Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Generalno je nas covek isprepadan FOTO+VIDEO ili AKO NEMATE OVO CEKA VAS ONO najavama, kojima krecu da nas bombarduju svakog 1. novembra.  Samo sto nekako uvek zaborave da u bombasticni naslov dodaju i mnogo vazniju stavku iz zakona - "ako su na putu sneg, led ili poledica".

Nije ni ovima ispod za verovati, ali po nekim preliminarnim najavama em nema padavina, em se cak ni najnize dnevne temperature nece spustati nesto ispod 7C - koja je (navodno) opet neki reper za prelom letnje/zimske. Mraza ni u najavi:

 

temp gume.png

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Ivan said:
Generalno je nas covek isprepadan FOTO+VIDEO ili AKO NEMATE OVO CEKA VAS ONO najavama, kojima krecu da nas bombarduju svakog 1. novembra.  Samo sto nekako uvek zaborave da u bombasticni naslov dodaju i mnogo vazniju stavku iz zakona - "ako su na putu sneg, led ili poledice".

Nije ni ovima ispod za verovati, ali po nekim preliminarnim najavama em nema padavina, em se cak ni najnize dnevne temperature nece spustati nesto ispod 7C - koja je (navodno) opet neki reper za prelom letnje/zimske. Mraza ni u najavi:

 

temp gume.png

Istina,samo ja krećem od 4:50h ujutru i nemam kad u gužvi(niko ne mari za "ako ima snega ili poledice")da ih posle menjam...a već bilo mraza kod mene

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se vraćam sa posla oko tog vremena i na jednom delu puta (podnožje Avale) već bude 2 stepena... Ali ko živi baš u gradu on nema tih problema, tamo je uvek toplije..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam bio za stavim zimske gume.

Bio sam u kemoimpexu, 2 zimske gume koje sam kupio kod njih su mi bile kod njih na cuvanje ( hotel guma) a 2 zimske gume sam kupio danas.

Dodjem kuci i vidim na racunu da se razlikuju 2 i 3 stavka na racunu sa slike.

 

Demontaža/Montaza/Balansiranje za 2 gume naplaceno 1720din a za 2 gume naplaceno 2260din. Posaljem im poruku na stranicu kemoimpexa na instagramu i oni odgovaraju da se cena razlikuje ako se u pitanju nove gume i za polovne, da je to vid stimulacije za kupovinu novih guma :O

 

Meni je ovo bas losa prica, ispada da masine znaju razliku izmedju nove i polovne gume :D mislim da im ova stimulacija losa. Ne znam kako vi gledate na ovo ali ja sam bas razocaran. Pogotovu sto au 2 gume bile kod njih na cuvanje.

 

20201024_150618.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za kupovinu novih guma obično daju gratis montažu, u tvom slučaju verovatno imaš popust na montažu. Ovako, komplet usluga izgleda bezveze.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minutes ago, Madra said:

Za kupovinu novih guma obično daju gratis montažu, u tvom slučaju verovatno imaš popust na montažu. Ovako, komplet usluga izgleda bezveze.

Nije gratis,namerno su tako stavili evo screenshot konverzacije sa njima, to sam zaboravio da okacim

 

Screenshot_20201024-153821_Instagram.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde daju gratis montazu guma u Beogradu ? Do sada nisam cuo da negde daju besplatnu montazu ako kupis gume kod njih.

Drugar je montirao sve 4 polovne pre dve nedelje u Kemoimpexu i mislim da mi je rekao dal 4500 ili 5000 je izasla montaza.. Dranje.

Ja sam montirao 17" kupljene u Beogumi i montaza sa balansom i ventilima je bila 800 din po tocku. Mislim da je 200 dinara skuplje ako donosis svoje gume.

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, Madra said:

Za kupovinu novih guma obično daju gratis montažu...

Kupljeno 10 guma u poslednje 2 godine, gratis nije bio ni ventil. :D Beoguma i Coning.

Ukinuta je ta besplatna montaža (ako se kupe gume na istom mestu) po Beogradu odavno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izguglaj .... to su uglavnom manje vulkanizerske radnje koje daju gratis montažu ako kupiš sve 4 gume kod njih

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to ti kazem, nema nigde. Ajde ti mi izguglaj al da je sigurno besplatno i da guma nije skuplja vise od 500 din po komadu u odnosu na ove vece vulkanizere :D

Ko ce bre da ti daje za dzabe kada oni zive od montaze i balansa a ne od zarade na gumama.. :)

 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je samo za gume na akciji... A gume na akciji ne videh da imaju u nekoj default dimenziji, sve su van standarda i opet si ogranicen kupovinom. Lepo kazem, gratis montaza - nema. 

Koliko vidim ovo je i online prodaja guma..

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

...i to što ima je skuplje od istih guma u istoj dimenziji isto online prodaja:

 

cena gume01.jpg cene gume02.jpg

cene guma03.jpg cene guma04.jpg

 

Taurus 225/45 R18 zimska sa besplatnom montažom je 7.850 RSD.

Ista guma u istoj dimenziji na IPG je 6.650 RSD.

 

Taurus 245/40 R18 zimska sa besplatnom montažom je 8.600 RSD.

Ista guma u istoj dimenziji na IPG je 7.320 RSD.

 

I kad dodaš uobičajene cene za montažu/balansiranje/ventil za 18-cu (oko 700-800 kinti po točku), opet po gumi izađe manje nego kod njih cena sa ''besplatnom'' montažom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini mi se da je u Planeti guma besplatna montaža, možda grešim.

Ja sam sad uzeo u nekom malom servisu u kraju dve gume sa besplatnom montažom i balansiranjem... Cena gume ista ili čak i jeftinija od većih radnji...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Djuk85 said:

Čini mi se da je u Planeti guma besplatna montaža, možda grešim.

Samo je maaaaaalo jeftinije po točku ako je nova guma u pitanju:

 

cene guma06.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je montaža i balansiranje 650rsd po točku...kupio gume u Kemoipexu i bež kući...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, ortakov said:

Beo Car na NBG

Samo se plaća balansiranje, ako me dobro sećanje služi.

Primer za jednu jeftiniju gumu:

 

cene07.jpg cene08.jpg

 

Razlika u ceni nije velika, malo manje od 300 kinti po ovoj gumi...pa ako se zaista plaća samo balansiranje (nema o tome na njihovom sajtu) onda ukupno može da ispadne ok.

Vidim da je kod skupljih guma veća razlika u ceni...nije po 1.000+ dinara kao u jednom primeru gore, ali je 400/500/600 otprilike...+ platiš ''samo'' balansiranje na to i opet dođe na isto. :D 

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...