Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Mislim da ovde niko nema tigar as dovoljno dugo da bi rekao šta dobro/loše. 

Promenili smo par winteri na službenim, prvu godinu/dve su bile ok posle plastika. A šara kao da nije mrdnula nigde. Samo se površinski sloj istrošio. Opet dati pare i proći jeftinije sada pa da gume budu za zamenu posle 2 godine, to i nije neka ušteda. Bolje odmah uzeti neke proverene koje su skuplje u startu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima ih moj komšija na Novoj Bubi (2009),nije nezadovoljan,ali nije merodavan jer nije posebno ni posvećen autu...
Pre Tigar AS je imao fabričke Contintal iz 2009. ...

Sent from my moto g(8) using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, Zvezdo said:

Ima li kakvih iskustava ili testova  sa  all season gumama  u cenovnom rangu Tigar AS.

215/55/17 ,  snega verovatno neće ni izdaleka videti ali puno kiše hoće. Dakle prioritet je da su koliko toliko dobre na mokrom u tom cenovnom rangu. 

Screenshot_2021-10-21-18-58-32-122_com.android.chrome.jpg

Mislim da ni »Kleber Kvadrakser 2« nije za preporuku ali ispod njega ni na jedne ne bih ni obratio pažnju. A u toj dimenziji je toliko skuplji od »Tigra« da priča gubi smisao. 

 

Inače, u pojedinim dimenzijama je »Kleber« jeftiniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Zvezdo said:

Od jeftinih ovde samo ti meni nepoznati Kinezi!

Razmišljam o Tigar AS ali nisam još čuo da ih itko ima!

Imam dva kompleta pa sam mislio da za zimski set uzmem all season.

Nešto kontam da su bolje na kiši i suvom od zimskih.

Najidealnija kombinacija je: set letnjih za leto, set univerzalnih za jesen, proleće i zimu bez ozbiljnog snega i zimske kda baš zagudi.

Zimske su bolje od AS guma samo kada je sneg ozbiljniji (kada je manji i lapavica sasvim su OK AS gume).

Sigurno je bolje da ti AS gume menjaju zimske nego letnje, sem ako ne živiš na planini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakva planina! Ravni Srem i još ravnija Holandija!

Što se mene tiče vozio bih letnje cele godine ali kroz nemačku i Austriju zimske su obavezne a autoputevi su očišćeni svuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzete Laufenn za sva doba,sara slicna na Michelin Alpin 4,guma se odlicno ponasa po suvom i mokrom,videcemo po snegu ali za ovaj novac - PREPORUKA!

Edited by Max82

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/23/2021 at 6:35 AM, Zvezdo said:

Ma kakva planina! Ravni Srem i još ravnija Holandija!

Što se mene tiče vozio bih letnje cele godine ali kroz nemačku i Austriju zimske su obavezne a autoputevi su očišćeni svuda.

U Nemackoj nisi u obavezi da imas zimske gume.
Doduse, verujem da ako napravis neko biiip zimi sa letnjim gumama, bolje da se sam kaznis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obavezan si da imas zimske gume u nemackoj ako su zimski uslovi, recimo ako je temperatura u plusu i normalno je sve onda ih ne moras imati, iako je zimsko doba, ali sa druge strane ako je minus ili ima tragova snega pored puta vec si u obavezi da ih imas, a da ne spominjem po neociscenim putevima, mada tu svakako ne mozes ni voziti sa letnjim ni do prve patrole :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zimi zimske, leti letnje i kraj priče. Moje iskustvo je tako. 

I to nije zbog zakona, nego zbog svoje sigurnosti.


 

Ko se ne vozi mnogo (naročito zimi) ili vozi automobil skromnijih performansi, ili ne vozi dinamično - može i allseason gume, što da ne. 

 

 

 

 

Ove godine sam malo okasnio sa montiranjem zimskog seta (jutros na putu do posla temperatura bila u opsegu od -1 do +1), ali o tome u posebnoj temi. 

Edited by Martin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li smo se psihicki pripremili da za 4 dana izdrzimo bombardovanje FOTO+VIDEO "medija" i naslove u stilu:

"VAZNO: Od sutra neophodna zimska oprema", "Ako nemate OVO, ceka vas ONO" i sl...

Srecom, ta tortura zdravog razuma traje samo jedan dan :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/25/2021 at 2:25 PM, skile86 said:

U Nemackoj nisi u obavezi da imas zimske gume.
Doduse, verujem da ako napravis neko biiip zimi sa letnjim gumama, bolje da se sam kaznis.

Baš tako! Čak i ako tebe netko udari kriv si jer nisi imao zimsku opremu. Tako mi rekoše

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, Ivan said:

Srecom, imamo AS pa sad pored vulkanizera prolazimo sa osmehom dok drugi čekaju na zamenu pneumatika :D .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je, pisao sam vec - prvo jedan par za moj test, koji mi je najmerodavniji. Ako odgovara ostavljam, ako ne isao bi na oglase.

Identicno kao sto sam uradio i kada se pojavio CC (za koji takodje u svoje vreme nije bilo iskustava iz prakse). Ne zurim nigde - ne verujem prognozama duzim od nedelju, dve, ali hladnijeg vremena ni na vidiku. Taman da se i na ovim nizim temperaturama malo izigram. A posto je to gro moje voznje (snega maltene da nema i tu su da zadovolje formu), kako stvari stoje - opet pravac kod Una, samo da kompletiram set.

 

Untitled.thumb.png.f6dc2ed6a86c7049ec21f9db93f576a5.png

 

@skile86

Ako odemo da gledamo onu belu Giuliettu sa sporCkim gedzetima i nesporCkim motorom :D - strah me da cu se vratiti sa novim autom, a ne sa kompletiranim gumama :P .

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Zvezdo said:
Baš tako! Čak i ako tebe netko udari kriv si jer nisi imao zimsku opremu. Tako mi rekoše

U Nemačkoj NISI obavezan da imaš zimske gume. Znače, možeš slobodno da voziš na letnjima celu zimu ali ako se nešto desi, nadrljao si.@skile86 je u pravu.

Da ne ispadnem papagaj zbog ponavljanja ali mene je lik udario dok sam bio parkiran i procenitelj štete je prvo slikao moje gume iako je auto stajao!

Share this post


Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, Ivan said:

Ako odemo da gledamo onu belu Giuliettu sa sporCkim gedzetima i nesporCkim motorom :D - strah me da cu se vratiti sa novim autom, a ne sa kompletiranim gumama 

Hocu i ja belu da gledam :D

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo o mojim GY vector4season gen2 na tvingu. 2 su 2017, a 2 2018 god. Posto smo isli do GR njime letos, rotirao sam tockove i stavio starije i potrosenije napred. Preko 2KKm u sred leta po auto putu, plazama itd. Posle letovanja, sve izgleda odlicno. Sada na malom servisu primetim promene na ove 2  starije koje su i ostale napred i planirao da ih vratim nazad pred zimu, a bolje napred. Mozda je doprinelo to sto su bile napred i vise se vrtele u mestu prilikom stalnog uparkiravanja, ali su svakako ostarele. Vidi se po njima da su isprskale, ali takodje i pocele da se krune. Druge 2, koje su mladje i ocuvanije izgledaju i dalje super(nisam slikao). 
Poenta je da gume propadaju od starosti. Iako je sara i dalje iznad granicnika cak i za zimu, ove 2 su za menjanje.

 

o1.jpg

o2.jpg

o3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D

28 minutes ago, dekirs said:

Hocu i ja belu da gledam :D

Idemo sva trojica zajedno, da dizemo cenu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@skile86 @dekirs

Ako nije neko od vas :D , nista od gledanja za vikend, ode ekspresno:

 

Untitled.thumb.png.d30b2193ea497f463a5628443bb7560c.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...