Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Kemoimpex ima placanje na odlozeno, cekovima na 3m (ili vise ali uz neku korekciju cene). 

 

Kupovina gume online, ne bi trebalo da utice na garanciju, a za priznavanje garancije se obicno trazi izvestaj sa Huntera.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da javim uskustvo sa Hankokom..po meni odlicna, za sada.

Elem, to je bila 14ica, 5000je kostal, 15ica je za nijajnsu skuplja, tipa 5500. Zasto je 16ica preko 9-10000 svugde? Gledao bi 16icu za sebe..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/27/2021 at 8:27 PM, raks88 said:

Elem, to je bila 14ica, 5000je kostal, 15ica je za nijajnsu skuplja, tipa 5500. Zasto je 16ica preko 9-10000 svugde? Gledao bi 16icu za sebe..

Cena za 16-icu je visoka zato što je to recimo nestandardna dimenzija ona koja tebi treba jer uglavnom 205/55 R16 bude prilično jeftinija od dimenzija koje ti tražiš. Nekad ispadne cena za 4 nove u dimenziji 205/55/R16 ista kao 3 nove za dimenzije koje si spomenuo.

 

Slicno je i za dimenziju 195/50 R15 koja je skuplja od 205/50 R15. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se napravio pametan, dok nisam uzeo 17" felne, kao sad ću ja da ne uzmem veće felne i da uzmem 225 u 16" dimenziji.....odustajanje je brže od predviđenog :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko ima da podeli iskustvo slicno mom.Napred su mi dunlop sport rt2 ,a pozadi sava uhp2.Prvi put da vozim razlicite gume izmedju prednje i zadnje osovine.Nekako mi deluje u krivini da nije bas najidealnije,tj kao da zadnji trap ne prati prednji ponajbolje.Recimo kod zimskih guma sve 4 su iste sava eskimo hp2 nemam taj utisak,dok sam vozio letnje r16 sve 4 iste brigestoone isto bez problema.Sad me bas zanima jos necije iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam kvalitet guma (gledano klasa i proizvodjac) je razlicit pa je donekle logicno da ce i Sava u odnosu na Dunlop biti slsbije smese i nece moci da prati desavanje na prednjoj osovini. 

Proverio pritiske? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da nađem bolju temu, ali kod uključenja u Obrenovcu za novi autoput je ogromna rupa, ja sam je nekako izbegao, ali posle rupe su bila parkirana bar 5 automobila i svi su menjali gume na desnoj strani, jeziva scena. Verovatno su bili u koloni, a bila je i kiša i magla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da je tebe zabolelo, vozač koji je upao u rupu je ubacio trougao u krater, ali svakako 5 automobila jedan iza drugog menjaju gume i još jedan tamo kod semafora u Bariču. Da nije vozač ispred mene izbegao, ja bih isto uleteo :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da katastrofalan je, jer kamioni idu tuda. Ne znam dokle ideš, ali ja sad koristim onaj put preko Grabovca i Banjana, kada posle Velikog polja skreneš oštro desno, posle onog nadvožnjaka. Em nema nikog, em je put duplo kvalitetniji od ovog za Ub. Takođe noću se pretiče dosta i juri previše pa je gore nego Ibarska :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da sam bio u pravu: Kleber i BF Gudrič su se zeznuli i napravili još jedan zimski model, a formalno svesezonski; štaviše, u nekim zimskim disciplinama je i bolji od njihovih zimskih guma (kočenje). U letnjim uslovima su naravno loše, ali verovatno manje loše od zimskih. 

 

Reč je o »Kleberu Kvadrakser 2 ol sizon« i »BF Gudriču Dži-grip ol sizon 2«. Čak su i povoljne (kao »Kleber«), u pojedinim dimenzijama jeftinije i od »Tigra Ol sizon«.

 

Međutim, iz nekog razloga ih ne proizvode u dimenzijama u kojima bi ovakve gume zbog navika vozača i cene imale najviše smisla — nema ih u 145/80 R13, 165/80 R13, 135/80 R12... Jer, po mom razmišljanu, jeftinu svesezonsku će pre kupiti neko za »Zastavu«, »Ladu« ili nekog kei Japanca nego za savremen i veći auto. Tih vozila i dalje ima, a ne zahtevaju neko nagomilavanje različitih dimenzija; to su one koje praktično pokrivaju monopolistički udeo tržišta u 12" i 13".

Edited by 037

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto da ne ko ima na felnama, inace ko nema ne bih preporucio nikako. Sigurno ce biti jos hladnih dana a pretpostavljam i nelih padavina :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da će vozači polako sa dva seta guma, prelaziti na jedan, univerzalan, zime su sve slabije.

Poenta zimskih guma je sneg i temperature oko nule.

A toga ima sve manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozim zimske/letnje dok su ok,dao sam pare i sad jbg...

@MS PK

Brusjani i ne voze ništa drugo do Kame, takođe i ovi iz okoline Pešteri

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...