Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Po Srbiji je tako, gde kupis imas gratis montazu, placas balansiranje 200-250din i eventualno ventile. Ima i onih koji daju gratis i montazu i balansiranje ali to su bas pojedinci, inace ovako je 400din po tocku a nigde nisam cuo da se razlikuje cena po dimenzijama :D ima valjda mala razlika u ceni kada se balansira celicna i alu felna
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, YUgisa said:

 Nisam 100% siguran, ali mislim da je montaza 150din, a balansiranje 250din. Ventil je valjda 150din, mada ja imam moje metalne :D 

Slobodane rasipniče. Kao low budget gume a ventili  premium klase. 

if you know what i mean eyebrow wiggle GIF

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, YUgisa said:

Ja sam do sada uvek dobijao besplatnu montazu i placao samo balansiranje, poslednji put ipak nisam isao tamo gde je besplatno posto veze sa zivotom nemaju, nego sam platio 400din montazu i balansiranje po tocku.  Nisam 100% siguran, ali mislim da je montaza 150din, a balansiranje 250din.  

Gde ima ovako nesto u BG?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u Bolecu placao 500 kinti montaza i balansiranje bez obzira na velicinu tocka. Mislim da sam cak placao jednom na putu za vincu 450. U Borci kod eko pumpe mislim da je isto tako bilo..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Axic said:

Slobodane rasipniče. Kao low budget gume a ventili  premium klase. 

if you know what i mean eyebrow wiggle GIF

 

Tigar je premium guma :lol: Jbg, gume ostaju na felni, ali vazduh nije ostajao u gumama, tako da sam morao da ulozim pametno :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac

Hunter je mama.

Jesu li uspeli da je reše okretanjem gume na felni?

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodat tag

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, shomispc said:
Ja sam u Bolecu placao 500 kinti montaza i balansiranje bez obzira na velicinu tocka. Mislim da sam cak placao jednom na putu za vincu 450. U Borci kod eko pumpe mislim da je isto tako bilo..

Ovaj moj je baš kod Eco pumpe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma imaju ona dvojica, jedan preko puta drugog. Kod obojice je ista cena ja mislim, ali su brzi oni preko zrenjaninca..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac

I jesu resili?
Ja se tripujem da osetim mikrovibracije (to sam verovatno samo ja), ali preko 230 je perfektno miran (na satvorenoj privatnoj stazi naravno). :)

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat, dodat tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene bile mikrovibracije i to iskljucivo u rasponu od 70-90kmh, ali sam slucajno video da ako pustim volan pri tom rasponu brzine on se mrda levo/desno onako vidljivo golim okom, tu sam poludeo i morao sam odmah da resavam.

 

Prvo su zarotirali gumu na felni, pa su ju prebacili nazad i resen je problem, ali sam posle otisao do mog vulkanizera koji nema hunter, da mi odvrne srafove i ponovo stegne kilo kljucem, ovi iz coninga su bas divljacki stegnuli pneumatskim pistoljem, necu ni da mislim sta bi bilo da sam tako vozio celu sezonu pa da je zapeklo, jer je jedva pneumatskim pistoljem odvrnut sraf, ono bas je morao da cekica.

 

Da rezimiram, problem je resen, hunter je odradio posao, jedna guma se izgleda od udarca malo deformisala iako je nova dot2020 sava, plus za taj posao, minus za prejako stezanje srafova bez kilo kljuca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prebacivanje nazad nije rešen problem, samo zamaskiran.

 

Da li imaš rezultat sa huntera i posle testa optećenja, ili si ga možda video na ekranu? 14kg je katastrofa, za to sam ja dobio odmah novu gumu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, vagenovac said:

Jutros sam morao overiti hunter u coningu,@horvat zna zasto :D

hunt 001.jpg hunt 002.jpg

 

 

On je ovu mašinu već narucio iz Kine, ispada mu  jeftinije shipping i aparatura nego da svako malo ide na optiku. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora se priznati da je cena te gume ultraprivlačna, pogotovo u većim dimenzijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako nije, prosle god.moj drug kupio 4 tigrice 245/18. Sve ukupno sa motazom i balansiranjem 30000din :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prebacivanje nazad nije rešen problem, samo zamaskiran.
 
Da li imaš rezultat sa huntera i posle testa optećenja, ili si ga možda video na ekranu? 14kg je katastrofa, za to sam ja dobio odmah novu gumu.
 
Montirao sam zimske 18, a reklamiram gumu, pa sta bude.

IMG_20200416_134332.jpg

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podržavam, morali bi da prihvate reklamaciju ako nema fizičkih oštećenja. Moja guma je imala oko 13kg anomaliju i bez reči je zamenjena (Goodyear, verovatno isti dobavljač kao i za Savu). 

 

Zato nije loše možda nove gume montirati u servisu koji ima mašinu koja testira točak i pod opterećenjem. Uštediš naknadne glavobolje.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije servis kriv, niti sava, udario sam u rupu pre par dana na fruskoj gori, samo nisam primetio nista dok nisam isao za zrenjanin, na autoputu i po gradu se nije primetilo.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kako nije, prosle god.moj drug kupio 4 tigrice 245/18. Sve ukupno sa motazom i balansiranjem 30000din default_D.gif

 

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

 

 

Nije da se hvalim, ja uzeo ove godine sve cetri sa montazom malo manje od 27 soma default_D.gif

 

Doduse malo su manje od tih default_D.gif

 

Edit: jasno mi je da je kvalitet upitan :D

 

 

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac

Na Fruškoj gori udario u rupu? Od Iriškog venca ka Crvenome čotu? Tamo su krateri ... Ka Banstolu je potpuno nova podloga, prelep put, fantazija i za bajs i za kola.

 

14 minutes ago, nidza said:

Zato nije loše možda nove gume montirati u servisu koji ima mašinu koja testira točak i pod opterećenjem.

Može objašnjenje za ovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što ne može, premotao sam video na road force measurment:

 

Vrlo često dobro izbalansiran točak opet grdno trese pri nekim brzinama, kočenju, ubrzavanju. U čemu bude problem - bok gume na nekom mestu je ili premekan ili pretvrd, najčešće fabrička greška ili posledica udarca. Ta guma iako bez opterećenja okrugla, pri opterećenju više nije. Ova mašina i tu karakteristiku nedvosmisleno pronalazi i znaš tačno šta voziš. 

 

Šta još može mašina, da ti obeleži poziciju kako zarotirati gumu na felni, kako bi se anomalije gume i felne međusobno potrle. Nikad nijedna guma ni felna nisu perfektne, čak ni iz fabrike, a ova mašina ih upari kako bog zapoveda. Sve ostalo je igranje naslepo.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nidza

Hvala Ti. Nisam znao da ovako nešto postoji.

Ima li ovo negde kod nas? 

I, koja je cena balansiranja na ovome u odnosu na "obično" balansiranje?

 

Generalno, od vulkanizera mi se u par navrata gadno digla kosa na glavi ( šutne nogom šraf u kanalizaciju (2X), "sjebe" brezon (1X), tako izbalansira (pogrešnom vrstom tegova) da svi tegovi otpadnu, ali, svi (1X)), ne zna da izbalansira (bezbroj puta) ... ), da me svaki put muka hvata kada povremeno krenem kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...