Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Bio malopre u Coningu, novi vlasnici, novi radnici, nema vise Huntera :crybaby:

 

Montirao Save All Weather na Clia, review posle 200m, jakooo udobne i tihe. Udobnost sam naslutio vec kad sam ih ubacivao u auto, jer je bocni zid bas izrazito mekan ovako na dodir... :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horvat jel si im rekao "Jbg, videli ste šta vozim, bilo vam je jasno da će nestanak huntera biti samo pitanje vremena, ali ne brinite baždaren je fino i u pravim je rukama.":D

P. S. Još nisam pogledao DOT kod mene :secret:

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Axic said:

P. S. Još nisam pogledao DOT kod mene :secret:

A nekima dugujes i obecane detaljnije slike ;) .

Ko sex.gif.7f21a9e627a7272320ba8b27cbb6fd1f.gif ove matore smarace...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan biće, nisam zaboravio nego se sređuje neka obližnja seoska idila za leto i odmor pa ne stižem. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo na kraju u Dokiniju, ispalo me 5800din po gumi. Odgovaralo mi je to sto rade do 8, da bih stigao posle posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da prekinem višednevno ćutanje na ovoj temi. Čitam vas mesecima, baš ovu temu o gumama. Vidim da se sve više vas odlučuje za AS gume.

Vozim Superb druge generacije, 2008, 1,9 TDI, 77kW, masa iz saobraćajne je 1479kg - veoma sam blizu odluke da uzmem Mishelin Cross Climate+, a konkretno pitanje je jesu li mi dovoljne 91H, ili da uzmem 94V?

 

Prosta računica kaže 4x615kg=2460kg maksimalne nosivosti, kontam jedino da prevozim zlatne poluge, olovne ploče ili staro gvožđe onda gume ne bi izdržale, a vozim samo decu, komada 3. :-)

Možda odem i na ekonomičniju varijantu, Kleber ili Sava, ali uzeću sigurno all season jer ne prelazim više od 10 hiljada godišnje, i to je uglavnom vožnja po Novom Sadu i autoputu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam kompetentan kao pojedine kolege ali ću reći da koje god uzmeš, obzirom na potrebe, nećeš pogrešiti.

Razlika u kvalitetu postoji ali je ona više ekonomske prirode, uzimajući u obzir malu km koju prelaziš.

Ja prelazim više od 15000km godišnje i za sada imam lepo iskustvo sa Kleber AS na 16'.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@srgor

91 i 94 su indeksi nosivosti. Razlika između ta dva indeksa je najmanje 50kg nosivosti po gumi u korist indeksa 94 (razlika između susednih indeksa je oko 15-20 kg). Mislim da je to bolji izbor. Mada ne bi bilo problema ni sa manjim indeksom jer Vam eksploatacija nije zahtevna (gradska vožnja, manji broj pređenih km).

Share this post


Link to post
Share on other sites

cenim da su bar za mrvicu udobnije ove sa manjim indeksom nosivosti...šta kaže struka.....

ako završavaju posao sa manjim indeksom, bolje njih uzeti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio dve nove letnje gume napred i primetio sam da mi volan trese na 120-130. Sa zimskim nije bilo nikakvih problema pa me zanima sta moze biti uzrok?

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, TeaseR said:

Stavio dve nove letnje gume napred i primetio sam da mi volan trese na 120-130. Sa zimskim nije bilo nikakvih problema pa me zanima sta moze biti uzrok?

Proverite i da li su točkovi čvrsto i pravilno zašrafljeni, meni se to jednom desilo na gazeli... vulkanizer nije dobro zašrafio točak i na kraju sam završio tako što sam morao da zamenim šraf jer mu je zeznuo navoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, TeaseR said:

Stavio dve nove letnje gume napred i primetio sam da mi volan trese na 120-130. Sa zimskim nije bilo nikakvih problema pa me zanima sta moze biti uzrok?

Moguće je da su krive nove gume. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da utvrdim to? Ne zelim ponovo da placam montiranje i balansiranje ako nisu dobro to uradili.

 

A opet, ako je guma kriva, znaci da moraju da mi daju novu? Imam racun naravno gde su gume i montiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, TeaseR said:

Stavio dve nove letnje gume

Koje gume su u pitanju, koji im je DOT? Licno sam bio svedok da je covek dosao na identicnu reklamaciju - felne prave kao strela, nove gume balansirane u 0, a sama guma trese u voznji, tj. kriva :) . Kvalitet, starost, nacin skladistenja...

Apsolutno se slazem sa kolegama - prvo proveriti da li su tockovi dobro pritegnuti, to je banalno i mozes i sam. Ako ne pomogne (+ felne OK), za sve ostalo na reklamaciju. Sve pomenuto - defektna guma, los balans, otpali tegici, sa tim vec oni treba da se zabavljaju...

On 5/18/2021 at 9:19 AM, shuxx said:

cenim da su bar za mrvicu udobnije ove sa manjim indeksom nosivosti...šta kaže struka

Nisam struka :) , ali imao sam upravo CrossClimate 94 V XL, za koje covek pita. Znaci em tezinski indeks 94, em XL (eXtraLoad).

Zentao sam pre kupovine, jer em teoretski imaju tvrdje zidove, em sam davno imao XL gume, sa jednim kompletom felni iz Nemacke. U pitanju su bile "Sumo Firenza ST08" skoro nove gume (radjene partnerski sa Yokohama S-Drive). Em sporCki model em su bile vrlo tvrde, tako da sam ih ubrzo menjao.

Za razliku od njih, Michelin CC je i u XL varijanti izuzetno udobna, tako da sto se toga tice, apsolutno nema potrebe za brigom sa tim modelom. Cak, posto sam je kupio cim je izasla tamo 2015. - jedino je i bila dostupna u tim 94 XL verzijama ;) . Cisto napomena, kod mene je bila u pitanju 205/55/16 krofnica, znaci visina zida oko 11 cm.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, TeaseR said:

Kako da utvrdim to? Ne zelim ponovo da placam montiranje i balansiranje ako nisu dobro to uradili.

 

A opet, ako je guma kriva, znaci da moraju da mi daju novu? Imam racun naravno gde su gume i montiranje

Ja sam digao prednji kraj na klocne, ubacio u treći stepen prenosa i snimio kako točak radi levo-desno. Otišao u radnju, pustio klipić i dobio novu gumu. Naravno, stavili oni na hantera koji kaže da je sve ok, ali druže - guma je kriva, lateralno kriva, raadi levo desno. 

Ako nova guma radi gore-dole, to se ispegla pod destvom sile puta. I ne oseti se. Ali levo-desno, oseti se uvek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, Ivan said:

Cisto napomena, kod mene je bila u pitanju 205/55/16 krofnica, znaci visina zida oko 11 cm.

:lol: Simpatičan naziv za gumu: KROFNICA! :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...