Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Ako sam ikoga uvredio (a mislim da nisam) mojim recima ja mu se izvinjavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka moja teorija potkovana je činjenicama i dokazima (nadam se da znas da pratis link-ove koje sam ti postavio o ceni guma) za razliku od tvoje...

Mislim da daljnje polemisanje zaista nema smisla! Moje vaspitanje i nivo obrazovanja mi to ne dopusta sa takvima a narocito preko PPa koje mi saljes! :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:

Lepo sam napisao da sam kupio gume pre 2 godine. Ti se pozivas na link IPGa sa danasnjim cenama. Gume sam kupio kod lokalnog vulkanizera koji je i uvoznik a zasto je tada bila tako mala razlika ja zaista ne znam. Gledao sam da za tu cenu dobijem sto bolji kvalitet i performanse gume a vodio sam se testovima guma ADACa i drugih koje sam citao u auto casopisima. Ako ti Evropski casopisi i ADAC lazu onda i ja lazem! Daleko od toga da su objektivni i da ne favoriziraju Nemacke proizvode ali to je vec druga tema.

Ne shvatam cemu podizanje tenzija i vredjanje nekoga preko PPa?

BTW. Danas sam bio u Beogradu i razlika u ceni EDa je cak 8 dinara! OMV na autoputu i europetrol na NBGDu! Za dve godine bi mogli i o tome polemisati zar ne?

...cena goriva na pumpama ama bas nikakve veze nema sa gumama (opet si promasio temu) . I na kraju si priznao da si gume (bez porekla najverovatnije) ipak dobio po specijalnoj ceni od lokalnog Trotera i nadam se da si shvatio da ta cena koju si ti dobio ne cini zvanicnu cenu guma po kojima se one nalaze u prodavnicama.

Prekini da kukas (buhuhu meni Mane pisao u PP-u) jer sam ti istu poruku poslao javno, ali je neko od admina sklonio , a meni je bilo zao da je ne procitas.

P.S ako si se opet uvredio izvini .....

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gume sam dobio po specijalnoj ceni jer sam stalna musterija i uvek uzmem sve 4. "Specijalna" cena je manja za cenu balansiranja nego sto bi je ti i svi drugi platili a ako bi i ti uzeo sve 4 verujem da bi isto dobio takvu cenu.

"Lokalni Troter" je jedan od jacih likova sto rade sa gumama u Srbiji.

DOT oznaka na gumama kaze da su stare mesec dana (kada sam ih kupio) i dobio sam garantni list za svaku, e sad je li i koliko je to sumljiva roba pitaj Trotera.

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

...te gume su specijalna cena, te balansiranje, odluci se vise...te loaklni troter najajci u Srbiji( nemoj da me plasis sa gumadzijjom ..sav sam pretrnuo) .

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na svakoj gumi ima datum proizvodnje....ima 4brojke,,,prve dve su nedelja proizvodnje a druge dve oznacavaju godinu ,pa eto,ko nije znao,neka se posluzi time kada kupuje gume,a dot oznaka ide uvek sa spoljne strane ako guma nije oznacena smerovima... :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije da zakuvavam, ali secam se da je moj poznanik pre dve godine otisao da kupi 4 m+s gume, u jednu od najvecih prodavnica tada u NSu, sa namerom da kupi wintere i vratio se sa BF Goodrich..kaze da su neznatno bile skuplje.. E sad, ne znam kolika je razlika bila, ali cim ih je uzeo sve 4, verovatno nije bila veca od par stotina dinara. Dimenzija je neka 14-ka, za astru klasik..

Inace, ja sam pre tri nedelje uzeo dve wintere jer su mnogo jeftinije od bilo koje druge gume (mada su mi rekli da je to jos uvek neka stara cena)...nadam se da kvalitet nije opao sa cenom, caletove wintere na bravi trce vec dvei zime i dva leta i okej su jos uvek... I na puntu sam imao wintere i bo zadovoljan.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam par prica koje su mi pricali drugari ali sve je to rekla kazala bez konkretnog dokaza,,,,racuni, fakture....ali da ne davimo vise oko toga i onako se na kraju svodi na to da je Winera ipak best buy ( cena kvalitet) za vecinu nas , jer gore pominjani BF u prodavnicama ( moze da se proveri postovao sam link) 1800 din skuplji po komadu od Wintere195/65/15 koja je 4860 din u Kit komercu .

Opet , da se neko ne uvredi, ne tvrdim da je Wintera najbolja guma ...samo najpristupacnija za vecinu nas ( trajal ne uzimam kao opciju), naravno ko ima viska para.... :animier:

P.S.

Ja vozim Yokohamu W drive 185/65/15

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to sam i ja govorio,za nase uslove,standarde...mislim da je wintera najbolji izbor...Ja je kupujem za sebe i uvek cu...

Pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije da zakuvavam, ali secam se da je moj poznanik pre dve godine otisao da kupi 4 m+s gume, u jednu od najvecih prodavnica tada u NSu, sa namerom da kupi wintere i vratio se sa BF Goodrich..kaze da su neznatno bile skuplje.. E sad, ne znam kolika je razlika bila, ali cim ih je uzeo sve 4, verovatno nije bila veca od par stotina dinara. Dimenzija je neka 14-ka, za astru klasik..

Inace, ja sam pre tri nedelje uzeo dve wintere jer su mnogo jeftinije od bilo koje druge gume (mada su mi rekli da je to jos uvek neka stara cena)...nadam se da kvalitet nije opao sa cenom, caletove wintere na bravi trce vec dvei zime i dva leta i okej su jos uvek... I na puntu sam imao wintere i bo zadovoljan.. :)

Ja kada sam kupovao zimske gume pre tacno 2 godine u Novom Sadu BF Goodrich je bio skuplji od Winter1 guma za 500 dinara po komadu.

Ne znam kakve su te BF Goordich, kupio sam Winter1 i uopste nisam bio zadovoljan, niti cu ih ikada vise kupiti.

Glavna zamerka: ponasanje na mokrom asfaltu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

To u vezi cene, zavisi ko kakav stav ima generalno u vezi kupovine. Ja npr. volim malo skuplje da dam u startu jer mi se dugorocno to uvek isplati tj ispadne povoljnije. Kupio sam Winteru malte ne cim se pojavila i bio odusevljen (moj prvi ozbiljniji susret sa zimskim gumama). Medjutim vremenom nisam bio zadovoljan, mnogo se brzo potrosila, desavalo se cesce nego inace da mi auto prokliza (tada sam vozio auto bez ABS-a), posle dve sezone je postala plasticna.

Sa sadasnjim Fuldama KM3 pa i Savom eskimo koje vozim na zadnjim to nije slucaj (3 sezone ih vozim). Tada kad sam ih kupovao vulkanizeri su mi na vise mesta savetovali da u tom cenovnom rangu uzmem Barum.

A druga stvar koja me nervira u vezi Wintere je cena. Ne znam koji je ovosezonski odnos, do sada su u Republici srpskoj bile jeftinije osetno nego ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kralju,sve je uvek bilo jeftinije negde napolju nego kod nas...I glupo je vise polemisati oko guma,mis mo ovde da damo savet kada nas neko pita koje bi gume mogao staviti na svog ljubimca za neke pristojne pare,te mu mi mozemo preporuciti ove ili ine,nije cilj da se mo raspravljamo,vec da damo savet...

Pozzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezano za Sloveniju

http://www.ceneje.si...hits=50&sort=ce

http://www.novegume....e=search&page=1

Priču komplikuje prevoz i povraćaj PDV-a (neko mora da se maltretira). Ići samo za gume je besmisleno, ići sa lošim gumama je rizično. Samo ako neko ima dobrog prijatelja koji će odraditi prevoz i povraćaj PDV-a i sve to zarad prijateljstva, onda se isplati. Mada su cene vrlo slične i postoji domaća garancija (skoro uvek ne primenljiva).

http://www.novegume....ATO_P7_ECO.html ove letnje gume trenutno imam i extra sam zadovoljan i mogao bi sebi da odradim kombinaciju za par godina (kad ih potrošim).

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj burazer je pre godininu dana platio KM3 od 14" 1000 din skuplje nego ja dve godine ranije 15". Cak je i danas njegova dimenzija skuplja 300 din od moje. Kad sam kupovao evro je bio 96 din. Naci cu racune pa cu da vidim kolika je tacno razlika bila. Hocu da kazem da su neke gume osetno poskupljivale tj nisu pratile rast evra, a i da cena zavisi od dimenzije.

Ja se trudim da za gume dam uvek malo vise para, tj zbog toga sam spreman da se odreknem neceg drugog, svako ima svoje prioritete.

U vezi forumske akcije guma, dok se sve ne ozvanici, ko zeli da kupi sa klupskim popustom neka mi posalje PP, u pitanju je Pneumaster i Nokianov brend Vianor. http://pneumaster.rs/online/

http://www.fiat-lanc...showtopic=54889

Gume im nisu jeftine ali se nadam da ce svako moci da izabere nesto za svoj dzep.

http://vianor.rs/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe žuriti, (ako imamo sreće i sneg kasno padne kao ove godine) biće raznih povoljnih akcija guma. U decembru kreću rasprodaje zimskih guma treba samo pratiti i za svoje pare maximalno profitirati.

Prošle godine je bila varijanta da će se uvesti obaveza četiri zimskih guma od 1. novembra, pa je na kraju ispalo da nema ni obaveze a ni snega. Verovatno je bila ugovorena određena količina zimskih guma koje niko nije hteo pa je bilo dobrih rasprodaja.

Uvek pratim Coning i generalno imaju dobru ponudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slušaj Del Boy-a ko rizikuje taj dobija. Meni i burazeru se isplatio rizik prošle godine Conti po ceni Trayala, a buraz Semperit Master Grip 145/80 R13 za 2983 din (montaža, balansiranje, ventil i punjenje azotom). Ja sam uvek za čekanje i kad se ukaže prilika ugrabiš.

Što se tiče izbora, uvek se nešto nađe. Sećam se Bridgestone LM32 205/55 R16 bila je oko 8200 din (njih sam hteo da kupim ali baš tog dana izleti i Conti i jurnjava za felne), a za 175/65 R 14 isto Conti TS800 nešto niža cifra od Tigra Wintere (tada).

Ipak treba čekati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad god sam kupovao gume, Planeta Guma je imala najpovoljnije cene i to uvek u sezoni.

Nekako volim da kupim kad je najskuplje :) Salim se, tako je ispadalo...

Kakvi su sad sa cenama,ne znam, ali bili su povoljniji od Coninga, a i meni puno blizi, kao i mnogim komsijama na forumu:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam namontirao sve četri Wintere... Polovne, naravno... Prednje odlične, zadnje dobre...

Plus dve flekice (jer sam imao dva čepića koje smo skinuli) i balansiranje sve četri iznelo je 1.430,00 dinara.

Sutra prepodne idem još na reglažu, tj centriranje trapa i to je to...

Spreman sam za zimu...

Inače Wintera je odlična zimska guma...

Sve pohvale za nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošle godine su se pokazali kao diletanti. Zovem ih za Michelin Alpin A4 (kad sam video kako se ove god 307 muči po snegu i bolje što ih nisam uzeo), kaže ima. Kad sam hteo da poručim četiri (sutra da montiram) kaže mora da se ostavi kapara kako bi mogli da ih podignu iz magacina. :thumbdown: OK odnesem kaparu i čekam sutra da me pozovu, kad ono cvrc NEMA. Ne mogu nigde ni da nabave, kraj sezone (kraj novembra). :2guns: Malo amaterski i neprofesionalno.

I ove godine imaju dobre cene, skoro uvek niže nego konkurencija ali kad ovi iz Coninga poobaraju neko im nije ni blizu.

Danas sam namontirao sve četri Wintere... Polovne, naravno... Prednje odlične, zadnje dobre...

Plus dve flekice (jer sam imao dva čepića koje smo skinuli) i balansiranje sve četri iznelo je 1.430,00 dinara.

Sutra prepodne idem još na reglažu, tj centriranje trapa i to je to...

Spreman sam za zimu...

Inače Wintera je odlična zimska guma...

Sve pohvale za nju.

Da nisi malko poranijo za zimske gume. Napolju je još toplo.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam batice, nekih petnaestak dana... Valjda od novembra stupa taj zimski "red" vožnje...

Ali bez obzira... Letnje su mi bile na izdisaju, a ove sam već imao, pa sam poranio....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...