Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

On 5/19/2020 at 7:57 PM, Axic said:

Prelazim kao i ti otprilike i razmišljam o AS gumi Nexen N blue 4 season. Eventualno neki Kleber, Hankoon, Fulda. 

Imas li neki raspon cena za ove gume sto si ovde pomenuo.? Jer Tigar je ubedljivo najjevtiniji,tj oko 5500din.

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, mitros said:

Vase misljenje za dimenzije 195/55 R16 All Season  Tigar ili Taurus ?

 

Pa kakva je razlika? :D Prave ih u istom kalupu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, YUgisa said:

 

Pa kakva je razlika? :D Prave ih u istom kalupu :D

A cena razlicita,doduse mala razlika:lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tigar gume, barely legal. :D

 

Ja ne bih smeo njihov all-season da stavim na svoje vozilo. Prenesi utiske kako se ponašaju po prvoj letnjoj kišici.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Nidzom (i vec sam pisao) u smislu da all-season tehnologija treba zadovolji puno preduslova, a vrhunski proizvodjaci ulazu puno u razvoj, vidimo i neke nove tehnologije... Upravo zato sto sam imao prilike da izguram jedan set all-season pre neku godinu, nikada tako nesto ne bih stavio, a da nema bar nekih osnovnih testova i poredjenja sa konkurencijom. Vazi za bilo koji brand.

2 hours ago, mitros said:

Imas li neki raspon cena za ove gume sto si ovde pomenuo.?

Zastupnik za Srbiju se ubi da promovise Nexen brand generalno (nazalost). Raspitivao sam se za svoju dimenziju, racunaj nekih 70-ak % cene premiuma, pisao sam ovde: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/28085-pneumaticiletnji-zimski-iskustva/&do=findComment&comment=1530468

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, mitros said:

Imas li neki raspon cena za ove gume sto si ovde pomenuo.? Jer Tigar je ubedljivo najjevtiniji,tj oko 5500din.

Kod mene za dimenziju 185/60 R14 je otprilike raspon cene za one u srednjoj klasi od 5.800 do 7.000. Tigar, Savu, Lassu i tako neke low budget bih ipak preskočio. Za sad mi pored Nexen blue 4 season najviše pažnje privlači i Vredestein Quatrac 5 jer ima dobre ocene što se tiče potrošnje goriva, prianjanje na mokrom putu i prilično je tiha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lassa nije low budget, nego middle range, samo nije pravljena na zapadu, pa je snobovi ne vole ...
Lepo kupi premium, ipak štediš, jer je voziš cele godine i traje više sezona
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije premium, ali nije ni low budget guma. Srednja guma, sa srednjim svojstvima. Tačka.

Dosadno bre, svaki put ili je zvezda partizan ili ajd cunamo onu budalu za Lassu.

Ovde se priča o gumama i mrzime da se stalno preganjam sa nekim...

Svako kupuje po volji, ali to ne znači da svoju ličnu nesklonost nekom brendu treba da prenosi i drugima, drugima možda odgovara.

 

Slika je komentar za novi Fiat model...

 

Screenshot_20200525_205746_com.facebook.lite.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta su onda Fulda, Kleber, Semperit? 

 

Lassa je najniži segment ko vrata, samo nije na dnu najnižeg segmenta poput Tigra i još par brendova koje niko živi ne može ni da zapamti.

 

 

Edited by nidza

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshtry nisi u pravu, namerno ili nenamerno, informisi se ako te zanima, ovako ispadas ostrascen pre svega, pa nerealan.

 

Lassa jeste low budget po svim parametrima i klasifikacijama i to nije nista strasno, sava je takodje low budget, kao i tigar (i derivati), altenza, apollo, debica, dayton, matador, petlas, goodride, starfire itd. imas bas gomila tih low budget guma.

 

Srednja klasa je falken, fulda, kleber, nokian, bf goodrich, kleber, hankook, kumho, vredestein, yokohama i jos neki.

 

Premium je miselin, conti, goodyear, dunlop, bridgestone i pirelli.

 

Vozim i ja savu, (pre)zadovoljan sam sa njom, ali mi ne pada na pamet da ju guram u srednju klasu zbog toga, smatram da trenutno uhp2 i hp2 kao nova pruza najvise od low budget guma, tj. cak po performansama (kao nova) granici izmedju srednje klase i premiuma, mozda je cena za to da se brze degradira ili nesto trece.

 

U svakom slucaju jedna ili dve dobre gume ne cine ceo brend, kada sava bude imala sve gume na nivou uhp2 letnje i zimske hp2 i tako nekoliko godina mozda i ona bude srednja klasa.

 

Kod save su intensa hp obicna, perfecta i eskimo s3 klasicne low budget po svim performansama.

 

Dakle lassa nije prismrdela srednjoj klase ni blizu, sve i da ima jednu gumu sa performansama srednje klase.

Edited by vagenovac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu ja sa alfa mužjacima, slab sam jbg, a i mrzi me...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo pogledaš testove, cenu i videćeš gde je Lassa za koju ću ponoviti po ko zna koji put da je većina nas čula(videla) na Barseloninom dresu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo snobi, to sa Barselonom al šta je tu je...
Nije neka, ali nije low budget.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aman druze dosadi vise i Bogu i narodu.

Jedino kemoimpex i ti nocu kad legnes i mastas o Lassi svrstavate istu u mid-range. Za Kemoimpex razumem - oni su uvoznici, a ti - to je vec neka manija, nesto, ko ce ga znati, ima ljudi koji se bave time sigurno...

 

1.thumb.jpg.738de087920bcf7880be7ac189bfa3c2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može vagenovac da se mane, a da njegova nije zadnja... Ajd važi...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja ispadoh najgori od sve dece, verovatno jer sam argumentovao moje rezonovanje :)

 

Argumentuj nam po cemu je lassa srednja klasa, osim  "imam ja lassu meni je extra" :D 

 

Pritom nas pljuckas u prolazu za neki "snobizam", a tebi je ispod casti i uvredljivo sto neko kaze car je go tj. lassa je lowcost/budget/economy kakogod.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aman druze dosadi vise i Bogu i narodu.

Jedino kemoimpex i ti nocu kad legnes i mastas o Lassi svrstavate istu u mid-range. Za Kemoimpex razumem - oni su uvoznici, a ti - to je vec neka manija, nesto, ko ce ga znati, ima ljudi koji se bave time sigurno...
 
1.thumb.jpg.738de087920bcf7880be7ac189bfa3c2.jpg
Nalazio sam ja i hvalospeve za Lassa na Britanskim i Nemačkim magazinima...Možeš da biraš šta ti odgovara da čitaš
Inače, fabrički se montira na Volvo.
I ajd sad dosta, sve stručnjak do stručnjaka, računajući i mene... Screenshot_20200525_215652.jpg

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...