Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Čak i da imaš veoma očuvane i mlade letnje gume za prodaju, sada ti je potpuno pogrešna sezona za njihovu prodaju. Sada svi traže ili zimske ili celogodišnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da se prodaju,ja sam jutros prodao cetri conti letnja.Naravno treba biti realan sa cenom,dzaba velika dubina sare,ako je guma starija od 5god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  

28 minutes ago, ortakov said:

jednostavno, nisu se ni koristile, ako bi pregledao datum postavljanja i km, siguran sam da nisu prešle više od 5 - 6  000 km

Ali ih ipak vreme jede ;) , mogu da stoje i u podrumu svo vreme...

Nemam pojma koja je dimenzija u pitanju, ukucaj pretragu te dimenzije u oglase (PA, KP, forumski oglasi) pa uporedi kako se krecu cene od fusa do premium marki... Stavis cenu u zavisnosti od toga, stanja i koliko ti je hitno, pa pecaj :) . Maltene sve sto sam stavljao na oglase je otislo. Sem ovde jednih vrlo popularnih zimskih, koje su se pokrivile, a bile su sa odlicnom sarom - naravno nisam imao obraza da uopste ponudim nesto sto ne bih stavio na svoj auto, zavrsile su pored kontejnera...

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, neshtry said:

Nije tačno!
Tigar, odnosno Michelin, svake godine menja nešto u tehnologiji svojih proizvoda.

Iz ugla krajnjeg proizvoda slabo šta »Tigar« kao marka menja.

 

Čak stvari idu u suprotnom smeru, pa su se 15+ godina stari »Tigrovi« modeli (»Prima«, »Sigura«, »Vintera«... čak i 30 godina stari »TG620«) počeli proizvoditi i pod markama »Roteks«, »Riken«, »Orium«, »Taurus«, »Kormoran«, »Strial«, »Idilis« i »Sebring«. I »Tigar« i dalje, naravno. 

 

To je lako proverljivo.

1 hour ago, mitros said:

Ako je Tigar guma ,po nekim ovde,toliko losa,pa šta onda radi Michelin kao njihov vlasnik. :unsure:Radi li to Michelin na svoju štetu ili šta?U tekstu dole se kaže da kvalitet  kontroliše :rtfm:Michelin i meni je to bilo dovoljno da se odlucim za ovu gumu. 

»Trajal«, »Starfajer« i »Mentor« po istom modusu posluju u okviru »Kupera«, »Diplomat« u okviru »Gudjera«, »Viking« pod »Kontinentalom«... nije to nikakva garancija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@037

To ne menja stvar, izbacili su gomilu novih modela a i te stare modele su mogli da "dorade" odnosno da promene smešu.

 

Ne branim ja Tigar, baš me briga, imaju oni službu za odnose sa kupcima pa nek se brane, ali je činjenica da gume nisu toliko loše, tu pre svega mislim za neke lakše i slabije automobile. Ne znam kako bi se ponašali sa nekim teškim kolima, da li bi se pojavljivali oni baloni itd. Ali na manjim, običnim automobilima, sasvim korektno odrađuju posao. 

 

Koliko sam ja imao priliku da uočim, nisam možda stručan, ali ono što je meni tu bilo da kažemo upadljivo, jeste da jeftinije gume, pre svih Tigar, traju kraće, odnosno, prvih 3-4 godine rade pristojno posao, već posle postaju problematične, krive se, postaju krute itd. Verovatno, ko prelazi preko 30 ak hiljada godišnje, da se brže potroše od nekih premium guma. To nisam probao, pa ne mogu da tvrdim :) 

 

Između Sava gume i Tigar, uvek bi pre kupio Tigar, prvo jer je domaći proizvod, jer je jeftiniji a sigrno nije mnogo lošiji, ako je uopšte lošiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ortakov said:

Tigar pravi vrlo dobre gume, 

Ko po tebi pravi dobre, ko zadovoljavajuće a ko loše gume? 

 

Čista znatiželja, neću komentarisati odgovor (izuzev ukoliko želiš).

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, ortakov said:

Između Sava gume i Tigar, uvek bi pre kupio Tigar, prvo jer je domaći proizvod, jer je jeftiniji a sigrno nije mnogo lošiji, ako je uopšte lošiji.

Veruj da jeste losiji i to dosta od Save .

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam do sada vozio od boljih guma continental i mišelin više različitih modela i sve su bile više nego zadovoljavajuće, odlične, dobre.

Od jeftinijih vozim neke sava zimske, ništa specijalno, dobra guma, ali sad da sam primetio da je nešto posebno bolja od tigar gume, nisam primetio. A Tigar sam vozio gomilu nekih modela i sve su mi bile korektne, ni preterano super, niti toliko loše da bi mogao da kažem, ovo je biiip.

Čak naprotiv, bile su i tihe, lepo prijanjaju, normalna cena ... 

Eto, to je neki moj odgovor.

Inače, imao sam jednom neke, kinesko tajvanske, mislim da se zovu Nankang, isto nije bila loša guma :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Okej, hvala.

 

^^ & ^^^ Fakat je da je lošiji. Ko ne oseća u vožnji vidi konkretne brojke i utiske na testovima. 

 

Fakat je da kraće traje. Šara je u proseku 2 mm plića i testovi pokazuju brže trošenje smese. 

2 hours ago, nidza said:

Jer, ako na automobilskom forumu, nekom treba da objašnjavaš čemu služi guma na autu, onda tu nešto svi radimo jako pogrešno.

Lepo rečeno.

 

Mada mislim kako nas barem malo turiraju. :)

15 minutes ago, ortakov said:

@037

To ne menja stvar, izbacili su gomilu novih modela a i te stare modele su mogli da "dorade" odnosno da promene smešu.

To je tačno, ali su u pitanju bedž-inženjering modeli koji su se pokazali lošim i prevaziđenim. A modele je pre izbacio »Mišelin«, jer su se svi pojavili odjednom pod desetak imena. Kada bi im ti i ja ponudili pogon proizvodili bi ih i pod markom »Ortakov i 037 Vam preporučuju«. 

Edited by 037

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebuloze, namerno ili ne ali tako je.

Lično mogu da potvrdim iz iskustva a dobar deo okoline koriste Tigrove zimske za celu sezonu i uopšte se ne troše kao što navodiš.

Ovde se i dalje pričaju pričice i furaju fensi gumice. Koješta!

Toliko.

 

p.s.

Neću se primiti na prozivke. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da prekinemo diskusiju u zadnjih 10 postova ...jel turamo zimske , cekamo dekirsa kao i svake godine ili cekamo vlada da se konstituise?
Evo malo ja sa mojim utiscima buduci da sam posle godinu dana ponovo poceo da vozim moju azdaju od punta
Ne znam sta da vam kazem sem da je nova guma zakon...Hankkok kupljen pocetkom maja upravo testiran po kisi i klizavom prljavom asfaltu...zajljucak od malopre nova guma je zakon i tacka.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dekirs said:

Verovatno montiram ove nedelje, javljam kad ih namontiram pa da krenete i vi :D

Mali off ali na čega će da ih turiš, da prostiš? :D Jel si pazario šta?

 

U okruženju već napadao sneg. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas se malo raspitivao za zimske gume u dimenziji 235/45 R18. Tražio Savu Eskimo, ali je nema u toj dimenziji. Onda dobio preporuku za neke Nemačke Platin RP50  po ceni od 8980 dinara koje su po rečima prodavca u rangu sa Savom. Otvorio Auto Build test zimskih guma za 2020. godinu i vidim da su po rezultatu za nijansu lošije od Save.

 

U pretrazi sam našao jedino da je @Ivan BG imao iskustva sa nekim njihovim pneumaticima pre 5 godina, pa bih zamolio za neki info. Da li je još neko imao kontakt sa tim gumama? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...