Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Za tu gumu mahom nisu jos culi po nekim vulkanizerima, samo mi nude Adapto, a i skoro je izasla. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je još uvek rano za konkretna iskustva, relativno skoro se pojavila guma. Na drugom forumu iskustvo jednog člana "na mokrom dosta bolje od wintere" takođe kaže da se po neočišćenom snegu lepo ponaša guma.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/2/2021 at 10:33 PM, Kosta Smosta said:

Da u Evropi postoji CC+ a, CC2 je za američko tržište (više je zimska) i verovatno je da nikada neće doći.

Ja sam vrlo zadovoljan sa CC+

Pozdrav,kazi mi za cc+, koju dimenziju guma imas i koju oznaku?

Zanima me da li leti guma izgleda kao da je izduvana?( mene to strasno nervira)

Ja sam na Merivi imao Fulda multicontrol all-season, 15'' 88H(made in Slovenia)

Bio sam prezadovoljan,jedino taj izgled me nervirao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao 205/55/16, 94V XL, na felni sirine 7'' i apsolutno je "normalno" izgledala po tom pitanju. Imao sam mnogo bokastije gume (tipa Dunlop Sport BluResponse).

Generalno zavisi i od odnosa sirine felne/gume, naravno i od pritiska na koji se pumpa (i redovnog kontrolisanja istog), itd...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/13/2021 at 8:43 AM, Nenad-sone said:

Pozdrav,kazi mi za cc+, koju dimenziju guma imas i koju oznaku?

Zanima me da li leti guma izgleda kao da je izduvana?( mene to strasno nervira)

Ja sam na Merivi imao Fulda multicontrol all-season, 15'' 88H(made in Slovenia)

Bio sam prezadovoljan,jedino taj izgled me nervirao.

Izvini ponovo sam zaboravio da proverim indeks brzine i težine. Montirane su na fiću 500L mase 1310kg (MJTD), 205/55 R16 (proizvodnja - neka bivša istočna Evropa). Meni ne izgledaju izduvano, prednje držim na 2.4bara (+0.1 bar u odnosu na preporuku) a, zadnje na 2.3 bara. Imam ih tačno godinu dana i čini mi se da sada još bolje koče (ovu informaciju uzeti kao vrlo subjektivnu). Stvarno više nemam osećaj da moram da budem obazriv, kada recimo kočim da će da proklizaju. Planiram u sledećih par nedelja da menjam vertikalne stabilizatore pa ću  da ih rotiram i da izmerim dubinu šare. Po meni odlična guma za one kod kojih zimi nisu obilni snegovi. Svima preporučujem ko nema para (kao nas većina) da kupi prvo dve za pogonske točkove, pa posle 6-12 meseci još dve (ovo je kao kredit bez kamate)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimaju me all season gume za male aute (13" ili 14" tockovi), da li cenjeni forumasi znaju sta je bolji izbor - Sava Adapto ili Tigar/Riken All Season?  

 

Takav Tigar sam stavio mami na Pandu, nije losa, al Savu Adapto nisam pipkao nikad, ne znam nista o njoj (u tim velicinama)... 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horvat ja danas zvao za sebe da pitam za one novije Sava all weather i imaju ih u dimenziji 165/70 R14, oko 4.700 su po komadu i mislim da ti se one najviše isplate. Za moju dimenziju 185/60 moram da sačekam 10-ak dana da im stigne pa ću njih staviti. 

 

Adapto im je starija verzija koja je slična sa cenom ali bi na tvom mestu uzeo ovu noviju koju sam gore spomenuo. Mislim da je Sava ipak bolja od Tigra i lagano prelazi u neku srednju klasu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala! Dobro da si mi rekao, nisam uopste imao u glavi da ima novija serija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E moram da vidim tacno, da li su 13" ili 14", posto Sava AW ima samo za 14", a za 13" onda Kleber ispadne naj... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, McSteel said:

Ja lično bih u toj klasi verovatno uzeo Kleber Quadraxer 2 u 155/80 R13, taman je tu negde novčano a koliko sam gledao po testovima bi trebalo da je nešto bolja.

Vozio sam taj Kleber Quadraxer "dvojku" na fobiji, a sada vozim "trojku". Odlična guma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cak mislim da su mi te dosle sa Alfom na 16” celicarama. Bile su jako stare u tom trenutku pa nije bas relevantno to iskustvo...

Mislim da cu uzeti ove nove Save, bas me zanima kakve su :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, horvat said:

tako da cu verovatno probati Savu AW :D

Licno mislim da je svakako daleko bolji izbor od Adapto, koja je matora AS stare generacije.

Sava AllWeather sarom podseca na najnoviju GoodYear V4S-Gen 3 (kacio sam i poredjenja), koja je osvojila brojne testove. Verujem da su u grupaciji podelili bar deo te tehnologije, videcemo kada stignu prvi testovi. Upravo tako je Sava iskocila i sa letnjom UHP2.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, isto sam primetio slicnost u sarama te dve. Eto, bicu medju pionirima, zajedno sa Axicem :D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horvat ne znam koja tebi dimenzija igra ulogu? :D Uža varijanta 165/70 ima na stanju skoro u svim radnjama 4.700 je cena a 185/60 koje meni trebaju  se čekaju da stignu krajem sledeće nedelje, 5.200 po komadu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod tebe sve neke nestandardne dimenzije. :D

A što se pa čudim, voziš Alfu. :cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@horvatbilo je zbog toga što si vlasnik Alfe :lol: znam da nije za tvoju sigurno :secret:

 

P.S. Odoh da bacim pogled na tvoju temu, da malo trolujem. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ja sam "trojku" po prvi put kupio pre više od dve godine (za yarisa), ali tada je u dimenziji fabije još uvek bila samo "dvojka", a "trojku" za nju sam kupio prošle jeseni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Bravu sam uzeo ove zime 185/60R14 Riken AllSeason za nešto malo manje od 5k po kom. Nije bilo nešto snega ali meni su ove gume skroz ok za ovo vreme dosad sto je bilo... u krivini drže lepo a na kiši nijednog momenta nisam osetio mogućnost da će me guma izdati... ne vozim divljački ali ne vozim ni penzionerski svakako, prilagodjavam stil vožnje uslovima puta maksimalno koliko procenim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...