Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

14 hours ago, Axic said:

Nadjoh ovo za magičnih 1€ dok sam bio na odmoru. Zlu ne trebalo nek stoji u gepeku. 

IMG_20210328_200713.jpg

Kod kineza za oko 300din. I treba to imati u gepeku za svaki slučaj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, Gagy.GM said:

Kod kineza za oko 300din. I treba to imati u gepeku za svaki slučaj. 

Ovo je korisna stvar samo treba imati u vidu da, ukoliko stoji duže od godinu dana, lepak propadne odnosno stvrdne se i nema nikakve koristi.

A kako je sva prilika da stajanje u gepeku kola predstavlja ekstremne uslove za lepak verovatno od toga nema nikakve koristi na duži rok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Run flat radi posao svakako, probano nekoliko puta. Ja ih ne bih stavljao iz razloga jer je mnogo tvrda guma.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja visina (i dimenzija) je bila tih run-flat guma koje su bile udobne, kako mi se čini iz komentara, kao drveni točak zaprege ?

:) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, djomla said:

Na čekanju :)

I mene izuzetno zanimaju, pisah vec.

Ako ti cekas, a ne virtuelno :D - ne bilo ti zapovedjeno, izmeri im dubinu sare. Mozes i do zimskog granicnika, ili do dna kanala, kako ti je lakse.

I ako slucajno ima neka 225 u blizini - cisto slikaj saru, da vidim ima li razlike u broju kanala u odnosu na tu 205.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra idem na montažu, stigla mi slika jutros od vulkanizera da su stigle gume default_).gif

Ako bude ta dimenzija, slikam, ako ne, zamoliću ga kad mu padnu šaka da slika default_).gif

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/7/2021 at 2:40 PM, moron said:
Koja visina (i dimenzija) je bila tih run-flat guma koje su bile udobne, kako mi se čini iz komentara, kao drveni točak zaprege ?
 

Standard , r16

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/7/2021 at 11:11 AM, djomla said:

Na čekanju :)

8730c246bd355e0f58e721b0d41d152d.thumb.jpg.0ec34c4d6987ab8f55e7bd5f3f5a0e48.jpg

Na turskom tržištu će se prodavati kao »Gudjer Igl sport 4 sizon«. Ako je po imenima – gume obećavaju.

 

Razlog preimenovanja je što »Gudjer« nema pravo na korišćenje imena »Danlop« u Turskoj; pretpostavljam da ga tamo, kao i u ostatku Azije, ima »Sumitomo« (»Falken«).

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pukla mi jedna letnja guma i s obzirom da cu uskoro morati da ih namontiram, zanima me da li uzeti samo tu jednu ili dve nove? Gume su stare 3 sezone, ne prelazim nesto mnogo, mozda oko 10-11k km godisnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/7/2021 at 8:10 PM, TeaseR said:
Pukla mi jedna letnja guma i s obzirom da cu uskoro morati da ih namontiram, zanima me da li uzeti samo tu jednu ili dve nove? Gume su stare 3 sezone, ne prelazim nesto mnogo, mozda oko 10-11k km godisnje.

To je vec na pola zivota.
Mislim da sam nedavno procitao na Porsche sajtu da moze jedna nova guma ako se probusi, pod uslovom da je druga do 30% potrosena.

Evo kolegi rotirali gume, pa zbog jddne malo krive felne rotirali samo jednu stranu auta, auto vukao u desno, kaze dobio upalu misica za 300km puta.

Tako da....prvo izmeri saru ove druge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljao sam da uzmem i AS gume, jer ne prelazim mnogo, a zimi na planinu odem jedanput u godinu/dve dana, al to mi je vec trosak i cimanje, da uzmem krstene AS i da prodam zimski set + 3 letnje

 

Izmericu saru na letnjim pa cu updateovati ovde

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, mitros said:

@Axic

Gde si nasao. Jel ima jos?

 

Bio u Gračanici na odmoru kod brata pa otišao do nekog TC gde je bukvalno ceo sprat od 200 kvadrata sa stvarčicama za po 1€. Našao i neki manji PP aparat za 1€.

 

 

 

Screenshot_20210407_213453.jpg

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlucio sam se za Primacy 4. Guma je made in Poland a sara je izmedju 7 i 8mm. Ovo kinesko biiip za merenje meri na pun milimetar.

Prijavio sam se za onaj vaucer od 30e za Netflix pa cu videti ima li nesto od toga :) Ako to bude moglo da se proda bice super :)

primacy4.jpg

Edited by virke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel uzimao ko Sava All weather? Ako jeste kako se pokazao?

Devojka treba da menja gume, s obzirom da ne prelazi puno i da nema podrum M+S je najbolja opcija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ih planiram, ali cekaju jos svoj trenutak pored ostalih troskova. Imas jedno 3-5 strana unazad gde se prvi put spominju i neka zapazanja oko njih, ne bi trebala da je losa guma. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/11/2021 at 10:18 PM, Nikola 1.6 said:
Jel uzimao ko Sava All weather? Ako jeste kako se pokazao?
Devojka treba da menja gume, s obzirom da ne prelazi puno i da nema podrum M+S je najbolja opcija. 


A šta će još m+s (mud+snow) gume? Bolje nek uzme AllSeason pneumatike

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/11/2021 at 10:33 PM, ISV_01 said:

Ja ih planiram, ali cekaju jos svoj trenutak pored ostalih troskova. Imas jedno 3-5 strana unazad gde se prvi put spominju i neka zapazanja oko njih, ne bi trebala da je losa guma. 

Video sam da je bila diskusija o njima ali to su samo pretpostavke da je dobra. Nisam uspeo da nadjem nigde direktna iskustva ljudi sa njima.

On 4/12/2021 at 8:08 AM, voodoons said:

A šta će još m+s (mud+snow) gume? Bolje nek uzme AllSeason pneumatike emoji23.png

Pa reko sam :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...