Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Kupio bih nove zimske gume pa gledam  šta bi mogao biti dobar izbor cene/kvaliteta.

Našao sam nekoliko guma,  pa bih voleo da čujem vaše mišljenje imate više iskustva.

Nokian Zimska guma 195/65R15 91T WR D4

Nokian Zimska guma 195/65R15 91T WR SNOWPROOF Fulda KRISTALL MONTERO 3 195/65 R15 91T

Lassa SNOWAYS 4 195/65 R15 91H

 

Naravno ako imate još neki predlog slobodno pišite :)

 

Cenovni rang oko 200e

 

Hvala.

Edited by Tomash

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jedno pitanje ako ja naručujem preko interneta kako mogu da znam koje godine je proizvedena guma koju kupujem, jer u opisu nigde ne pišu godinu proizvodnje...ako neko ima odgovor bio bih mu zahvalan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tomash

 

Bolja a jeftinija je »Kleber Krisalp HP3«. Tu negde sa cenom a bolja je »Hankuk Vinter i-sept RS2 V452«. I »Falken Eurovinter HS01« je jeftiniji a bolji. Ja bih razmišljao između prve dve.

 

Malo probija budžet ali je škakljivo što su primerci iz 2019, načelno vrhunska:

 

https://www.internet-prodaja-guma.com/dot-2019-continental-195-65-r15-contiwintercontact-ts860-91t-ms-353487.html

 

DOT... Ja sam zvao par onlajn prodavnica i nije bilo nekih rezultata, onda sam vulkanizeru zatražio isto, tražio je višu cenu na konto toga, ali je kroz nekoliko dana stigao komplet sa 4 ista DOT-a (stara par meseci) i dao mi je popust na montažu, balansiranje, ventile... tako da je došlo na isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao ljudi, planiram da kupim dve AS gume posto su mi prednje na 500Lu bas lose, iscitah prethodnih 5 strana, vidim da se kao "zlatna" sredina pominje Kleber Q2? 

Kod zamene ovih "novih" guma sa TMPS senzorom, sta treba da ocekujem sve od troskova?

Verovatno cu pazariti u planeti guma jer imaju na rate preko Intese:
https://www.planetaguma.com/pregled.php?id=27668&kategorija=gume
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Q2 je dobra guma. Ja sam zadovoljan i sa Savom AllWeather, sto je u tvojoj dimenziji mozda i jeftinija ali izbor na tebi. 

 

500L ima pasivni TPMS (na obrtaj tocka) te u tom slucaju samo prava dimenzija gume i pritisak i to je to. Da imas senzorski TPMS u ventilu gume, imao bi upozorenje na tabli ako menjas felne, a ako zadrzavas felne i menjas gume, samo ces morati da resetujes senzore da se ponovo upare. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da su cenovno blizu, a rece ti na skupu da si zadovoljan sa njima za sada, videcu koje cu na kraju, vuku me ove kleber. :D hvala za info oko TMPSa. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam merkao Quadraxer 2 kao AS gume dok Sava nije ove izbacila i bile su mi prvi izbor. Ofc to je sve bilo ranije, a kako su se obaveze nanizale, onda se spalo ili na Tigar AS koju bih menjao cesce (tipa na 4g) ili ove Savine. Trenutno najjeftinije Sava AllWeather su u Beogumi ali ofc placas montazu i balansiranje. Mene su sve 4 sa novim ventilima i balansiranjem + montaza izasle 34K. Tako sam morao zbog cekova, IPG ih ne prima. 

Kleberke mislim da su u BeoCar najpovoljnije. 

 

PS 

Ove savine su sa DOT 2121, Danilo je merio dubinu sare i 7mm je. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dzimbo

Mi smo na poslu sa Kleber Q2 prešli 75 kkm do zamene (na fobiji). Posle sa njom prešli na Q3. Po meni, dobra guma.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodat tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam juce Michelin CC2 na Miniju sa 192 ks. Stvarno je osecaj poput letnjih guma, ne razvlaci se, ne rasteze se kao zvakaca guma uopste. A normalna je udobnost i buka. Ali definitivno grip nije na nivou tih nekih boljih letnjih, npr. Falken Azenis fk510 i slicnih... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, ISV_01 said:

onda se spalo ili na Tigar AS koju bih menjao cesce (tipa na 4g) ili ove Savine.

Mišljenja sam da na dve godine kupiš opet dve nove a te polovne možeš opet za neke solidne pare prodati. Čini mi se da je 4 godine dug period da bi sacekao zamenu, naravno zavisi koliko prelaziš godišnje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispod 10k godišnje prelazim. Sasvim je ok da ih menjam 2 po 2 ili 4 u kompletu na 4/5 godina (zavisno od AS gume, načina trošenja i sl), s tim da na svake 2 godine ih rotiram. Polovnu gumu ni ne poklanjam ni ne prodajem (osim ako je skoro nova), sve posle može imati neko oštećenje zbog kojeg možda ne želim da imam loše snove. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01 ja cu mozda u prvoj preci ~10kkm zbog bebca, a posle se verovatno vracam na standardnih ~20kkm.

@moron znaci odlicno posluzile, a koliko je vremenski proslo za tih ~65kkm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlučio sam se za hankook winter i*cept rs 2 w452. Dot 2021. Pa ćemo videti kako će se pokazati. :)

 

Hvala svima na informacijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li kakvih iskustava ili testova  sa  all season gumama  u cenovnom rangu Tigar AS.

215/55/17 ,  snega verovatno neće ni izdaleka videti ali puno kiše hoće. Dakle prioritet je da su koliko toliko dobre na mokrom u tom cenovnom rangu. 

Screenshot_2021-10-21-18-58-32-122_com.android.chrome.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su sve kinezi izgleda, za prve bar znam sigurno. Ne bi ih uzimao u razmatranje uopste, a i ne svidja mi se ova klasa C za mokar kolovoz makar i na papiru sto pise :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj stav je da ako biram AS gumu - iskljucivo bar neki mid ili premium segment, dobro istestiran po svim parametrima. Da tacno znas sta mozes i u kojim uslovima, svaka je negde bolja a negde losija, na svim poljima dobra jednostavno ne postoji. Tako se i bira za dominantne uslove voznje - Nokian AS je vise orijentisana za sneg, GY i Continental za neki prelaz, Dunlop i Michelin za pretezno suvo/mokro.

Sa ovim no-name modelima, em pravis kompromis, em to radis sa necim sto nema apsolutno nikakav "opis" u praksi. Sto se mene tice, neka hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od jeftinih ovde samo ti meni nepoznati Kinezi!

Razmišljam o Tigar AS ali nisam još čuo da ih itko ima!

Imam dva kompleta pa sam mislio da za zimski set uzmem all season.

Nešto kontam da su bolje na kiši i suvom od zimskih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ih ja na Pandi. Ali to je totalno druga dimenzija pneumatika i tezina, velicina auta. Ne znam koliko je merodavno. I malo se preslo sa Pandom, pa je i zbog toga nezgodno donositi neke zakljucke. Ali ajd, da kazem, to sto se prevezlo do sada - sve je u redu. Vozio sam je 140 km/h po kisi, vozio sam je po snegu, po suvom, svugde se ponasala normalno, bez bilo kakvih naglih i neocekivanih desavanja... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...