Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miselin cc+ polozio sneg uzbrdo po blatu/travi sta je vec ispod.

Cak i kad stane na pola brda opet lagano krene bez slajfanja i klizanja.

Naravno da dosta znaci xdrive, ali da je losa guma ne bi krenuo iz mesta pa sve da ima najbolji 4x4 pogon sa zakljucavanjem svih diferencijala.
Screenshot_2021-01-10-22-04-53-371_com.miui.videoplayer.jpg

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da ne moze slika to da docara, ali nisam ni rekao da je pancicev vrh :D 

 

Alfa 147 sa novim kleber zimskim gumama slajfuje pomalo dole na ravnom pri polasku iz mesta, misli da bi se teoretski ovde i 2wd automobil mogao popeti ako bi uhvatio dobar zalet, samo sto bi mozda zakacio branik ili suspleh jer je dzombast teren.

 

Da vozilo od dve tone moze da krene bez slajfanja na nagibu i da mu ne treba zalet vec da se penje lagano na ler gasu, to mi govori da je CC+ zimi adekvatan/dovoljan makar dok je nov, sto kaze dogodine na nasipu opet :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros iskopavao komšiju koji se sa A klasom (starom) zaglavio na blagoj uzbrdici na izlazu iz ulice i to u rikverc! Kaže da su mu nove gume zimske, nisam video marku, bio sam izuzetno pospan.

Nakon njega sam prošao unapred, bez problema i bez zaleta, naravno bilo je malo zabacivanja, zbog tragova.

Do Topčidera kao na šinama!!

Na Topčideru dao sebi malo oduška na praznom parkingu pa sam driftovao malo. Vrlo lako sam povratio kontrolu. Napred BfG zimski nazad BfG univerzalni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@totti

Neki posebni utiscu o samoj gumi i kako se ponasa posto si je malo olindrao? 

Ovde na Zlatiboru se voza sledece (za sad vidjeno) :

-Wintera, Eskimo S3, Michelin Alpin, WinterContact (Conti?!), CC+, moje Hankok 4Season (bez zamerki, lepo drze). 

Ima likova koji ne skidaju lance i carape kada izadju na asfalt. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma na rentacaru je, niko se nije ništa žalio. Ja sam je vozio par puta, kolega takođe, nemamo neke zamerke... doduše, nismo sa njom ulazili u krivine sa 100+ km/h na isključenjima sa auto-puta
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem zašto izbegavaju proizvodnju 145/80 R13, to mi je kao da praviš nešto starinsko ali isključivo u novoj izvedbi... recimo, »Koktu« sa limetom ali ne i običnu. 

 

@totti

 

Guma je ispuckala? 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošli vikend sam imao prilike za prvi ozbiljniji snežni test zimske gume Michelin Pilot Alpin 5 SUV. Ona guma po snegu (subjektivno) "drži kao po šinama".

 

viber_image_2021-01-09_21-02-22.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/11/2021 at 2:51 PM, bane1321 said:
Jutros iskopavao komšiju koji se sa A klasom (starom) zaglavio na blagoj uzbrdici na izlazu iz ulice i to u rikverc! Kaže da su mu nove gume zimske, nisam video marku, bio sam izuzetno pospan.
Nakon njega sam prošao unapred, bez problema i bez zaleta, naravno bilo je malo zabacivanja, zbog tragova.
Do Topčidera kao na šinama!!
Na Topčideru dao sebi malo oduška na praznom parkingu pa sam driftovao malo. Vrlo lako sam povratio kontrolu. Napred BfG zimski nazad BfG univerzalni!

To je do Scenica a ne do guma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bf goodrich, druga sezona, jedvaaa se popeh uz ovo. Iz cetvrtog pokusaja, tako sto sam se spustio nazad skroz do kraja i onda hvatao zalet koliko je moglo... doduse, onaj rastresit sneg, ne hvata se bas lepo... 

 

Po mokrom odlicna, bas sam je silovao u nekim situacijama... 

 

30E4C875-D90D-4FC4-9107-D8652E3838F5.jpeg BD0832E7-9379-4549-A48C-C760EA40D31A.jpeg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da mi nije uspelo sa tim zaletom, onda bih tako. A smesna je uzbrdica realno. Eto, mislim da bf goodrich nije bas neka snezna guma :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zena na alfi ima kleber zimske, mislim da je to praktico ista guma kao BFG, isto druga sezona, samo sto prakticno nove posto su presle svega 2000km recimo, odlicno se ponasaju po snegu i na usponu.

 

Sava eskimo hp2 treca sezona pala na 6-6.5mm i dalje dovoljna-adekvatana, ali pokazuje znake slabosti u odnosu na proslu i pretproslu zimu po snegu, a po kisi i suvom je i dalje odlicna.

 

Lassa zimska stara godinu dana na 5mm uzasna, prelosa na bmwu x3, mislim zbog toga sto je vozena letos 15-20.000km na tako teskom automobilu, bas losa, ni 4x4 joj ne pomaze,  allseason guma mnogo ubedljivija po snegu, kisu i suvo da ne spominjem (mislen CC+).

 

Sta sam jos imao prilike da vozim po snegu ove godine, matador sibir star par godina, na nekih 6-7mm sare, onako, korektan, nit smrdi nit mirise, po suvom je delovao ubedljivo, ostalo onako prosek aj da kazemo.

Conti i dunlop standardno odlicni svuda.

 

@neshtry nekad su matorci pola zime vozili sa lancima i letnjim gumama :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukljucen bio esp, ali stavio u A mod, da mu dopusti da proklizava tockove malo, inace se nikad ne bih popeo...

Eto meni em pocele da tresu u drugoj sezoni em po snegu onako, nisu jako lose al vozio sam bolje...

Prve sezone nije bilo snega pa ne znam kako bi hvatale da su skroz nove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E baš je obrnuto.
Fića,buba i stara Škoda su imali motor pozadi a i težinu pozadi i oni su se penjali uz uspone po snegu bez premca....em točkovi guraju ,em im tu težina.
One sa prednjom vučom zato obrneš u rikverc za isti efekat,a Lade Moskviči i ostali motor napred-pogon pozadi opteretiš pozadi da imaju trakciju(grip),mada su tu lanci rešavali problem...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...