Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

1 hour ago, Mijailović P. said:

Zašto su nazad veći pritisci u pneumaticima?

Mislis da je les lagan a? Njih par pa legne i ti jos pit... Ovaaaj, znas to je zbog hladne noci, bio u bari pa ume da spusti pritisak, nista se ne boj... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baba Marta resila da zacini stvar... Srecom pa dnevne osciluju, ali videh u narednoj nedelji da ce negde biti i kraci sneg... Ko je vrno letnje, leta nece skoro biti. 

 

Screenshot_20210311_231520_com.windyty.android.thumb.jpg.512fa66238dd3e88138ea88ec1808bb8.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/10/2021 at 12:17 PM, Ivan said:

Nemojte sad svi da navalite, pa da mi dignu cenu :D (kako obicno u Srbiji bude poslovna politika).

Salu na stranu, bacite obavezno povratnu informaciju - da uporedimo i za ostale dimenzije i tipove.

Mogao bi Nesa da vidi za neku klupsku saradnju/popuste, ako iskopamo nekog povoljnog.

Ja sam te iz VA upitao za CrossClimate u dve dimenzije (jedna 16", druga 18" ) i nisu imali. Ono što mi je bilo malo blesavo, upitao sam ih mailom (naveo tačnu dimenziju i model), a oni mi mailom odgovorili "da ih za to nazovem telefonom" ???

A onda telefonom kažu : "Nemamo!"

Upitah ih telefonom i za cenu kompletne vulkanizerske usluge (demontaža, montaža, balansiranje ... ) za 18" za SUV.

U BG je 1.350 po točku ili 5.400 za 4 točka ( Beoguma, Beo Car ...), a ovi iz VA mi rekoše da kod njih to za SUV gume od 18"  košta 3.000 (ja sam toliko poslednji put plaćao u Beo Car-u za putnički sa 16", ali je danas za 16" putnički 900 po točku ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sličnu sam imao situaciju sa jednim prodavcem na KP. Lik je prodavao računarskuu  polukonfiguraciju i stavio na kraju oglasa sve info preko telefona. Ja mu namerno posaljem poruku na KP da li prodaje odvojeno ili iskljucivo sve zajedno da bi postojao trag o komunikaciji i on mi odgovori sve info na telefon. Ja ga posle toga nazovem i on mi kaze. Samo zajedno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čim neko kao prodavac "beži" od pisane komunikacije, to potencijalno može biti loš predznak. Ako mogu, ja takvog dalje u pravilu izbegavam, jer sam povremeno imao loša iskustva čak i sa onima sa kojima sam komunicirao pisano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja te što neće da pišu posle kupovine lepo ocenim i prijavim administraciji

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti mozda iskopah za odlicnu cenu, tvoje je samo da castis :P . Evo ih i uzivo, samo u 16'':

 

129042885_1664644210382954_1378920023295605690_o.thumb.jpg.e144248c3374e92a7e1c06a3996a436c.jpg

 

Moje ruke delo :) - poredjenje poslednje generacije Sava All Weather (GoodYear grupacija).

I takodje najnovije GoodYear Vector 4Seasons Gen-3, koja je pokupila brdo priznanja na testovima sa ovom poslednjom generacijom. Svaka slicnost je slucajna :) :

 

savaall-weather.thumb.jpg.b6f01dcfff6bcc5cbc00c005675f02fb.jpg 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
Znamo, samo čekamo dimenziju 225/45 R17  
Čekaš da ti stignu ili kod prodavaca?
Ako je odgovor pod B, već ih ima

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

Ja ti mozda iskopah za odlicnu cenu, tvoje je samo da castis 

Još nema na stanju :cry: 

@skile86 Bi, kad vidiš cenu :D 

 

@djomla

OPA ? Ja zvao pre možda 2 nedelje, nisu imali....

Dajte link :( 

Našao. Će se zvati uskoro :)

 

Sava all weather 225/45/17

 

1303193925_Savaallweather225-45-17.thumb.jpg.69f66caa096aec9396e570564d277f76.jpg

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta rece imenjace No1 @ISV_01, nema je u vecim dimenzijama? Vidis sta rade moji insajderi :D ?

Mozda bih samo sacekao bar neki test za Savu, mada s obzirom da GY stoji iza nje, ne bi trebalo da bude losa. Ko zna, mozda iskoci kao best buy grupacije, kao svojevremeno UHP2 za letnje...

Imenjace No2 @skile86 , kod ovih sto sam nasao, razlika je 3000 din po gumi. Znaci oko 100 evrica skuplji set, sto je za premium gumu odlicno. Btw, mislim da je sada mozda i najbolje vreme za njihovu kupovinu. Obaraju im cene kako krecu letnje, a opet se na prolece najlakse moze prodati i stari letnji set.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cenom su vec standardno pozicionirali Savu izmedju jeftinijih i nekih srednjeg ranga (tipa Kleber/BF i slicnih) koje su oko 9-10 soma. Ako slucajno pozitivno odskoci parametrima i na testovima (a uopste me ne bi me cudilo, s obzirom kako se lepo pokazala V4S Gen3) - best buy u tom segmentu guma u najavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bilo, verovatno tek polazili šleperi :D Je, pretpostavio sam da će je baciti u taj mid-range sa cenom, koja je iskreno, baš dobra. Nema šta, časitm neki kinesi deo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno, skoro duplo... Za mrdanje van standarda i najcesce kupovanih dimenzija obicno bude tako. Zato su 195/65/15, 205/55/16, zadnjih godina 225/45/17 uglavnom primetno jeftinije od nekih redjih varijacija u istoj colazi.

Apropo neobicnih dimenzija - secam se da su me pre 15-ak godina u firmi "zaduzili" da pronadjem gume za sluzbenu 407-icu. Ako me secanje ne vara 215/55/17, tako nesto neobicno je bilo... Secam se, koga god da sam zvao, spustao sam slusalicu sa blago zabezeknutim izrazom lica :D . Tada sam na Stilu imao fabricku 215/45/17 a njih je opet bilo za relativno normalne pare. 225/45/17 se tek kasnije izdvojila kao neki standard.

Opet, na primeru iznad se vidi koliko je danas mala razlika izmedju cena najcescih 16'' i 17'' guma i da je steta to ne iskoristiti, bar na automobilima koji traze veci tocak. Malo jace od 40 evrica razlike za ceo set. Kada se setim koliko su svojevremeno 17'' bile klempa, plus ih nije bilo kao danas dobrih, a od nekih mid range proizvodjaca. To su danas cene 18'', 19'' i sl.

1 hour ago, ISV_01 said:

Nema šta, časitm neki kinesi deo :D

Dogovoreno, smislicu nesto egzoticno sto mi se uklapa u koncept :D .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
37 minutes ago, Ivan said:

Ako me secanje ne vara 215/55/17, tako nesto neobicno je bilo...

Za 407 je fabricka dimenzija 215/50/17 i 215/55/16 isto kao i za Vectru C ili Cromu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poprilicno sam siguran da smo ga iz tadasnjeg Verana isterali novog na 215/55/17, secam se da su gume bile Pirelli P7 :) (obicne, ne Cinturato).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, u pravu si...

Ostalo mi u secanju kada sam uzimao gume za Vectru C, bile su 215/50/17 koje su fabricka dimenzija, a covek od koga sam uzeo ih je vozio na 407 pa sam mislio da je i kod njega fabricka dimenzija. Verovatno je 215/55/17 bila jos skuplja pa su ljudi uzimali priblizne i jeftinije varijante...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...