Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Srećom pa si kupio iste gume kao i @djomla inače bih morao na redovnom okupljanju da to bolje proverim, kao što sam nešinu alfu. :lol: A kako kaže diša "A ide uz tebe nekako, baš ti leži."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za tebe krakatog i nije nista manje, realno. Ali kud ne uslikah onaj osmeh kad si seo u Giuliu. Pa da tu fotku postujem iza svake "suplje" koju okacis o Alfi po forumu :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je guma "najtrajnija" iz Premium klase? Dimenzija je 225/40 18".

Konti PremiumKontakt 6
GY Assymetric 5
Pirelli PZero
Michelin Pilot Sport 4
Bridgestone Potenza Sport

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko pratim, bas u toj dimenziji mislim da su prosle godine manjom trajnoscu (ako je to uopste plus u toj klasi :)) odskakali P Zero, pa Potenza.

Ostali modeli koji te interesuju (CPC6, Eagle F1 5, PS4) su po tom pitanju bili maltene identicno ocenjeni kao trajniji.

U klasi ispod tih sporCkih, obicno Michelin pravi izuzetno trajne gume, dok se Conti se najbrze trosi. A i moje iskustvo se poklapa sa tim (ne racunam naravno Eco gume).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@TheWickerMan

Da ne budem lenj, a taman i da proverim memoriju :D . Dobro sam ti preneo ipak, bar za ADAC test u toj dimenziji, Golfonja je bio u pitanju:

 

Untitled.png.64a5cac2739ed8a5a927a0b8e20551d9.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ovim dimenzijama, najcesce se kao opcija guraju i prodaju upravo ovi sporCki modeli guma, tu je caka.

Mozda za neku normalnu voznju uvek pri vrhu Sava UHP2 (kao i na ovom testu) za manje para, pa rotiras/menjas cesce ako zatreba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delta je otišla burazeru, za Giuliettu mi treba. Burazer svakako neće ništa preko 16".

Hvala@Ivan i@vagenovac za testove. Gledao sam to, najviše mi smeta buka kod Kontija koja je baš izražena, to bi mi smetalo posebno što 80% krstarim na 150+ km/h.
@horvat šta su turing gume?



Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to nikako da ukacim sta je aktuelno :) al mozes i na djulijetu isto. mislim, svakako stvar izbora. Vozio sam 225/40r18 neko vreme, par meseci  pa presao na 225/45r18 i nekako mi bolje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste bolje i udobnije ali smem da stavim na felne samo onu dimenziju koja mi je upisana u saobraćajnoj a to je 225/40. Kad mi je neki lik pretprošle godine zakačio Deltu na parkingu, prva stvar koju je procenitelj gledao je dimenzija guma i dubina šare iako je Delta bila parkirana.

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

45 (kod 225 sirine) ima oko 1.1 cm visi profil. Ne samo sto je trunku krofnastija, nego mozes da je pumpas i na manji pritisak, sto se itekako oseti na udobnosti. Iz glave znam da se na Bravu 225/45 (doduse 17) pumpa na 2.3 Bar, a 225/40/18 na 2.6 Bar. Ali ako si limitiran, nista od te price igranja sa profilima van dozvoljenih.

A Touring gume su namenjene upravo za ono sto trazis - prelaske vecih kilometraza, relativno tihe i udobne, uz zadrzavanje dobrih osobina (ne i vrhunskih) Performance guma.

Upravo ti i ja napisah da u tom rangu ispod, Michelin pravi trajne gume ;) :

1 hour ago, Ivan said:

U klasi ispod tih sporCkih, obicno Michelin pravi izuzetno trajne gume, dok se Conti se najbrze trosi. A i moje iskustvo se poklapa sa tim (ne racunam naravno Eco gume).

Recimo Michelin Primacy serije (ranije Primacy HP, pa Primacy 3, sada Primacy 4), GY Efficient Grip, Hankook Ventus Prime, Pirelli P7 Cinturato i slicne... Samo je problem sto u nizim profilima proizvodjaci obicno forsiraju Preformance, a manje Touring gume.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, TheWickerMan said:

@horvat šta su turing gume?

 

24 minutes ago, Ivan said:

A Touring gume su namenjene upravo za ono sto trazis - prelaske vecih kilometraza, relativno tihe i udobne, uz zadrzavanje dobrih osobina (ne i vrhunskih) Performance guma.

Ivan je odgovorio, evo i nekoliko primera:

 

https://www.tyrereviews.com/Tyre-Type/Passenger-Car-Summer-Premium-Touring-Tyres/

 

Npr. iz ove liste sam vozio Hankook K125, i meni je to bila skroz dobra guma, a opet, nekako je optimizovanija takav use case :) 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, sad mi je jasno, hvala. Bridgestone Turanzu imam sad u 225/45 17" dimenziji i čini mi se da su malo bučnije. Ove touring gume su i jeftinije od ovih što gledam.
Sad gledam, ima i Hankook Ventus Evo 2 V12 u ovoj dimenziji, sa njom sam imao dobra iskustva, lepo me služila na 147. Ali videću taj Konti za početak, imam fore do NG da kupim gume :)

Gesendet von meinem KB2003 mit Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, TheWickerMan said:

Ove touring gume su i jeftinije od ovih što gledam.

Pa to su ti, da kazes, standardne gume :) pozicionirane izmedju Eco i Performance , otuda obicno i drugacija cena (mada ne mora da znaci, u nekim dimenzijama i kod nekih proizvodjaca).

Takodje, posto poredis - imaj u vidu da isti model gume, u razlicitim dimenzijama moze da ima primetno drugacije rezultate, nivo buke i sl... Letnje u razlicitim sirinama, mogu da imaju kompletno jos jedan uzduzni kanal, i sl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kumho WinterCraft WP51 - 55 eura/kom u BiH

Naručena 4 komada za A3. Vidjećemo valjaju li šta.

Zime i snijega kod nas svakako više nema, pa vjerujem da će poslužiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...