Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Potvrđujem i da su se moje Hankook icept evo 1 potrošile na manje od 20.000km. Nisu otpadali delovi ali je na ispod 5mm visina šare.

Takođe sam na Stilu vozio GY UG 7+ i dovoqno je bilo 2km autoputem oko 120km/č pri temperaturi većoj od 20C da isto otpadaju komadi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda losa serija, desava se. Nisu ni veliki poznati proizvodjaci imuni na lose serije.

Ja imam Hankok 4 season i veoma sam zadovoljan. Dot neki 18te.

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic

... ne, uopste nam nije palo na pamet...

ljudi bre, svih koji voze taj auto voze i svoje automobile.

Napisao sam (dobronamerno) post da bi znali da sa Hankook Winter i Cept moze da se desi s**nje, uprkos pozitivnim testovima... vidim... mnogima se ne svidja to sto sam napisao, nije mi jasno zasto.

Auto voze normalni ljudi, redovno se servisira, redovno kontrolise i steluje po potrebi trap, redovno bar jednom mesecno kontrolise pritisak u gumama, rotiraju se letnje/zimske, sve normalno kao i na mom autu.

Pritom, taj auto je vec promenio nekoliko setova guma i nijedan se nije raspadao.

Ko god je video uzivo na sta gume lice nije mogao da veruje...

Vi i dalje pokusavajte da mene napravite idiotom, iako mislim da na nisam zasluzio takav status niti sam pisao gluposti na forumu, ja o ovoj gumi vise ovde necu pisati.

Uzdravlje

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Axic said:

Jel neko od vas 3,4 ili koliko vas već vozi nekad proverio pritisak u gumama otkad ste ih montirali? 

 

Ja proveravam svakih 150-250km :D

 

@francuz69Izvini ako sam te uvredio, nije mi bila namera ;) I dalje stojim pri tome da se takve stvari obicno desavaju od pregrevanja, e sad da li je losija serija koja se pregreje od proste voznje zbog lose smese ili je konstrukcija same gume takva da joj nije dovoljan predvidjen pritisak ako se duva po onim tablicama sto pise na autu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni to trošenje liči na nenaduvanu gumu + reglaža.

Tako sam pojeo mišelinke za 5-6000km...nisu bile dovoljno naduvane 1.8-2.00 za stila napred, žvaka.

Isto su izgledale samo spolja pojedene

Po sredini šara odlična a skrajeva tanja i počupana guma.

Sad ove bf uz pomoć yugiše i njegovog iskustva pumpam kako treba.

 

Послато уз помоћ ТT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvar je do održavanja gume , nije marka presudna, viđao sam ja to i na Savi, kod ljudi što samo voze i ne gledaju ništa kao što je bio moj ćale napr

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/17/2020 at 7:01 PM, francuz69 said:

Jesenas sam vagao izmedju Bfg Winter2 i Hankook Winter Icept. Dobro je pa sam uzeo Bfg, nakon onoga sto sam danas video.

Sluzbeni kedi u firmi, sa ovim gumama nije presao puno, mozda 20 soma, a vi presudite sami:

E5DB4872-14BD-4D6A-B662-CAF4AD61B61C.thumb.jpeg.2d8005b7f674eac1ada00fd12b9c8a91.jpegFFC96966-6725-401D-A9B1-62E628262E84.thumb.jpeg.29c73e70d4a6927455da7d7a978e1862.jpegD303BCB2-75F4-400C-9D57-8003A57075E0.thumb.jpeg.7095f43a38df8e28491a8722c87c6baa.jpeg

Još gora stvar kod Save Eskimo... DOT je 2018, montirali smo je krajem 2018. Šaru gotovo da uopšte nema, a sve 4 su ravnomerno potrošene... Ali napominjem da su vožene tokom cele godine. :rolleyes: 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah sto neko rece...danima nisam.mrdno auto sve idem peske ili taksi...necu ni da montiram letnje posto ce ovo da potraje do oktobra pa onda cemu letnje ostanem na zimskim a realno ni za zimskim nema potrebe posto vise nema zima i onda sve u svemu nemam pojma ni ja sta raditi

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, francuz69 said:

Kao da ces tih par dana voziti auto.

Naravno da hoću, obzirom da će se prevoz ukidati, za ono što mi treba moraću ići autom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Gagy.GM said:

Jel ima neko iskustva sa Tigra allseason? 

slikaall-season-guma-tigar-Riken-195-65-15-besplatna-dostav-196320435v800h600.jpg

Šta će ti AllSeason pored žive Vintere???:w00t:

 

Šalim se, mislim da ima bar jedan primerak na forumu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa winteru sam samo imao na Stilu i to sa njim je dosao i guma je nista posebno.Sad na Puntu imam Viking allseason i ok je.A mozda zamenim kola skorije i sledeca ce imati felne 16 ili 17.Pa za moje uslove allseason je ok

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/19/2020 at 7:47 AM, banjo1990 said:

Još gora stvar kod Save Eskimo... DOT je 2018, montirali smo je krajem 2018. Šaru gotovo da uopšte nema, a sve 4 su ravnomerno potrošene... Ali napominjem da su vožene tokom cele godine. :rolleyes: 

 

Ja sam uzeo Riken pre dve god,DOT 2018,letnje i zimske.Juce merio sublerom dubinu sare,letnje 6mm,zimske 7 mm.Prelazim 11-12 hiljada god.

Edited by Goksi1980

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam ovih dana letnje gume 225/45 r17 do 7 hiljada. U ponudi vise modela

-Triangle 5130 din

-Riken 5300 din

-Tigar oko 6140 din

-Laufenn 5450 din

-Lassa 6250 din

- Sava 6630

Sta odabrati? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovom spisku mi se čini da jedino Sava ima smisla. 

 

Ne možeš da spustiš točak na 16" i uzmeš neku bolju gumu? Sigurno će vozilo bolje funkcionisati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sava ili Lassa. Triangle ti je kinez

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...