Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Hahahaha to je bio legendaran test i koliko se secam kacilo mu je ali samo sa vozaceve strane? :lol:

S obzirom da sam za nepuna 2 dana presao preko 100km, nema buke i fino drze u krivini - meni dovoljno :) cekamo kisu za dodatna testiranja 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomoć prijatelja, vreme je da Obodin obuje nešto za toplije vreme, definitivno idem na AS (zimulje njegove će ići na oglas), dimenzija je 205/60/16 GY Vector 4 G3 je 11700, lepo se pokazala guma na testovima. Dunlop Sport AS XL 10500, ali nema testova, što je i očekivano, relativno skoro izašla guma. Ili nešto treće?

 

Jedno vreme sam bio u fazonu da uzmem felGe, ali sam brzo odustao, te koje mi se sviđaju su 400+€ plus su cene guma fino skuplje u toj dimenziji, tako da me je ta želja brzo pustila

Tako da, prijatelji, braćo drugovi, pucajte

 

Sent from my 3310 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam takođe zreo za nove AS ali još se lomim oko izbora. U početku sam bio za Vredestein Quatrac novi medjutim nema ih nigde pa sad sve više naginjem ka novoj Savi Allseason koju smo neku stranicu pre komentarisali. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, djomla said:

Dunlop Sport AS XL 10500, ali nema testova

Imaj u vidu da je ovo vrlo verovatno promo cena i da ce ici primetno uvis. Nece sigurno premium guma biti po ceni neke iz srednjeg segmenta. Tako sam 2015. gledajuci strane testove pazario CrossClimate za 80 EUR po komadu kada se tek ovde pojavila, dok se vecina krstila na njih :D . Pa se pokazalo kao pun pogodak, a kasnije je kostala 100-120 EUR po komadu. Em tehnicki, em cenom posto sam prodao letnje pa nisam osetio.

Licno sam takodje razmatrao Dunlop Sport AllSeason, jer je sarom najbliza letnjoj (cak je jedna od retkih AS sa "linijskom" sarom). Bar meni to odgovara, jer veceg snega sa ovim autom maltene da ne vidjam i potrebno mi je samo da zadovolji formu zimi (5% voznje) a da bude sto bolja tokom ostatka godine (suvo i mokro).

Takodje je period godine kada AS gumama padaju cene, tako da je dobar momenat za kupovinu.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd' da izdje neki test za Dunlop, cisto da mi lakse padne kupovina. 
Pod uslovom da dobro prodje na testu. :D

U suprotnom ce da padne GY.

Edited by skile86

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, djomla said:

Ili nešto treće?

Sava All Weather, koju i ja jurim? 

Doduse ako si skeptican, Kleber Quadraxer 2 AS guma, prilicno dobra na svim testovima a jeftinija od BFG i nijansu bolja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li ima neka kacija za gume? Dobija se popust ako platis kesom ili npr montaza za dz ako kupis sve 4 gume i sl?

Ja jedino sto sam video da daju u Beogumi 2000 rsd popust za registraciju ako kupis gume kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolja akcija kod kupovina guma je zvana kupovina na odlozeno. Ovako nesto od popusta i gratisa da se dobije zaista mora da se potrefi momenat. Uglavnom je balansiranje besplatno, al to je ono.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan vrlo moguće da ja cena "akcijska", GY je takođe korentan što se cene tiče.
Što kaže@skile86 da bar ima neki test za Dunlop pa bi lakse prelomio ko prvi nabasa na neki test neka javlja @ISV_01 i @Mijailović P. razmatrao sam i njih, ali za relativno malu razliku bi išao radije na GY, da me ne shvatite pogrešno, ništa loše ne mislim time.
Hvala na savetima braćo, prijatelji drugovi

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, djomla said:

ko prvi nabasa na neki test neka javlja

:whistle:   :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ISV_01 said:

Najbolja akcija kod kupovina guma je zvana kupovina na odlozeno. Ovako nesto od popusta i gratisa da se dobije zaista mora da se potrefi momenat. Uglavnom je balansiranje besplatno, al to je ono.... 

Ma znam samo ta cena na odlozeno je uracunata u cenu pa ko im da kesh presao se.

Uglavnom je montaza besplatna koliko sam ja video a  balansiranje se placa. Mada po Bg su ludacke cene tako da iako kupim gume u Bg necu da ih montiram tamo.

Ja sam se pre mesec dana opremio cekovima i kreditnom karticom banke Intese i po prvi put da probam da kupim nesto na cekove ili na odlozeno.

Kako sam zavrsio sve to banka Intesa donese novi cenovnik svojih usluga. Kao da mi je rekla do sad si kupovao sve za kesh e sad ako hoces na rate ima da platis, nema vise za dz.

Vrlo verovatno necu uzeti gume na rate a i ako uzmem uzecu od caleta cekove. Ne dam derikozama nista! A racun cu da ugasim najverovatnije i odoh negde drugde.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strpljen, spasen. Ocekujem detaljan insajderski izvestaj iz GoodYear Dunlop grupacije :P ...

Salu na stranu, znas da pratim tematiku, kacim naravno ako natrcim na neki test.

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, virke said:

Ma znam samo ta cena na odlozeno je uracunata u cenu pa ko im da kesh presao se.

Uglavnom je montaza besplatna koliko sam ja video a  balansiranje se placa. Mada po Bg su ludacke cene tako da iako kupim gume u Bg necu da ih montiram tamo.

Ja sam se pre mesec dana opremio cekovima i kreditnom karticom banke Intese i po prvi put da probam da kupim nesto na cekove ili na odlozeno.

Kako sam zavrsio sve to banka Intesa donese novi cenovnik svojih usluga. Kao da mi je rekla do sad si kupovao sve za kesh e sad ako hoces na rate ima da platis, nema vise za dz.

Vrlo verovatno necu uzeti gume na rate a i ako uzmem uzecu od caleta cekove. Ne dam derikozama nista! A racun cu da ugasim najverovatnije i odoh negde drugde.

 

Predlažem ti da kupuješ po dve nove gume. To ti je isto na odloženo ali samo bez kamate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osim ako si slucaj kao ja gde imas 16 na kolima i 17 bez guma.. Zamisli da sad ja poslusam ove forumase i natakarim 2x17 sport felne pozadi i 2x16 napred sa sve toliko-ruzne-ratkapne-da-ih-ni-cigo-nece i... Dodjem na skup? 

 

Mislim da bi me jos kod Beske bacili u reku :lol:

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do Beške
Može i peške

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Kosta Smosta said:

Predlažem ti da kupuješ po dve nove gume. To ti je isto na odloženo ali samo bez kamate

Spremio sam ja nekih 20-30k za gume. Imam keš lovu ali sto bi im dao keš kada je ista cena ako gume kupim na rate. Kada bi neko dao popust za keš to bi bio dobar posao 

 

Ako ne daju tu su čekovi ili kreditna bez kamate. U kemoipmex-u daju i na 12 rata na primer. 

 

A takodje imam dilemu da li da kupim gume za 31k koliko je Primacy4 ili da idem na jeftiniju varijntu ne znam koju, ne mogu da se odlucim koja je oko 24k. 

 

Ugrejalo je ovih dana. Moram do kraja sledeće nedelje najkasnije da se odlucim. To je neki rok koji sam sebi zacrtao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, djomla said:

mislim da bi te ortaci iz kraja prebili za tako nesto, ne bi ni stigao do Beške

Koja Beska, ja bih mu licno ostavio auto na klocnama :D .

 

Nego, danas je 31.3... Od sutra prestaje obaveza posedovanja zimskih guma/opreme (ako su na putu sneg, led ili poledica).

Nesto ne vidim da se FOTO+VIDEO mediji bave najavama ovoga. Za razliku od 30. i 31.10. kada se utrkuju bombasticnim naslovima "Ako nemate ovo, ceka vas ono", bespotrebno plaseci ljude na temperaturama cesto i preko 20C...

A ne daj Boze da se neko pozabavi aspektom voznje zimske sare i smese, na asfaltu od 50+ stepeni kada krenu vrucine... O "magicnih" 7C spoljne temperature sada nema ni govora. Za to nema kazne, pa ni potrebe za spektakularnim naslovima.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav društvu sa Foruma :) Ja sa za zimu kupio četiri nove Viking 155/80 R13 79T za Pandu 2 i solidne su, zaista, dobro ide, dobro koči, ne proklizava, itd. Doduše, nije bila neka ledara na putu nikada, ali za mali auto super.

Sada me zanima, kada sam kupio Pandu, došla je sa većim gumama nego što ih propisuje FIAT u knjižici, sa letnjim 175/65 R14 82T. Šara im je još uvek prihvatljiva i nameravam da ih vratim za lepo vreme. Međutim, ne mogu da se otmem utisku da FIAT takav profil guma ne navodi u knjižici, čak ni za robustnije verzije Pande iz tog doba (2007. godina). Kada sam proverio na TyresizeCalculator -u (link) poređenje originalnih i ovih većih, ispada da na 50 km/h ne postoji razlika u brzini koju pokazuje brzinomer, a da na 100 km/h koje pokazuje brzinomer kalibrisan prema fabričkim 155/80 R13, zapravo auto ide 101 km/h, što je nekih 1% razlike u brzini ka gore, što opet nije problem, kakav sam očekivao zbog dodatnog inča u prečniku točka. Da li bi tehnički pregled / saobraćajna pravio problem oko ovih guma? Kako utiču na performanse vožnje? (Nisam nešto dugo vozio sa njima, samo po gradu, Pandu sam kupio malo pre vremena da se menjaju na zimske.)

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, virke said:

jeftiniju

Letnju? Sava UHP 2? Odlicno zavrsava posao i dosta dobro ocenjena guma. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...