Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

@MS PK

Vala ja kod nas u gradu vidjam i slabija i jača kola sa Winterama. Većinom ova nova generacija Wintere...

Sent from my STK-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja iskreno razmisljam dal da uzmem Tigar, Kleber Krisalp HP3 ili Fulda Kristall Control HP2. Ne bih davao pare za neke premium zimske gume jer verovatno necu ici na planinu ili negde po nekom velikom snegu.

 

Drugar koji vozi wintere mi kaze da uzmem njih, da su dobre za sneg i za ovu beogradsku zimu, dok po forumima vidjam da ih treba izbegavati i sad ne znam sta mi je ciniti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice Kleber onda. Za 2000din razlike po gumi, da ne razmisljam :D

 

Vidim i da su dobro ocenjene na Auto Build testu, trece mesto.

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wintera mi se kliza vec par dana po kisi a dansnji sneg je definitivno dokazao da qrcu ne valjaju dubina sare 7mm jesu stare 2-3 godine ali losiju gumu nisam vozio

zadnje su kleber AS i odlicne su proklizale danas u jednom trenutku kad sam prelazio preko sina ali to je ocekivano

Share this post


Link to post
Share on other sites

ev da se i ja Zapljunjem,  danas sam imao izletanja i mucenje po snegu sa Conti 860 2017 godiste, kupljena kad se pojavila, šara oko 6mm, prešla oko 35k. Prvedve godine je ekstra bilo, prosle nije bilo snega, ove na ovoj kiši neki dan slajfovala. Jutros za SM iz NS i najnormalnije se ponasala uz venac, pa onda okret niz venac, pa Inđija pa okret do Pazove pa autoput za SM, svo vreme je bila korektna upravljivost. U SM snega na sve strane i krenuo drift :D ja skrećem ona kud ona hoce, uz breg nece da popne pa haos, i na kraju me pri 25-30km/h okrene... 
Sutra idem po druge gume, i opet bih uzeo premium, ali skupa rabota ako mi traju 3godine, Međutim sa druge strana presla je dosta, ali se nije pohabala, ima dobru saru ali i puno linijica po sebi. Na testovima ima taj Krispal koji me kopka te dve ko jedan conti :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, TeaseR said:

Vidim i da su dobro ocenjene na Auto Build testu, trece mesto.

Slobodno, godinama unazad kacim testove i Krisalp je verovatno best-buy zimska guma (tj. ulozeno-dobijeno). Sto potvrdjuju i ljudi u praksi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta je mokar sneg i lako se "nabija". Manevrisanjem se cas napravi brdasce preko kojeg posle ne mozete da predjete kada izlazite sa parkinga. Mora da radi lopata. Tako je u BGu barem. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, drmika said:

ev da se i ja Zapljunjem,  danas sam imao izletanja i mucenje po snegu sa Conti 860 2017 godiste, kupljena kad se pojavila, šara oko 6mm, prešla oko 35k. Prvedve godine je ekstra bilo, prosle nije bilo snega, ove na ovoj kiši neki dan slajfovala. Jutros za SM iz NS i najnormalnije se ponasala uz venac, pa onda okret niz venac, pa Inđija pa okret do Pazove pa autoput za SM, svo vreme je bila korektna upravljivost. U SM snega na sve strane i krenuo drift :D ja skrećem ona kud ona hoce, uz breg nece da popne pa haos, i na kraju me pri 25-30km/h okrene... 
Sutra idem po druge gume, i opet bih uzeo premium, ali skupa rabota ako mi traju 3godine, Međutim sa druge strana presla je dosta, ali se nije pohabala, ima dobru saru ali i puno linijica po sebi. Na testovima ima taj Krispal koji me kopka te dve ko jedan conti :D

Potvrđujem da sam i ja bio malkice razočaran sa Goodyear Ultragrip 7+, četvrte sezone, gledam taksistu kako se normalno penje uz brdo a, ja tek iz 2-3 zaleta a, šara na 6+mm.

Elem generalno ne treba očekivati više od 3-4 sezone za zimske gume

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Dale said:
Dosta je mokar sneg i lako se "nabija". Manevrisanjem se cas napravi brdasce preko kojeg posle ne mozete da predjete kada izlazite sa parkinga. Mora da radi lopata. Tako je u BGu barem. 

Ceo dan lopata ...sto ispred zgrade sto malo parking pa otkopavanje komsija itd...rakijica pivo bilo i meze i ceo dan na vazduhu sta ces bolje...a ja na oba auta imam Hankok po sve 4 nove glanc nisu presle ni 500km. Danas nisam vozio kola , jerbo je dan za odmor/lopatanje a sutra cemo da vidimo ako Vesara otkopa Jerkovic od snega...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje i ne ici nigde ako se ne mora. Mene sacekalo vise stvari da zavrsim danas i presrecan sam sto sam uspeo da se uparkiram u 8 uvece kada sam se vratio. Toliko snega ima de ne znas koji su automobili pod njim, trazis po felnama :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni vec druga zima sa Goodyear Vector4Seasons Gen3 gumama i sasvim se lepo izborile sa snegom u beogradskim sporednim ulicama. Za sada sam prezadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 godina stari turci, pritom i van prošle sezone nisu skidane sa auta (zbog smešne kilometraže koja se prelazi), bez najmanjeg problema i iz prve izašao sa zatrpanog parkinga. Ne znam šta su se ovi (o kojima se pisalo) mučili i zaglavljivali

 

20211213_080435.jpg 20211213_080442.jpg

20211213_081557.jpg 20211213_081603.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam letos za Colta kupio Lassa driveways za sve sezone

Juče sam se vraćao iz Vukovara, išao preko Iloka. Ko pozna put, zna da su u Mohovu, Opatovcu, Šarengradu i pre Iloka lepe nizbrdice i uzbrdice. Lassa se pokazala vrlo dobro, za sve pare. Na snegom pokrivenim putevima nije previše zanosila i proklizavala, dobro je držala pravac. Čak i kad naleti na gromadu od snega, auto se pomeri i malo prokliže ali se brzo stabilizuje. Na dve uzbrdice smo prošli po par auta koji su stali i ne mrdaju. 

 

Od mene za gume ocena 10-ka ovaj put

 

Evo i slike kako je bilo sinoć

 

 

IMG_20211212_182124.jpg IMG_20211212_182150.jpg

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

@srdjos Lassa Driveways su letnje? Ako pricamo o istim gumama, i od mene imaju visoku ocenu.
Za sve sezone je Lassa Multiways ako se ne varam? O njima zaista nisam mnogo cuo do sada.

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte Lassa puno hvalite,ima ovde puno Lassa hejtera,izbiće tuča...

Multiways su all season, driveways su letnje eco gume

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nemojte Lassa puno hvalite,ima ovde puno Lassa hejtera,izbiće tuča...
Multiways su all season, driveways su letnje eco gume
 
Sent from my iPhone using Tapatalk
 
 
 
 
 
 
Zapravo su Greenways eco gume a Driveways klasicne letnje.
Driveways vozim vec 5 godina,na dva auta u dve dimenzije, cca 50 000 km i vrlo sam zadovoljan istima. Nisam zahtevan vozac ali su se u svim situacijama ponasale odlicno.
Ako neko ima predrasude ili je "komsija od kuma" rekao...to po meni nije merodavno.
Dakle, bolje od mnogih guma i losije od mnogih guma a medju boljima u svom cenovnom rangu.

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshtry hvali Lassu, na kraju vozi nankang :D 

Imao sam i letnje i zimske Lassa gume na prethodnom autu i nisam bas bio zadovoljan. Letnje su bile niskoprofilne, pa ajd mozda zbog toga, dok se sa zimskim nisam bas sigurno osecao kao npr sa Savom Eskimo pre toga. Tu je bukvalno bilo, skinuta 5 godina stara Sava sa oko 4mm sare, stavljene nove Lassa zimske i nekako su mi bile plasticnije, proklizavale... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

2 hours ago, Siciliano said:

@srdjos Lassa Driveways su letnje? Ako pricamo o istim gumama, i od mene imaju visoku ocenu.
Za sve sezone je Lassa Multiways ako se ne varam? O njima zaista nisam mnogo cuo do sada.
 

 sad sam pogledao, ipak je Multiways na Coltu, moja greska

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao nove Sava ova dva dana I nemam zamerki. Išao sam I van afalta, barem onog očišćenog po snegu visine oko 15cm, da vidim ponašanje, stand kreni, naglo skretanje, baš sam zadovoljan.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...