Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Obicno su sitne oznake, fazon 3-4mm visina slova, cesto su ili blizu ivice do felne ili blizu gaznog sloja na boku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, totti said:

Jak si mi ti optičar emoji3.png

Mozda su mu svuda montirali leve gume i nema ni jednu desnu, pa nema ni oznake :D?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djomla Koja beše cena u Unu za Sava AS All Weather kada si uzimao kod vulkanizera Uno? Ja se sećam neke cene oko 7400 beše...samo beše....

 

Ali ekonomski tigrovi izeli prepelice....

Sava All season 22545R17.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
7470 nadjoh, tako barem piše u cenovniku

uno.rs u Zemunu.

 

Sent from my 3310 using Tapatalk

 

 

 

a0e383df1f9bbfb9e978e27c4ac89403.jpg

@ISV_01 evo ga iz marta post. Baci pogled na planeti guma, daju % za online.

Edit, na cenovniku koji si okacio su FP (ako se ne varam, zaštita za felnu) moguće da je zbog toga malo jača cena nego ranije?

 

3478916d385333d6db0da5da2b31a31c.jpg

 

Sent from my 3310 using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto rešenja, spojiš lepo i korisno
Na IPG su 7978.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ISV_01 said:

sa naškim kolegom Novosađaninom @Milutinac da popijem već jednom to piće i da montiram si gume

Milutin sutra :D :

 

source.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko vozi na Sava Intensa UHP 2? U zadnje 2 nedelje sam primetio da se dosta cuju, pre toga se nisu cule toliko. Prvo sam mislio da je motor al sam skapirao da su gume :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverio pre par dana, 2.3 bar 225/45/17. Moram da napomenem da pozadi nisu te gume, vec Intensa UHP ali ne verujem da to ima veze jer se do skoro nisu tako cule prednje.

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam neki slovacki test all season guma gde je testiran novi tigar all season(pod nazivom kormoran)...

Kad se uporedi sa ostalim,do duse dosta skupljim gumama dosta zaostaje u svim ekperimentima na snegu i bas puno na drzanju po mokrom...

 

Jel izasao negde neki test za sava all season? 

Screenshot_20210507-200251_YouTube Vanced.jpg

Edited by Nikola R

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Nikola R said:

Kad se uporedi sa ostalim,do duse dosta skupljim gumama dosta zaostaje u svim ekperimentima na snegu i bas puno na drzanju po mokrom

Lepo receno, sa dosta skupljim gumama. Ovde sve premium segment, maltene. Sa ocenom 92% na ukupnom testu, jos je i dobar nas Tigar/Orion/Riken/Kormoran AS :)

 

Prva guma posle Tigra ovde, cenovno je  Hankook sa cenom skoro 3 crvene vecom po gumi... Malo li je. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni, Tigrice se dobro drže, zanimljivo je da u sklopu testova na snegu imaju solidnu upravljivost (preko 95) što i nije loše. O cenovnom rangu nemam šta da dodam. Tigrice, bar na našem tržištu, cenovno veoma pristupačne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Nebek said:

Po meni, Tigrice se dobro drže, zanimljivo je da u sklopu testova na snegu imaju solidnu upravljivost (preko 95) što i nije loše.

Za ogromnu vecinu koja kupuje AllSeason (dominantno gradski automobili koji i ne vide snega) - najmanje bitan podatak. Ko ima iole vise snega, naravno da ce imati sezonske komplete (mada je kod nas popularan i AS u vidu teranja zimske preko cele godine :D).

Najbitniji parametri za takve gume su ponasanje na suvom (rekao bih i vrelom) asfaltu, kao i ponasanje na mokrom. Dovoljno je uporediti rezultate u tim kategorijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kako uporediti? Neki debil uglavio "kormoran" sa svim top brendovima i rezultat ispao lošiji?! Pa naravno. babe i žabe. 

 

Malo sam preterao ali valjda je jasno šta sam hteo da kažem...

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, TeaseR said:

Da li neko vozi na Sava Intensa UHP 2? U zadnje 2 nedelje sam primetio da se dosta cuju, pre toga se nisu cule toliko. Prvo sam mislio da je motor al sam skapirao da su gume :D

Proletos I meni su samo odjednom promenile zvuk i osetno su bucnije, mada i sam asfalt igra veliku ulogu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Asfalt mnooogo ume da utiče na bučnost...znam kada je asfalt nov ili onaj stariji sivkasti ali uglačan kao staklo, auto samo klizi, skoro se ne čuje. A ima asfalt koji je loše postavljen u smislu ima rupica ili je star, ispucao ali bez udarnih rupa, mislim da nema gume koja se ne bi čula. 

 

Glupo zvuči poređenje ali na bajku sa gumama na 8 bara se na istoj deonici sa istim gumama pre i posle asfaltiranja stvarno i oseti razlika u udobnosti (ofc) i u smanjenju buke, mogu misliti na autu kako je.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/25/2021 at 12:41 AM, TeaseR said:
Kapiram al bas nesto glupo “zuje”. Nervira me:rtfm:

Da se nisu "nazubile" iz nekog razloga?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka 3 meseca koristim Primacy 4 gume pa da napisem koju :)

Presao sam nekih 6000km sa njima i utisci su sledeci:

+Udobna guma

+Tiha

- povecana potrosnja goriva za nekih 10ak procenata u odnosu na stare gume.

Gumu poredim sa UniroyalExpert3 i Bfgoodrich winter 2.

Nemam auto za jurcanje pa ne bih mogao da pisem kako drzi u krivinama i slicno.

Generalno ja ne vidim neku narocitu razliku u odnosu na stare gume cak bih rekao da sam se presao sa kupovinom zbog povecane potrosnje goriva ali ajde videcemo jos.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...