Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Lomio se izmedju Hankooka i nje mada je Hankook Ventus Prime 3 bio oko jednu crvenu skuplji... Odlucih se za Klebber a iskreno ne jurcam i ne ludujem pa verujem i da ne bih osetio neku razliku u slučaju da je Hankook bolji...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znam, kleber sam gledao ranije u AS varijanti kaosledecu gumu dok se Sava nije pojavila sa svojom novom AS gumom koju je Axic nabavio. Hankok je mozda za nijansu skuplji ali tu su negde i on i Kleber. Moji uzeli Hankok AS za Koleosa, ugrubo moja plata za 4 gume... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam priliko kupovine bio ograničen :lol: izborom jer sam uzimao na 3 rate pa mi je Kleber AS bila najbolji izbor i veoma sam zadovoljan do sada.

Naravno, videćemo kako će pregurati Leto i kakva će dočekati Zimu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Sava Intense UHP i posto mi je pukla jedna, hocu da uzmem dve nove. Medjutim, slabo nalazim UHP, ima samo UHP 2. Da li mogu da uzmem te dve posto UHP gde god da nadjem, ili nema ili kostaju tipa 9000din za 225/45/17?

Share this post


Link to post
Share on other sites

UHP 2 je novija guma tj naslednik UHP, sto znaci da da, mozes obe zameniti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tastu danas 'ladno pokušali da uvale TG621 dot 07, po ceni novih, naravno. Srećom prošao sam slučajno pored vulkanizera, video ispred njegov auto i svratio. Nisam mogao da verujem. Verovatno bi prošlo da nisam, jer su uredno imale nalepnice, izdali fiskalni... Videli mator čiča, mator auto, pa ko ga j...

Stavio sam gume u gepek, seo u kola i odneo ih nazad u radnju. Nisam dizao galamu jer znam prodavca, al' on nije znao tasta. Skinuo je sa rafa dve koje su na sebi imale prst prašine, 'ladno su duplo gore izgledale od onih TG621, al' im je dot sa kraja '19 jbg.

Kakvih ljudi ima, majko mila.

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ni meni nije jasno.:D

Još ja nisam odma' ukapirao o čemu se radi kad mi je vulko pokazao oznaku dot07 na njima. Mislio sam da su to ustvari prednje koje je rešio da prebaci pozadi na mesto fabričkih Barum (konačno), koje su iz '91 kao što je i auto. A ono ustvari nove jbt. Tojest nove, nove, nove... :rolleyes:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bio sam već dig'o ruke. Godinama sam lobirao da se rashoduju, predlagao čak i da ja finansiram novi set.

Ali to je za tasta pitanje principa, a ne finansija.

Kako objasniti čoveku od osamdeset i kusur da nije u pravu, kad gume očigledno služe i nema problema sa njima?

Isto sam pričao i za amorte, koji su odavno blaženopočivši, pa na kraju i od toga digao ruke.

Kaže ništa ne fali ni ovako, lepše špiluje auto, ne cima i ne trese preko rupa... I što je najgore u pravu je, i bravo je bio manje naporan dok  se vozio po banji sa starim i procurelum amortima. :lol:

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

@TeaseR baci pogled na cene uno.rs skoro je@Axic uzimao tamo gume, ako se ne varam, reče da je bilo najpovoljnije što je našao, plus su im cene guma korektne.

Sent from my HRY-LX1T using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, pogledacu.

 

EDIT: 6250 je cena po gumi, ovamo na IPG je 5815, sto na dve gume dodje otprilike na isto ako mi za te dve ne bi naplatili montiranje jer sam uzeo kod njih, a opet vise volim da uzmem i vidim na licu mesta, nego da porucujem online kada su ovakve stvari u pitanju.

 

Koga zanima, ovde su gume takodje povoljne, al tesko da ce vam iskociti na prvoj strani google: https://xgroup.rs/

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do pet godina je tolerancija skladistenja valjda, ali svakako gledas da su sto novije. Posto je skoro polovina godine onda da se DOT zavrsava na 21, ja ne bih isao ispod toga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po regularnoj ceni samo DOT21, a o svemu ostalom se može diskutovati. Što bi nekome pomagao da čisti svoj lager?

Samo kod rezervne gume može stariji DOT... ali i to ne mnogo.

Edited by Nebek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prihvatam dot do pola godine star, eventualno godinu maks, ako sam bas raspolozen :D recimo ako kupujem gume u januaru tesko mogu ocekivati gume iz te godine, zato pise i nedelja proizvodnje pored godine.  

Naravno sto svezije to bolje, zna se :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...