Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

1 hour ago, Kosta Smosta said:
1 hour ago, Kosta Smosta said:

 Pa ipak malo razočaravajuće prednje su posle 13000km na 5mm a, zadnje na 6mm 

I ja mislim da je previse za 13 k km..

Skroz drugacije iskustvo od Ivanovog..

Neocekivano sa 1310kg...

Da li je moguce da kod nas ne stize uvek isti sastav gume..

Da si rekao za 1.6 mjt,pomislio bih na agresivniju voznju ali 1.3 je ipak umeren...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam juce priliku da malo jace poteram Clia sa Savom AllWeather... 

 

U prvom postu o njima sam nahvalio udobnost i to zaista stoji, ali trade off je handling, kada se brzo udje u krivinu sva se onako razvlaci kao zvaka. Ima feeling starih auta onako. Pristaje uz Clia, ali na Alfi ne bih voleo to da imam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Visina boka (tj. dimenzija), na koliko napumpane?

Isti osecaj sam imao na Stilu, posto sam ga kupio i sa kompletom 15'' - jednostavno krofna od 12.5 cm visine, koja se vozi na 1.9 Bar. Vec sa 205/55/16 (2.1 Bar) je bila primetna razlika u stabilnosti, 215/45/17 (2.3 Bar) da ne pricamo ali je i osecalo svaku rupu.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

dimenzija je 175/65 R14, a bile su naduvane na ili 2.1 ili 2.0 cini mi se... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da bi nam tako bilo vrlo prijatno, pogotovo za neko duze putovanje ovim nasim oranicama. O ulicama i njihovom stanju tek da ne pricamo.

Trenutne 17'' drzim na 2.3 Bar i vec primetim razliku u tvrdoci kada otopli pa ode na 2.4-2.5 Bar, tj. dok ih ne ispustim.

50 minutes ago, horvat said:

dimenzija je 175/65 R14

65 balonka, 11.5 cm visine na tako usku gumu - sta drugo da ocekujes osim zvake, kada krene da ljulja po krivinama. Pogotovo ako je guma udobnija i mekanija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali poredim sa prethodnom gumom, istih dimenzija... Naravno da ne poredim sa svojim 225/40 R18 :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, horvat said:

Ali poredim sa prethodnom gumom, istih dimenzija...

Ja samo citam napisano u postu - posto se pisalo o karakteristikama, ne o bilo kakvom poredjenju sa starom ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, vagenovac said:

Nema uzivanja u voznji sa AS gumama,

Iako je možda isčupano iz konteksta, koji ne menja smisao :P, ja se ne slažem pa bar delimično.

Sam sam bio veliki skeptik kada sam odlučivao o izboru guma i bilo je to višednevno vaganje ...

Jednostavno u ovoj dimenziji koju Ćeram sa pritiskom od 2.3bar ova AS radi jako dobro u svim uslovima za sada.

Imam u svojoj neposrednoj okolini kolovoz sa izraženim kolotrazima i znam šta pričam posebno kada padne kiša a ima je često, priznaćete.

Šara je bez preterivanja ujednačena na obe osovine.

Iako dosta prelazim mislim, siguran sam, da sam napravio dobar izbor. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mijailović P. Uzivanje je subjektivno, neko uziva u krosoverima i dzipovima itd da ne nabrajam sad sve.

Generalno zna se sta je dobro vozacko iskustvo itd.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko na svom autu gume:
UNIROYAL RainSport 5
HANKOOK Ventus Prime 3
DUNLOP Sport BluResponse
Fulda Ecocontrol HP
Michelin Pilot Sport 3

 

Da li moze da mi ucini uslugu i pogleda koliko iznosi treadwear na njegovom modelu gume? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja Dunlop samo sta je to sto trazis :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Screenshot_20210606-134015_Gallery.jpg

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pise na gumi sa strane Treadwear ili TW i onda trocifren broj, npr 240, 300, 360, 520... I onda nakon toga ima mislim Traction A ili AA pa Temperature A ili B.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se niko ne javi za Hankook, mogu sutra pre podne da pogledam.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, MS PK said:

Screenshot_20210606-134015_Gallery.jpg

Em se ne vidi nista, em treba da te tuzim za copyrights? Moja slika, moj auto, moje gume u mom dvoristu? I posle zasto sakrivam kilometraze, brojeve tablica, ne otvaram predstavljanja :D:  

On 4/17/2015 at 12:18 AM, Ivan said:

200720141970.jpg

 

@YUgisa Sport BluResponse:

 

Untitled.thumb.png.2b7e2b87c9880bbd7256135b42ecf867.png

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, YUgisa said:

Pise na gumi sa strane Treadwear ili TW i onda trocifren broj, npr 240, 300, 360, 520... I onda nakon toga ima mislim Traction A ili AA pa Temperature A ili B.

Vodi samo racuna da taj treadwear ima smisla da se poredi izmedju razlicitih guma istog proizvodjaca....

Moze da se desi da treadwear michelin-a a od 300 moze u praksi da bude trajnija guma od nekog dunlop-a od 520...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Hvala ;)

@Nikola R Znam da nije isto, interesovalo me cisto informativno da li se neka guma nesto drasticno istice s obzirom da zbog dimenzije koja meni treba neki od ovih modela nisu aktuelni, a i u zavisnosti od dimenzija zavise rezultati na testovima pa sam hteo nesto vise da znam za uzi izbor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nikola R

Apsolutno tacno i odlicna primedba :thumbup: , cisto ako neko ko cita nije u prici.

Referenta vrednost za Treadwear nije univerzalna (kao kada gledamo uporedne testove guma i njihove rezultate). Nego je definise konkretan proizvodjac (za svoje proizvode), a svojim vrednostima predstavlja odstupanje od te referentne vrednosti. Samim tim, isti Treadwear ne mora da znaci isto trosenje kod razlicitih proizvodjaca, kao sto kolega rece.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Javio mi se jedan momak da je 300, ali ako ti nije tesko, rado bih voleo potvrdu
Malopre sam sišao do podruma, gledao sam obe strane gume, ne videh nigde oznaku

Sent from my HRY-LX1T using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...