti reklamaciju jer je proslo 8 meseci jerbo poluosovine kostaju pa se covek ukakeo dok je sve poplacao :D

 

Naravoucenije, nemoj biti jaje, nego uzmi si dobru gumu i montiraj kod vulkanizera sa dooobrom tradicijom, platices vise jeftiniju na Hunteru... Bar je manja verovatnoca da ce guma biti losija konstrukcijski a i bolje namontirana. 

 

Ja hteo da eksperimentisem, a posto sam rodjeni baksuz, eve ti ga na na ponedeBljak 13.ti pa ti juri Hunter. 

 

I tako... Sad mi trese i sluzbeni Outlender pri 100 km/h ali ne krivim ga gde sam ga vozio po njivama prosli cetvrtak i sad u ponedeljak, kad niko nije ni pomislio da ide u atar... Jbg, kaze nadzor idemo, ja se tu ne pitam mnogo..

Hteli posle u perionici da mi uplacuju socijalno od sazaljenja... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove moje su Kleber pa opet na granici da budu krive....jbg takva neka tura naisla izgleda. :ermm: Pocecu da skupljam pare za hunter:whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strpite se trunku, samo dok @horvat azurira listu po cenama i firmama koje imaju Hunter po Srbiji.

Malo kasni sa Hunter izvestajem ovog meseca, izvinjavam se unapred u ime moderacije :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...