Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Najgore od svega je sto ljudi opravdavaju kupovinu jeftine gume time sto voze "pazljivo i bez divljanja". E pa pre ili kasnije moze da ispadne situacija gde moras naglo da kocis (menjas pravac, sta god), udjes u krivinu brze nego sto bi trebalo itd itd i onda ce ta jeftina guma da ti pokaze zasto je low a ne premium segment.
Vise puta sam cuo/procitao da sam budala sto sam uzeo gume od 500e za "raspalog" Stila ali su me te iste gume par puta iscupale iz nezgodnih situacija i dao bih opet iste pare bez razmisljanja. Vecim budalama smatram vozace znatno skupljih automobila na gumama iz low segmenta.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čarapani se ne računaju, njima ni leteći automobili ne bi pomogli.... Ono su ludaci!
Gde god da kreneš po KŠ, ono venac vamo, venac tamo... Kako sam preživeo put u Šanac jednom prilikom bez udesa ni sam ne znam...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIjedan alat ne može da iskompenzuje ljudsku glupost, te ne treba uopšte spinovati korisnu diskusiju u tom smeru.

 

Postavka problema je da smo svi svesni, imamo dovoljno predznanja, odnosno, ko nema, ovde je jer želi da ga stakne. 

 

Podvućiću ponovo, svake sezone postoji bar jedna guma iz ekonomskog (ili mid) segmenta, koja je svojim _izmerenim_ performansama jako blizu premium segementu, a neke čak u ponekom parametru mogu biti bolje. To je dobar posao, sve ostalo je veći kompromis, bilo u smeru skuplje gume, gde se za veće performanse dodaje nesrazmerno više novca, a sve ispod se nesrazmerno više gubi u odnosu na uštedu u novcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neshtry, meni je bas spora voznja po Krusevcu u odnosu na Beograd npr. Svi dave nesto, sporo krecu itd.

Nidzo, nije nikakvo spinovanje diskusije vec u takvim situacijama kvalitetna guma pravi razliku. Krs gumu mozes bez problema da vozis penzionerski. Niti je stvar u predznanju, niti u ljudskoj gluposti. Jednostavno naici ce budala zbog koje moras da se "cupas" i tu moze da te spasi dobra guma. Ali ako neko smatra da skuplja guma ne vredi neka kupi jeftinu i to je to. Ali je problem sto se jeftinija guma svrstava u rang premiuma i onda ljudi koji ih kupe ispadaju budale koje bacaju pare, a istina je sasvim drugacija.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, nidza said:

NIjedan alat ne može da iskompenzuje ljudsku glupost, te ne treba uopšte spinovati korisnu diskusiju u tom smeru.

 

Fiziku i ljudsku glupost jos niko nije pobedio. Za fiziku jos mozda i postoje sanse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da zaboravljamo jos nesto kad pricamo o gumama i cenama ,a to je cena montaze i balansiranje.Sad mi drugar rece da mu naplatise za alu felne 830 din po tocku??? Bilo je nekad besplatna montaza i balans ako se kupe gume kod nekih od njih.:wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i za 900 kinti, ko se bas potrudi :D . Obicno je za kupljene gume montaza gratis, a naplacuju balansiranje.

Pa onda ide ona njihova fora kod balansiranja koje je tocak colaze :) (za ljubitelje SUV), lepo se tu slozi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, ne ugrožava colaža samo vlasnike SUV vozila ...

Ako pogedaš cenovnik npr. Beogume, za "mali auto" po jednom točku (zamena i balansiranje, bez zamene ventila) je 900 ( za 16" i 17"), a već 1.200 dinara po točku za 18". 

A ako je "đip" 18" ili 19", onda je 1.350 dinara po točku.

Nije neka razlika (po meni) da li je 1.200 po točku (npr. za corollu sa 18", što je već paket Sport ("sredina")) ili 1.350 (za RAV4 sa 18" ), pri čemu npr CRV bazno dodje sa 17", pa te košta manje nego za onu corollu ( 1.050 po točku)

Edited by moron

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Flex nije krađa nego snalazljivost kako da se izvuku pare od mušterije. Sad zamisli 2x godišnje da skidaš/stavljaš gume a imaš samo jedan set felni onda dolaziš do računice da lagano jednu novu gumu "baciš". 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo, imaš škodu octaviu Premium 1,6 TDI 5MT koja "nosi" 225/40X18 ili Corollu HB 1,2T Sport (ili neki paket iznad), koja takodje nosi istu dimenziju. Po točku 1.200 dinara zamena u Beogumi (bez zamene ventila), godišnje dve zamene 9.600 dinara.

Ako treba i hotel za gume, pogledajte tek cene toga (jer je i hotel skuplji što je guma veća). A nekome i to treba.

U toj dimenziji guma, zavisno da li je najjeftinija ili skuplja guma (ali ne i neka "sportska", jer ni gore navedena kola nisu "sportska"), letnja, zimska ili all season, po komadu košta nekih 6-14.000 dinara ( npr. Michelin, onaj celogodišnji, CorssClimate je nešto preko 14k).

Cena nove gume ispadne džabe u odnosu na uslugu vulkanizera.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, moron said:

Ako pogedaš cenovnik npr. Beogume, za "mali auto" po jednom točku (zamena i balansiranje, bez zamene ventila) je 900 ( za 16" i 17"), a već 1.200 dinara po točku za 18". 

To su nešto skoro digli cene...montiranje zimskih 18-ca pre eto malo više od 6 meseci je kod njih bilo 850 ili tako nešto (možda 800).

Letnje su montirane u Coningu (na NS putu), pa ne znam da li su već tada malo pre korone podigli cene u Beogumi, ili je ovih 1.200 rezultat skorašnjeg ''poreza na virus''. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pljačkaju vas samo tako... Ovde u Le sve četiri 18-ke zamena i balansiranje za 2000 dinara.

12 minutes ago, vagenovac said:

Sam menjam tockove, kod vulkanizera idem samo kad uzimam nove gume i kada moram po potrebi. Volim sam da odradim, a sto ustedim je dobar plus, za sat vremena ustedim dobar rucak.

Ipak nije loše izbalansirati ih opet pre montaže. Putevi su nam očaj živi, ko zna šta je ta guma sve istrpela prethodne sezone.

Edited by Quadrifoglio Verde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znamo li gde je besplatna montaza ako se kod njih kupe gume,ovako ispada da sa montazom i balansiranjem,kupujemo 5 a ne 4 gume:rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, mitros said:

Znamo li gde je besplatna montaza ako se kod njih kupe gume,ovako ispada da sa montazom i balansiranjem,kupujemo 5 a ne 4 gume:rant:

Ne znam ima li takvih uopšte. Možda dobiješ besplatne ventile ili tako nesto uz nove kupljene gume, za besplatnu zamenu je pitanje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, mitros said:

Znamo li gde je besplatna montaza ako se kod njih kupe gume,ovako ispada da sa montazom i balansiranjem,kupujemo 5 a ne 4 gume:rant:

To ne postoji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam do sada uvek dobijao besplatnu montazu i placao samo balansiranje, poslednji put ipak nisam isao tamo gde je besplatno posto veze sa zivotom nemaju, nego sam platio 400din montazu i balansiranje po tocku. Pre neki dan sam odneo da mi skine jednu gumu sa felne, to sam dobio za dzabe :D Nisam 100% siguran, ali mislim da je montaza 150din, a balansiranje 250din. Ventil je valjda 150din, mada ja imam moje metalne :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispravljanje dve alu-felne i zafarbavanje jedne (odlično ispalo) sa demontažom i montažom pripadajućih guma plus balansiranje sva četiri točka, skidanje zimskih točkova i montaža letnjih — 3500 kod Aleksandra Pantelića - Pante. Zapravo, svideo mi se kvalitet i pošten pristup, a povoljna cena je samo bonus. 

 

Kvaka 22: u Kruševcu je. 

 

Možda znate za njega iz sporta, takmičio se u kružnim i brdskim klasama Juga (znam za hibrid i - mislim - veliki N) i kupovima Fića. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...