Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

To i kazem, cena je bila da se prevrnes ;) .

Ove danas standardne 225/45/17 su bukvalno dzabe u poredjenju sa tadasnjim cenama za tu dimenziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naleteh na ovu gumu pa rekoh da pitam jel vredi ovih para i karakteristika... I koja je fora da je jeftinija od 205-55-16 za oko 2500rsd?

 

52bb6a0ff2b0c284dcb68462867b2503.jpgcab48813fd7e4d011b5693e22c3e5a6d.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, virke said:

Sta kazete za https://www.semperit.com/car/tyres/speed-life-3 ?

gume01.jpg

 

Otkud to to da ova guma ,,iskoci'' na ADAC testu?

Ima je kod nas i cena je ko i ostale gume tog ranga. Konkretno u dimenziji 185/65 R15 je 5600 rsd

Zbog dobrog ponašanja na mokrom dosta je visoko kotirana (3.) i na najnovijem »Auto bildovom« testu u 205/55 R16, na »Golfu VIII«, gde je pobedio - a i objektivno su navedene najizbalansiranije merljive karakteristike - južnokorejski »Kumho Eksta HS51«. Šteta što nisu izneli neke subjektivne utiske po pitanju upravljivosti, kada već to nisu detaljnije merili. 

 

Meni su ti rezultati pomalo matorog »Kumha« iznenađenje (pobeda više-manje, događalo se da se neko visoko plasira zbog evra-dva niže cene, nižeg otpora kotrljanja ili procene/pretpostavke o sporom trošenju). Pet mediokritetskih godina na testovima provodi ističući se nekim marginalnijim osobinama i sada pobeđuje zahvaljujući dinamičkim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ih skinuo,pa šta mi Bog dà...

 

IMG_20210313_133341575_HDR.jpg
 

Edited by Ivan
Sredjena slika, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do prošle godine sam vozio na fabričkim Continentalkama iz 2013, više nema života u njima, pa sam ponovio fićka novim opancima. Čim izađem iz izolacije ide prezuvanje na alu felne. Gume su Bridgestone turanza 005 205 55 16 91v

 

ec36b2370c5b68107f8413f6ff47fdbc.thumb.jpg.f93741610ff8325783e28fe218eb7683.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjena slika, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedan glas za AS gume. Krenuo od kuce po suvom i suncanom vremenu, a uhvati me sneg ili sitan grad. Slikao danas u Ustanickoj. 

viber_image_2021-03-17_08-21-42.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U NS sneg mestimično juče i danas, topi se odmah...

Dobro što nisam menjao na letnji set... Sačekaće još 2 nedelje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponedeljak sledeći. Prognoze su prilično tačne što se aplikacije tiče, koristim je za terene a u firmi i za avio-snimanja zbog oblaka. 

 

Što se južnog dela zemlje tiče....recimo za vikend će pasti jedno 30+cm snega na Čajetini, dole i više. Baba Marta ne da još prolećne prilike, ne se zezati. 

windy BG Ponedeljak.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nebek

Posto je tema namenjena iskustvima sa pneumaticima - prica o dimenzijama felni i guma prebacena je u odgovarajucu temu.

Mozes i tu da pronadjes prilicno podataka:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, S.V.E.T.A. said:

Ima li neko iskustva sa Pirelli Cinturato P7 C2? To je koliko vidim najnoviji model P7 serije

Evolucija prethodne verzije Cinturato P7. Koja je opet nista vise nego solidna guma, imam je upravo sada na Sportu.

Koliko sam video na ADAC testovima - i C2 se slicno kotira, kod njih je na 9. mestu u dimenziji 225/50/17 (verujem da tako nesto i gledas za Deltu):

 

pirelli-upgrades-cinturato-p7-touring-summer-tire-to-p7c2-pic_1.thumb.jpg.5187990724e1143621d9074f749b19d6.jpg Untitled.thumb.png.af0dcfffef3b8914e7e90c24fa133497.png

 

PS: S obzirom na to da je premium guma (a samim tim i cena) - pogledaj opet koliko joj za vratom dise ovde vec cuvena Sava UHP2.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj, jel imas ovu novu C2 ili ovu stariju? Nisam bas skontao...

Inace, sve sto gledam uporedjujem upravo sa Savom UHP 2 kao nekakvim orijentirom, ali kako stvari stoje Sava sa cenom stvarno deluje skoro nedostizna...

Edited by S.V.E.T.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo ti to i sugerisem, ako sada kupujes. Taj model Intense im je bas iskocio pod GoodYear-Dunlop grupom. Ako gledas odnos ulozeno-dobijeno i dalje tesko sta moze da im parira.

A imam prethodnu generaciju P7 Cinturato, sa kojom ti cisto pravim paralelu da je "samo" solidna guma i da je imala vrlo slicne rezultate u poredjenju sa konkurencijom, kao ova C2 varijacija sada.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzimam svakako tamo oko Maja, Juna... Ali se lomim sta i kako, ali gotovo sigurno ce biti ipak letnje a ne AS...

Jbg, ako se ne pojavi neko novo cudo poput Save za tih par meseci onda ce da ide Sava;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/19/2021 at 12:49 PM, S.V.E.T.A. said:

Pozdrav ljudi...

 

Ima li neko iskustva sa Pirelli Cinturato P7 C2? To je koliko vidim najnoviji model P7 serije...

 

Hvala

Imam ja obicnu (ne C2), 18' 225/40, dobra, solidna ali zaista nista posebno. Falken mi je bila bolja guma :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Valjda sto je tezi napred bre

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока


Mislim da je skoro 50/50 raspored mase napred/nazad.



Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...