Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Njemu je verovatno jeftinije i lakse da kupi 13ke :D Taman dobije malo na obimu tocka pa ce da bude visi za zimu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/7/2021 at 3:14 PM, neshtry said:

Drugaru trebaju zimske gume za fićka(Zastava 750,ne Fiat 500), dimenzije su 135/80 r12...

Bilo je Kama 503 guma,ali ako neko vidi bilo šta nek javne....

image.thumb.png.a87db48e6aec9bad4225e3712b2709f4.png

 

Edited by Ivan
Sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema,zvali smo imaju oglas i na polovni automobili

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac kod tebe svake nedelje kao da se neki čovečuljci igraju sa pritiskom u gumama :D ne mozes da sastavis sva 4 ujednačena ni pod razno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/7/2021 at 3:14 PM, neshtry said:

Drugaru trebaju zimske gume za fićka(Zastava 750,ne Fiat 500), dimenzije su 135/80 r12...

Trebalo bi da ima Čajka M iz Čačka, mislim i da šalju poštom:

https://cajkam.rs/pretraga/

 

Untitled2.thumb.png.9a11b1706792a0266db893b0e1669ff8.png

 

Edited by Ivan
Dodat PrintScreen, sredjen format

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=11579]vagenovac[/mention] kod tebe svake nedelje kao da se neki čovečuljci igraju sa pritiskom u gumama  ne mozes da sastavis sva 4 ujednačena ni pod razno. 
Sta kaze Q&A jel sad ok :D

20211208_161430.jpg

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/7/2021 at 3:14 PM, neshtry said:

Drugaru trebaju zimske gume za fićka(Zastava 750,ne Fiat 500), dimenzije su 135/80 r12...

Bilo je Kama 503 guma,ali ako neko vidi bilo šta nek javne....

Za “Fiću” je fabrička dimenzija 145/82 R12 (iliti 145 SR12) za radijalne, i 5.20-12 za dijagonalne. 

 

Kod starih modela nisu menjani kalupi već samo ispis, pa su 145 SR12 / 145/82 R12 samo preoznačene kao 145/80 R12 (nemam pojma zašto, 82 je i dalje formalni standard), a i nove 145/80 R12 su svakako geometrijski znatno bliže fabričkoj dimenziji od 135/80 R12.

 

Trenutno sam u režimu da radim od 7 do 20, ali ako ima još nekog iz Kruševca mogao bi da pogleda u Trajalovoj prodavnici kod Vodovoda, oni drže »Kame« i znam da su imali svojevremeno 12-ice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povlačim sve dobro što sam ikada rekao o Winter1 gumama!

Celo prepodne izvlačimo ljude sa istima iz ulice! Komšiju na njima jedva izgurasmo, a ja par minuta pre njega tuda prošao na kombinaciji zimske-univerzalne BfG!

Naravno našao se i jedan pametnjaković na letnjim gumama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio si kod mene na nekadašnjem placu i ne znam da l' se sećaš i onog dvorišta iza... ali ja sam izlazio i sa letnjim gumama bez većih problema do perionice ili Balkana, a sa 3-4 puta većim snegom od ovog danas. Ne znam šta je to danas posebno za takve rutinske stvari

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Za “Fiću” je fabrička dimenzija 145/82 R12 (iliti 145 SR12) za radijalne, i 5.20-12 za dijagonalne.   

Kod starih modela nisu menjani kalupi već samo ispis, pa su 145 SR12 / 145/82 R12 samo preoznačene kao 145/80 R12 (nemam pojma zašto, 82 je i dalje formalni standard), a i nove 145/80 R12 su svakako geometrijski znatno bliže fabričkoj dimenziji od 135/80 R12.

 

Trenutno sam u režimu da radim od 7 do 20, ali ako ima još nekog iz Kruševca mogao bi da pogleda u Trajalovoj prodavnici kod Vodovoda, oni drže »Kame« i znam da su imali svojevremeno 12-ice.

 

Pogledaću  

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada se vratio iz mesta,vozio ženu , moj glupavi Nankang super kopa po snegu,ali na vlažnim delovima zezucka...nisam mogao ni iz druge da krenem da ne zašlajfuje....

Na regionalnom putu od Novog Sada do Sombora,na delu koji prolazi kroz moje mesto, dva tri automobila su sletela,jedan Punto Evo i BMW E46...

Moj je auto prekriven sa auto prevlakom, ujutru sam urolam i svačim sneg sa auta,a drveće sam isekao letos(stare ,trule šljive,već sam ih i izložio...)

Niko ni da makne sa čišćenjem snega, valjda čekaju da se sam otopi...ili da ih molimo pa da kažu da ne možemo bez njih,a ovamo blokiramo ulice...

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti

Nemam pojma, ja sam izašao bez problema, i to sam bio zatrpan. Okretao sam se u ulici bez problema, a pre i posle mene dvojica komšija na winterama otkopavaj, čisti, guraj i je2.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to i mene čudi... ja sam doduše danas samo pešačio, ali pod nogama mi je ovaj sneg delovao kao mačiji kašalj za isparkiravanje i slično.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje zimske gume biste preporucili u dimenziji 205/60/R16? Puce mi danas jedna, pa planiram da uzmem dve i da ih stavim pozadi.

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je AP kod NS i tako je do Beske..od Beske pa dalje sve do SD, cisto u sirini da mogu ici dva vozila, samo je mokar kolovoz.

Medjutim jutros nije bilo tako, bilo je bas izazovno voziti. Kleber Krisalp na visini zadatka a8aa45a5171c91b86fdecca20f6222fa.jpg

 

Послато са M2003J15SC помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam izasao... Sava Allweather... Je na autu. Sa korektnim pritiskom. Drzi asfalt i sneg oko gume, ko prikovane. Ne tresu najzad. 

 

Jesam li spomenuo da sam sisao samo da ocistim auto? :stuart:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Povlačim sve dobro što sam ikada rekao o Winter1 gumama!
Celo prepodne izvlačimo ljude sa istima iz ulice! Komšiju na njima jedva izgurasmo, a ja par minuta pre njega tuda prošao na kombinaciji zimske-univerzalne BfG!
Naravno našao se i jedan pametnjaković na letnjim gumama!
Tesko da ima sta dobro da se kaze ali smo to prestali da spominjemo odavno :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...