Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Jest, ja sam tu istu stavio na Pandu, imao sam prilike odma prvi dan da probam 140 km/h po kisi i sve cool ! :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

(još) Jedno negativno brojanje za Lassa Driveways, po kiši su mi juče celi dan proklizavale, ako se ne odlučim za prodaju, razmišljam da ih menjam sledeće leto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još (jedno) pozitivno za Lassa Driveways, upravo došao iz Bačke Topole,kiša ko iz kabla,drže kao u šinama, čak i na kočenju...
Možda su moje gume , nenormalne,ne znam šta da vam kažem,a baš sam oštro vozio,uz onu stvar mi bilo dizanje u 5.30 u nedelju..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Goodyear Vector 4 Seasons - prezadovoljan. Ono sto je meni bitno kod guma jeste da imaju jak zid, da kada puknu/ispuste mogu bezbesno da se odvezem do vulkanizera bez maltretiranja rezervnim tockom. Ove su takve, pokupio sam sraf u petak ujutru, pre puta za Leskovac, senzori mi javili da nesto ne valja. Izvozao par km do bajblizeg vulkanizera i zavrsio posao.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/18/2021 at 8:09 AM, totti said:
Kako bre kod vas ok, a onaj kaže Flexu da ne može da se sastavi na putu sa njima i po suvom


Moguce, ono sto sam ja nap su utisci ala Axic, prvih 2km. Mozda kasnije malo pokazu svoju pravu stranu ili ne znam. Pisacu jos o njima kako ih budem probavao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, bane1321 said:

(još) Jedno negativno brojanje za Lassa Driveways, po kiši su mi juče celi dan proklizavale, ako se ne odlučim za prodaju, razmišljam da ih menjam sledeće leto!

 

2 hours ago, neshtry said:

Još (jedno) pozitivno za Lassa Driveways, upravo došao iz Bačke Topole,kiša ko iz kabla,drže kao u šinama, čak i na kočenju...

Čije iskustvo uzeti za ozbiljno? :coffee:

 

@bane1321 deluje kao neko ko voli da potera auto i da prenese prave utiske vezano za gume i ponašanje istih. Nasuprot njega @neshtry mi deluje kao penzos vožnja od tačke A do tačke B sa neplaniranim izletima na 3k obrtaja.

 

:unsure:       :ermm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već je rečeno, dimenzije sâmih pneumatika kao i felni na kojima su, masa auta, stil i oštrina vožnje, (ne)kvalitet i vrsta podloge/puta, temperatura, pritisak u gumama, istrošenost i starost... To sve utiče na konačan utisak i performanse guma. Zato preporuke treba posmatrati u kontekstu scenarija eksploatacije od strane onog ko daje preporuku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja iskreno prenosim ... Recimo sa Lassa Snoways sam imao pozitivno iskustvo na Toyoti, sa Winterama relativno ok na Bravu i ok na GP. Sa Driveways sam prošle godine baš proklizao dok sam obilazio neki bus i evo juče prvo u Bigu, pa u Višnjičkoj... Baš sam rekao @djomla nisam se osećao nimalo bezbedno. Ne vozim oštro, realno sa motorizacijom i namenom Scenica i ne mogu, zato me je baš začudilo. U pitanju je 205/60/16 dimenzija, ovo im je treća sezona, šara deluje ok!

Moguće da na nižim i lakšim autima bolje prijanja, mada ni @Sicilianose ne žali, verovatno je do mene!:question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih ovom prilikom da pohvalim letnje Kelly gume u dimenziji 195/50r15.

Iskren sa budem bio sam skeptik kada sam video te gume na felnama ali mogu vam reci da je guma sasvim korektna. Na ovom kisnom vremenu nema da proklizava, auto staje normalno cak i kad se malo jace stisne kocnica i na vecim brzinama. Auto je isto stabilan u krivinama. Veoma sam pozitivno iznenadjen za low budzet gumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas porucio FALKEN 205/55 R16 EuroAll Season AS210 91H

Video sam u par testova da su u sredini,gde recimo nema Fulde,Save i nekih drugih uopste.

Inace sam vozio Fuldine multicontrol AS

2 godine i bio sam zadovoljan,do Tasosa na +35,po celom ostrvu i voznje po pesku i makadamu,Zlatibor sa 30cm snega,kisa,sunce...

Sve su izdrzale,jedino sam primetio da se malo brze trose.

Voznja je bila priblizno penzionerski,posto je Meriva 1.7dti 75 ks bila u pitanju.

Videcemo sad Falkena sa 2.0 165ks :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna (tj. dve) svemoguce-transformers-all season-4 season-bolje zimi od zimske-bolje leti od letnje, GY gume sa Fiat Tipa 2018. godiste sa predjenih malo vise od 30.000km.
Niti je vise za zimu, niti je za leto. Vise je za prikolicu, a i to pitanje...

 

20210424_182117.thumb.jpg.0a86693cc99ebb04d4c569c79daa2528.jpg

 

20210424_182124.thumb.jpg.4832741958799571823ab1019822b599.jpg

 

Screenshot_20210424-220136_Viber.thumb.jpg.1ab28b825a0a770f191099c44d7da1e7.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt, samo sto nisu pocele da se cepkaju kao moje Hankok 4season S1. Koji je Dot gume, ne vidi se na slici? Ove moje pune 5g i lete u djubre paaa... Recimo jos od kada sam kupio felne, al nikako da dodju do djubreta :D

 

Realno, sramota za 30k km i da tako izgledaju AS gume i bar iz 18' od kada je i Tipo (pretpostavka), to je 3-4g stara guma i to od proizvodjaca od kojeg iskreno to ne bih ocekivao.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono... Recimo da je zato i opravdano da se bace posle 5 max 6g u smislu All season guma. Mogu misliti kako bi izgledale neke mnogo jeftinije AS gume posle toliko vremena.. Ili bi se skroz iscepkale ili bi ostale ne mnogo promenjene jer bi bile plasticne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/13/2021 at 9:07 AM, totti said:
Ako nekog zanima kako izgledaju i koliko su se potrošile Tigar Allseason na teškom autu (508 sw) i posle 42.000 km:
 
20210113_084921.thumb.jpg.fcc6ba9353c6a7799583b5a024366b3e.jpg 20210113_084909.thumb.jpg.367e71a39562e7ebcb01206f8ebd75f2.jpg

Pre će biti da je neka fora sa GY... ja sam se ovog krunjenja nagledao i nagledao na UG7 i UG8. Eto slike Tigra sa 42000 km, pa ništa
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Milutinac said:

Jedna (tj. dve) svemoguce-transformers-all season-4 season-bolje zimi od zimske-bolje leti od letnje, GY gume sa Fiat Tipa 2018. godiste sa predjenih malo vise od 30.000km.
Niti je vise za zimu, niti je za leto. Vise je za prikolicu, a i to pitanje...

 

20210424_182117.thumb.jpg.0a86693cc99ebb04d4c569c79daa2528.jpg

 

20210424_182124.thumb.jpg.4832741958799571823ab1019822b599.jpg

 

Screenshot_20210424-220136_Viber.thumb.jpg.1ab28b825a0a770f191099c44d7da1e7.jpg

Nek bude godišnje 10k km ili 30k km za 3 godine za mene ovo i nije toliki bauk ako izuzmemo da su te neke serije GY definitivno sa lošijom smesom. Posle 3 godine kupi 2 ili 4 nove i opet tera dalje a ne cima se oko zamene letnje - zimske, 2 seta alu - čelične, hotel guma itd. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

30hkm su bre dva maĺa servisa :D I ja sam imao taj problem sa GY ug8. Ja sam to pripisao gradskoj voznji po suvom asfaltu :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...