Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

33 minutes ago, nidza said:

Ja ne znam da li je tad iko imao vozačku dozvolu sa ovog foruma?

Ubedjen sam da jedan covek sigurno jeste. Polagao na gumarabi, savremenik razvoja Forda T ...

Share this post


Link to post
Share on other sites


 

21 hours ago, moron said:
Nisam tada imao vozačku, ali, sećam se te gume (bio sam dete tada). Bila je veoma česta, u klasi Trayala T-5, na mnogim vozilima na našim drumovima.

Krajem '70-ih i početkom '80-ih su se kečevi isporučivali ili sa ovom Tigricom ili sa Trayal T-5. Dok su Lade dolazile sa nekim ruskim gumama, koje pamtim po "tepihu" od onih resica po njima . Škode klasika sa Barumom.

Naša nova Z-101 nam je isporučena sa T-5 1979.

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, totti said:

 Škode klasika sa Barumom.

Naša nova Z-101 nam je isporučena sa T-5 1979.

Tast je pre par godina skinuo zadnje fabričke Barum sa favorita '89. Oko 60K bilo na satu ... a i sada je :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj deda ih imao na špediteru sa pogonom na sve 4 noge...
I taj Trajal je bio užas!
Vozao sam tastovog keca devedesetih (kec je "77),po snegu....
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, nidza said:

1974-1977 godina? :D Ja ne znam da li je tad iko imao vozačku dozvolu sa ovog foruma?

Na zapreznim kolima kod dede na selu su bile te Tigrove. Tu šaru nikad za života neću zaboraviti. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno sam ovde na ovom forumu pominjao. Devedesetih kupovao ćale polovne gume (više se ne sećam kojih proizvođača ali sigurno nisu bili domaći), prvi put kada smo skupili pare za nove Tigrice TG621 i to samo 2 napred, ja sam mislio da naš stojadin ide po šinama!!! Istina je da ne znam tada kako su izgledale nove mišelinke ali ove su bile kao nebo i zemlja u odnosu na sve do tada što sam vozio 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, neshtry said:

Ima@nidza i gore...

 

618_001.thumb.jpg.4478d3c78cb68c8bd43014f6d27df269.jpg

Licenca »BF Gudrič«, a dezen »Pireli CN 12«:

 

TA205-70VR15PIRC.jpg

 

Proizvodile su se u manjim dimenzijama i one i »Trajal T-5« dugo, sigurno do 2000. 

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

T-5 je nešto najužasnije što možeš da staviš na točkove...i naslednici su u istom kvalitetu...t 200 sam reklamirao posle 2 nedelje, naravno bezuspešno...roknule na gazećem sloju, tačno između blokova,po dužini...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/22/2020 at 5:26 PM, totti said:
I Trepča akumulator iz fabričke ugradnje trajao boga oca

Neki dan išao kod komšije u garažu da nešto uzmem(komša "34 godište),ono Trepča i black horse na polici
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/22/2020 at 5:43 PM, bane1321 said:
Jel to došle uz Avon kupku? :stuart:

Avon je jedna ozbiljna guma srednje klase a po nekim karakteristikama duboko zalazi i u premium. To sto nisu zastuoljene previse na nasem trzistu ne znaci da su u rangu gorepomenutog trayala...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, neshtry said:

T-5 je nešto najužasnije što možeš da staviš na točkove...i naslednici su u istom kvalitetu...t 200 sam reklamirao posle 2 nedelje, naravno bezuspešno...

Ovo za reklamaciju mi je neobično, uglavnom su prihvatali bez problema (i to je jedna od retkih svetlih tački »Trajala«). Čak i sada, kolega je reklamirao tipa 25 guma za viljuškar, preko 20 odmah zamenili a za ostale čekaju komisiju. Nije neka deformacija, već su kupljene kao pojačane a vožene su po šponu i ulju i obično sa par tona korisnog tereta (viđam to svakodnevno, ni punim gumama nije lako), žalio se na pojačano trošenje i bušenje. Navodno su komentarisali da im je to trebalo naglasiti, imaju još pojačanije.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/22/2020 at 6:56 PM, neshtry said:

Neki dan išao kod komšije u garažu da nešto uzmem(komša "34 godište),ono Trepča i black horse na polici emoji23.png

Ja koliko se sećam ti trepčini akumulatori su trajali maksimum 1godinu.  Sećem se na novoj Zastavi da je otac menjao nakon 8ili 9meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Ticma said:

Avon je jedna ozbiljna guma srednje klase a po nekim karakteristikama duboko zalazi i u premium. To sto nisu zastuoljene previse na nasem trzistu ne znaci da su u rangu gorepomenutog trayala...

Pa, i »Avon« i »Trajal« autogume su u »Kuperovom« vlasništvu. Čak su spolja identični neki modeli »Avona« i »Starfajera« (marka pozicionirana gde i »Trajal«; ime »Trajal« se više ne koristi za autogume).

 

Sećam se da su par puta pohvalili neki letnji »Kuper Zeon« u »Evu«, pomenuli slične »Avonove« modele... ali stvarno nemam pojma koji a i puno je prošlo, tako da to ništa ne znači. Možda lokalpatriotizam? Mada, »Kuper« je u jednom periodu proizvodio sasvim dobre gume.

1 minute ago, Zvezdo said:

Ja koliko se sećam ti trepčini akumulatori su trajali maksimum 1godinu.  Sećem se na novoj Zastavi da je otac menjao nakon 8ili 9meseci.

A garancija 12! => uvek ste imali nov akumulator :thumbup:

 

Bio je taj period užasnog kvaliteta »Trepče«, valjda krajem devedesetih. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od 1984! Trepčini su bili najgori. Somborski su znali i dve godine da požive! 

Ne sećam se za garanciju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/22/2020 at 10:15 PM, 037 said:
Ovo za reklamaciju mi je neobično, uglavnom su prihvatali bez problema (i to je jedna od retkih svetlih tački »Trajala«). Čak i sada, kolega je reklamirao tipa 25 guma za viljuškar, preko 20 odmah zamenili a za ostale čekaju komisiju. Nije neka deformacija, već su kupljene kao pojačane a vožene su po šponu i ulju i obično sa par tona korisnog tereta (viđam to svakodnevno, ni punim gumama nije lako), žalio se na pojačano trošenje i bušenje. Navodno su komentarisali da im je to trebalo naglasiti, imaju još pojačanije.

Kupljene na NIS pumpi,nisu hteli ni da čuju...ja odem, skinem i stavim Tigar Prima
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...