Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Malo ređa dimenzija, nemam iskustvo, ali mogu da bacim pogled na testove sutra. Taman i da proverim jesam li pristrasan kada mi na pamet pada "Falken ZIEX ZE310 Ecorun" za 8300.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/29/2020 at 2:42 AM, 037 said:

Malo ređa dimenzija

Reno i pezo ih koriste na vecim modelima, a vidim i vw od skoro na pasatu npr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sreću morao sam da promenim samo dve prednje, koje su uz to bile i jaaako matore! Na sreću zadnje su bile ok, izgurale su godinu dana još! Elem ne mogu da shvatim da neko vozi različite dimenzije napred i nazad (na porodičnom autu) i ne mogu da shvatim kako mi je to promaklo (detaljno sam pregledao zadnje gume), al eto!

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, YUgisa said:

Mercedes, BMW i tako to :D

 

13 hours ago, bane1321 said:

na porodičnom autu

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozim godinama Lassu Driveways, ranije na Cromi i sada na Scenicu. Udobne, tihe, ne trose se, nisam primetio neku manu. Po meni odlican izbor. Za vise novca sigurno ima bolje.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat i TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su ovo prve Lasse koje vozim i ako ih poredim sa Savom uhp ipak su za klasu slabije.

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat i TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem za UHP ali je ona i malo skuplja, Lassa je vise u klasi Save HP. Inace sam hteo da kupim UHP ali je nije bilo u dimenziji za Scenica(205/60/16).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za zimski set uvek kupujem Continental, pre sam uzimao TS 850, sada imam TS 860 i prezadovoljan sam u svakom pogledu. Za letnji set sam uzimao Michelin, a zadnja dva seta su bile Dunlop SportBlueResponse i sa njima sam takodje bio zadovoljan, ali ukazala mi se prilika da uzeme od drugara bukvalno nove Lassa gume za samo 10.000 din. Gume su vozene svega dva meseca  ( DOT 1120) , njemu su uletele neke felnice 17" i sada ce njih koristit kao letnji set, a stare 15" za zimski set...tako da su mu ove Lassa gume sada visak. Interesuje me da li su dovoljno dobre, s obzirom na to da ih mogu uzeti za 10.000 din. Vazno mi je da nisu bas totalni krs od gume. Hvala svima na odgovorima

Edited by LanciaLybra 1.9jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nikada posedovao lassu, ali takvu ponudu ne bi trebao propustiti. Pogotovu ako ti se ne svide, opet ih mozes prodati za taj novac. 

E sad zavisi sta ocekujes od gume, kako vozis itd. To najvise igra ulogu. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ih uporedjujes sa Miselin, Konti, Dunlop onda nece da ti se svide sigurno :D Hvale 8h ljudi kao dobre gume za taj novac ali su i dalje niza klasa bez obzira na to. Sto kaze Danijel, probaj, uvek mozes daih prodas za te pare, ove godine :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od gume ocekujem da ima solidno prijanjanje, kako na suvoj, tako i na mokroj podlozi, da se ne potrosi za godinu dana, kao i to da nije previse tvrda. 

Nisam bas manijak za volanom, ne divljam sa autom, ali i te kako volim brzu voznju. :D

Ubedili ste me, isprobacu ih...pa javljam neke prve utiske i poredenja u odnosu na Dunlop SportBlueResponse. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, LanciaLybra 1.9jtd said:

Pozdrav svima. Interesuje me da li neko ima iskustvo sa letnjim gumama "Lassa Greenways", i kakvo misljenje imate o tom brendu? 

Uzeo sam ove godine sve 4 skoro nove greenways, mogu ti reci da lepo drze u krivinama kao i po kisi. Pre njih sam vozio miselin 09 godiste bile ok al matore, Lassa je za nijansu bucnija cak je i potrosnja pala malo. 

Zimske sam uzeo prednje nove prvu zimu i bio sam skeptican u pocetku jer su klizale prvih par dana, posle bilo sve ok. Ako auto bude ostajao kod mene verovatno cu uzeti jos dve nove za pozadi. 

 

Dvoumio sam se za leto dal savu, dal tigar, dal lasu, barum, bukvalno nisam znao sta cu i izlete mi ove povoljno i mogu ti reci da se nisam pokajao. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^... Polovna, nije model koji bih inače uzeo, ali - nisi pomenuo dimenziju - cena zvuči bagatelno.

 

Sa druge strane, ukoliko je to guma kakvu ne želiš, pitanje je koliko sve ima smisla. 

 

^^^... Napisah za 205/60 R16 "malo ređa dimenzija", što se čita "ne sećam se nekog taze testa u 205/60 R16" :)– i srazmerno su skuplje u odnosu na susedne veličine a nekih trenutno "best baj" modela u toj dimenziji nema (barem kod nas) ili su i njima cene visoke (recimo pomenuti »Falken«, »Hankuk Ventus prajm 3«, »Bridžston Turanca T005«). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam gume od drugara, montiracu ih u ponedeljak, pa cu videti da li su vredne paznje. Kao sto rekose kolege sa foruma, ako mi se ne budu svidele, mogu ih prodati za iste pare. 

U pitanju je "195 65 R15" dimenzija guma. Kao sto sam vec napisao, gume su bile na autu svega 2 meseca, a imaju i vazecu garanciju (DOT 1120). 

Pruzicu im sansu, ko zna, mozda to i nije tako losa guma. Nisam jedan od onih tipicnih balkanaca, koji imaju tzv. sindrom "Gorenje". :lol:

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...