Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

52 minutes ago, vagenovac said:

a i generalno sve prodavce guma zaobici za savet

+1

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, shomispc said:

Koristi li neko tigar uhp? Zajebo sam se i porucio Savu UHP2 al nje nema nigde i nece stizati do kraja juna..
Kao alternativu mi nude tigar i viking... Dimenzija je 225/40/R18

Uzeo bih Tigar bez razmišljanja
 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au bre...sad vozio ovu moju azdaju od auta i bogami klizavo sparno vreme jos prljav asfalt malo sam proklizao kad sam hteo da se popnem uz jednu kosinu...dal sam ja zabo veci gas ili ova stroka po asfaltu al malo je zaskripalo i prokliz al popeo sam se...i dalje sam na zimskim hankok©ima napred...
Za vikend se nadam da cu da sredim konacno situaciju sa tresenjem..prvo u K po dve nove letnje pa kod majstora na Hunter pa rokaj snimaj ...skidaj sve proveravaj ..ako kazu dobre gume (zadnje) i dobre felne sve 4 e onda nema sta sem poluosovine...e onda kod majstora da skine to da popijemo po jednudvetri e pa ako i posle trese neka ga necu da se mlatim vise...pametna moja zena lepo sam joj kupio novog dzipa i ona uziva a ja se mlatim ko pajser

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@shortee nije do tebe, i meni je danas konstatno na jačem gasu posle one kiše palio lampicu za kontrolu proklizavanja. Ako je bitno Hankook Ventus S1 EVO. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam Tigar UHP na kraju, prelomilo je kad mi je prodavac rekao da su to najgore gume koje postoje i da toliko lose koce po kisi da su maltene nebezbedne :D

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tigar bukvalno jeste (skoro) najlosija po kisi, samo su laufen, sailun, starperformer i tyfoon malo gore, od 53 testirane gume.

Po suvom vec nije toliko los, cak je u sredini od testiranih.

 

https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2019-Summer-53-Tyre-Braking-Shootout.htm

 

Dry/wet grafikoni kocenja:

 

Untitled55.thumb.png.38dfd3fda002179ce35491fdfe1fec89.png Untitled6.thumb.png.9356a55b06551739433a446d223c7742.png

 

Top 20 modela:

 

Untitled8.thumb.png.57418bae1587f97d7f6b377e0ae3b795.png Untitled9.thumb.png.ef8570b9f33375a90a77281cb3f8cef3.png Untitled9a.thumb.png.ca95299c1cbf76c0cada08717ebca29d.png Untitled9b.thumb.png.d9f96baadf6cef112c1b00343b960f6d.png

 

@Ivan ako mozes skrinsot dry i wet braking okaciti da stoji.

 

 

Edited by Ivan
Dodat PrintScreen grafikona

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, vagenovac said:

@Ivan ako mozes skrinsot dry i wet braking okaciti da stoji.

Sredjeno ;) , hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jebiga sad :D

Svakako su bolje od letnjih koje sam imao u rezervi, tako da ono :D

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu mi ni pali na pamet, a vidim na sajtu da su im UHP2 najjeftinije od svih sto sam gledao (osim internet prodaje guma).. Doduse pise proveriti raspolozivost..

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, kod Rikena sam uporedjivao i sve brojke su bile kao na Tigru. Sad da li je isto ili se samo foliraju :D  Voleo bih videti test hladnih i zagrejanih guma :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čisto vezano za pomen brenda Tigar, imao sam pet zima Winteru (na 307) i meni je to bila skroz ok guma. Gde god sam krenuo, ja sam i stigao. Pa i po gadnome snegu, "u planini". Nije isključeno da ja uopšte nemam "sofiscticiran njuh", da bih oseto razlike izmedju raznih guma, jer sam posle njih prešao na zimski Michelin i isto sam svuda stigao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ne spori Winteru po snegu, nego sve ostalo ;) Ne znam kakva je situacija sa novom Winterom, ali licno mislim da onom kome je stara Wintera dobra kao zimska guma, onda moze prosto da uziva sa HP i UHP Tigrom tokom leta.

 

Zato mi i nije jasan forum jer pre 5 godina ljudi se kunuli u Winteru... Sad kad su iole razumnog kvaliteta gume, sad ne moze da se vozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, mene interesuje nova Wintera, ali, interesuje me i kakav je onaj novi Tigar AS. Mislim da je ta guma idealna, a povoljna kombinacija za mnoge. Dakako, uz svest i poštovanje činjenice da vozite AS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tigar Wintera imam na jednom automobilu i po snegu, su vrlo dobre. Međutim, na vlažnoj podlozi, bilo da je hladno ili toplo, bukvalno su katastrfalne. Međutim, to je izraženo ali tek posle 4 - 5 godine upotrebe (samo se zimi voze) tako da je to praktično i dobro, za novac koji koštaju, rade posao, ali su prilično nebezbedne posle 3 - 4 godine.

Ove godine sam na drugi auto stavio Continental i primetno je bolja guma, tačnije, odlična je.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, moron said:

Da, mene interesuje nova Wintera, ali, interesuje me i kakav je onaj novi Tigar AS. Mislim da je ta guma idealna, a povoljna kombinacija za mnoge. Dakako, uz svest i poštovanje činjenice da vozite AS.

Ne znam kakva je Tigrova univerzalna, ali Savina bas nije nesto :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, YUgisa said:

Meni je fora da je Kormoran koji je usustini Tigar je u oba testa 20cm bolji :D

Sam test mnogo zavisi od vozača i mnogih drugih faktora. Da ne širim mnogo temu odgovorno tvrdim da sve ispod pola metra je isto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sam test mnogo zavisi od vozača i mnogih drugih faktora. Da ne širim mnogo temu odgovorno tvrdim da sve ispod pola metra je isto
Ja sam ubedjen da ima razlike u smesi izmedju Tigra,Orion-a, Rikena i tih "istih" guma ali to ne mogu da dokazem, to je ono, cisto moje :)

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujte mi da nema, insajderska info...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...