Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Znam da je Sava imala All season gumu Sava Adapto i Adapto hp, al ovo je nesto novo.. 

Okej, Michelinova CC a i tu negde sa Kleber Quadraxer 2 i BFGoodreach G-grip 2 sarom, mada mi deluje gusca. 

 

Cenovno su je bacili oko Klebera i Matadora (srednja klasa verovatno) i skoro 1500 dindzi manje od BFGja.. Da neko nije pazario nju skoro? Cena je prilicno dobra, jos ako je kvalitet tu oko Klebera... 

 

Screenshot_20201211_172047_com.android.chrome.jpg Screenshot_20201211_171942_com.android.chrome.jpg Screenshot_20201211_171840_com.android.chrome.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, ISV_01 said:

a i tu negde sa Kleber Quadraxer 2 i BFGoodreach G-grip 2 sarom, mada mi deluje gusca

Iskreno, nisam ni znao za ovu novu Savinu gumu, a vec na prvi pogled me je sarom asocirala na takodje novu Vector 4Seasons Gen-3, koja je vec "pokupila" par testova. Tako da me ne bi iznenadilo da je povukla dobar deo njihove tehnologije, posto je Sava inace pod GoodYear grupacijom. Mozda se ispostavi i kao best-buy u tom segmentu, kao sto je to ranije bilo sa nekim njihovim modelima, tipa vec "cuvene" letnje UHP 2. Koja je za razumnu cifru pruzala prilicno, potvrdjeno i iz iskustva ljudi i iz brojnih testova. Malo razgledam po netu - evo je i "uzivo":

 

Untitled99.thumb.png.2cd49bf0478cdecd06df10340a0d48ef.png

 

PS: Taman si me podsetio da dodam, nikako da se setim, a video sam jos pre par nedelja... Medju sada vec prilicnu ponudu u najbrze rastucem segmentu pneumatika, pogotovo na trzistima sa blagim i kisnim zimama - u trku se pored rodonacelnika GoodYear, zatim Pirellija, Michelina, Contija ukljucuje i poslednji preostali premium proizvodjac - Dunlop.

Njihova prva AS guma, a ocigledno da imaju svoj specifican i prepoznatljiv pristup, u vidu "Sport All Season" pneumatika. Predstavljena je i krenula sa prodajom krajem oktobra, pocetkom novembra, trenutno u dimenzijama 14-18''. Od ovih modernih AS zadnjih generacija, do sada dezen najblizi letnjoj :thumbup: :

 

122854338_2804184336573691_32211044652427808_n.thumb.jpg.d4bdb75c6017f7b5215401e3cad8ea1d.jpg 122901496_2804233816568743_9198485122659589352_o.thumb.jpg.05a8b5292676359836c384e44759c6f6.jpg

 

Za par meseci, Michelin bi po najavi trebao da u Evropi na trziste pusti novi CrossClimate 2.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Ivan said:

Za par meseci, Michelin bi po najavi trebao da u Evropi na trziste pusti novi CrossClimate 2.

Američka verzija CC2 je više zimska verzija u odnosu CC+ koja je više letnja. Tako da treba i o tome razmisliti.

 

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Ivan said:

Mozda se ispostavi i kao best-buy u tom segmentu, kao sto je to ranije bilo sa nekim njihovim modelima, tipa vec "cuvene" letnje UHP 2.

Yup, o tome i razmisljam. Za sada prednjaci u dobrim letnjim gumama u srednjem segmentu kao 'za koliko para solidno dosta muzike', a vidim ih na dosta kola i reci hvale su tu. Ako bi bile i u srednjem segmentu kao AS guma dobre... Eto meni sledecih.

 

Sara bas obecava i to me privlaci. Nema je jos na testovima, pa verujem da do sredine sledece ce biti u nekom. 

10 hours ago, dach@ said:

BFGoodrich i Kleber do prošle godine bile ista cena a sada BFGoodrich skuplja 1000 din po gumi.

U BeoCar (mislim) BFG g-Grip 2 je bio na akciji, zato je i bila skoro ista cena. Ima par stranica ranije kada sam naleteo na tu akciju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/11/2020 at 7:32 PM, Ivan said:

Iskreno, nisam ni znao za ovu novu Savinu gumu, a vec na prvi pogled me je sarom asocirala na takodje novu Vector 4Seasons Gen-3, koja je vec "pokupila" par testova. Tako da me ne bi iznenadilo da je povukla dobar deo njihove tehnologije, posto je Sava inace pod GoodYear grupacijom. Mozda se ispostavi i kao best-buy u tom segmentu, kao sto je to ranije bilo sa nekim njihovim modelima, tipa vec "cuvene" letnje UHP 2. Koja je za razumnu cifru pruzala prilicno, potvrdjeno i iz iskustva ljudi i iz brojnih testova. Malo razgledam po netu - evo je i "uzivo":

 

Untitled99.thumb.png.2cd49bf0478cdecd06df10340a0d48ef.png

 

PS: Taman si me podsetio da dodam, nikako da se setim, a video sam jos pre par nedelja... Medju sada vec prilicnu ponudu u najbrze rastucem segmentu pneumatika, pogotovo na trzistima sa blagim i kisnim zimama - u trku se pored rodonacelnika GoodYear, zatim Pirellija, Michelina, Contija ukljucuje i poslednji preostali premium proizvodjac - Dunlop.

Njihova prva AS guma, a ocigledno da imaju svoj specifican i prepoznatljiv pristup, u vidu "Sport All Season" pneumatika. Predstavljena je i krenula sa prodajom krajem oktobra, pocetkom novembra, trenutno u dimenzijama 14-18''. Od ovih modernih AS zadnjih generacija, do sada dezen najblizi letnjoj :thumbup: :

 

122854338_2804184336573691_32211044652427808_n.thumb.jpg.d4bdb75c6017f7b5215401e3cad8ea1d.jpg 122901496_2804233816568743_9198485122659589352_o.thumb.jpg.05a8b5292676359836c384e44759c6f6.jpg

 

Za par meseci, Michelin bi po najavi trebao da u Evropi na trziste pusti novi CrossClimate 2.

 

Bogami sve veci izbor ce biti na prolece i leto...

Ove Dunlop su stvarno dobre, ali nesto sam protrcao po netu i izgleda nema u 225/45/17 dimenziji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Beoguma" odavno ima veoma visoke cene, a nisu više ni poslovni kao nekada. Ne tako davno sam im avansno uplatio gume (jer su rekli da ih imaju na stanju), a onda se ispostavilo da ih uopšte nemaju. Što se mene tiče, tamo više ne idem, ni pod razno. Bar je to moje iskustvo sa njima, ne sumnjam da postoje ljudi/klijenti i koji su super zadovoljni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, S.V.E.T.A. said:

Ove Dunlop su stvarno dobre, ali nesto sam protrcao po netu i izgleda nema u 225/45/17 dimenziji...

Bilo bi suludo da je ne prave u najtrazenijim i najcescim dimenzijama. A 225/45 se odavno izdvojila kao standard za 17''. Kao i malo uzi pandan slicne visine, u vidu 205/50...

Dunlop najavljuje za pocetak 31 dimenziju, sve do 18'':

 

Untitled66.thumb.png.e46ae79a8bfc88569ab3c58807604db4.png

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odakle se tačno meri dubina šare na gumama. Dosad sam merio od onih graničnika u šari,ili se meri ispod njih. Šta je tačno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvanično se meri na 20 mesta i računa se aritmetička sredina.

Proveri negde na sredini gume dubinu i da nije neka strana, spoljašnja ili unutrašnja više potrošena 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispod njega, do njega, negde na sredini. Graničnik je tu da ti kaže da ti je ostalo 1.6mm (mislim, nisam 100% siguran)  i da je vreme da menjaš gumu jer je to zakonski minimum za vožnju. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

133500.thumb.jpg.8c5d07d106de36437ca2eb2119e12f6f.jpg

 

Aj da napišem koju o ovoj Tigar transformers gumi. Po temperaturama zime zvanično nema a pomenuti tigar sam na službenom vozilu dobio, sve 4 nove, ovogodišnji DOT. Dok je bilo suvo ponašala se zadovoljavajuće, međutim sa vlažnim kolovozom i jutarnjim/večernjim temperaturama malo iznad 0 ova guma definitivno ne radi posao.

Nisam neki vozač koji vozi ekstremno brzo, realno i da hoću sa 75ks baš i ne mogu. Naime, svaka malo veća uzbrdica auto prokliza i uključuje TCS (ASR), isti slučaj je sa malo jačim kočenjem s tim što se ABS baš često aktivira. Najviše me je razočarala kako je proklizala na krivini gde sam jedva 30km/h vozio. Sreća je da nikog nije bilo u suprotnoj traci  jer je auto bukvalno preko nosa pobego skoro pa do ivičnjaka, znači bio bi sudar s drugim autom u najavi. 

 

Ne znam za ponašanje po snegu, možda jedino tu vredi čemu, za sve ostalo palac dole. :thumbdown:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, dach@ said:

To ok nego me interesuje dali od graničnika ili ispod njega

Meri se od dna kanala u kome je granicnik. Sam granicnik je u stvari TWI (Tread Wear Indicator) i imas letnji i zimski, ovaj poslednji obicno oznacen pahuljom sa strane sare.

Letnji TWI je na 1.6 mm, zimski na 4mm, oba su zakonski minimum ispod koga je guma za menjanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, S.V.E.T.A. said:
Bogami sve veci izbor ce biti na prolece i leto...

Sad vidim na sajtu Kemoimpexa da se pojavile i Triangle allseason

Najjeftinije od svih, isto izvedena iz letnje, garancija 5 godina.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam na Alfi neke Kineske, Comet, all season, asr se pali I, Ii, III brz.. Jbg, 44 nedelja 2018 god. Nek prežive ovu zimu, koja i nije zima, odlična šara ali sastav gume je bitan.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...