Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

10 hours ago, shortee said:

Jbt nisam mogao da nadjem temu a ucestvujem u njoj godinama...znaci dekirs reko mogu da se ture letnje emoji3.png mada ja nesto razmisljam nemam letnje moram da kupim neke 14" a pozadi imam i dalje Fulde MS ...zao mi da drndam nove zimske tj da ih ostavljam na kolima cele godine..buduci da umesto 2km sad ce punto da prelazi 18km dnevno ...preporuka neka a da njje tigar ili sava...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Neke allseaseon ako su ti vec zimske pri kraju. Ja razmišljam dve nove da uzmem, zimske su mi ionako lošije pa da metnem ove godine dve nove allseaseon i sledeće još dve. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li opet nasao neke sa cveticima ili... ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj', ne bilo ti zapovedjeno, ako natrcis na njih negde u radnji, pitaj i za 225/45/17.

Kao sto rekoh, Kit Commerce je ovlasceni uvoznik... Zvao telefonom - ostavite kontakt, javicemo - bez odgovora. Pisao mail - nema odgovora. Svratio u prolazu u dve radnje - ostavite kontakt, moramo da proverimo sa nabavkom, javicemo - nema odgovora.

Vrlo profesionalno, kao da nece da ih prodaju :thumbdown: .

Imalo je kod onoga Dragana u Veterniku, 320 EUR komplet, dobra cena. Ali je covek rasprodao sve, ceka iducu turu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u rasponu od 3500 do 4800 ima veliki izbor guma za moju dimenziju 14'' 165/70 :)

nego auto trese ko blesav jel imate neku preporuku za krstenog nekog ( ili koji voli da se prekrsti ) vulkanizer sa Vozdovca ....ovaj moj ne radi 6 meseci nesto se sjebo...ocu da vidim dal mozda to sto nisam skidao zadnje gume i balansirao 4 godine ima neke veze sto auto trese ko blesav do 40 ...

 

Uglavnom Rikken 4500 din to sam naso mozda cu da ih probam, posto su mi Sava, Tigar i vasa omiljena Lassa njesra :0

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako me sećanje od pre 20 godina ne vara, trešenje na malim brzinama je posledica toga što loši amortizeri naprave "testerastu" šaru na gumi.
Davno je bilo, uzmi ovo sa rezervom.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri za pocetak da guma nije "nazubljena" i da felna nije kriva. To sto ti trese na volanu je uglavnom do prednjih guma, recimo ako su bile lose uskladistene, mogle su se deformisati pod teretom, ali da ne sirimo pricu dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da necemo da sirimo nije za ovu temu..prednje su nov zimske felne su celicare nisu krive zadnje su ms 5 godina nisu skidane ..pre 2 nedelje sam menjao flansnu polusovine al ako nije do guma onda je do poluosovine al to je za drugu temu..
Gledam danas po vise sajtova sta da uzmem od guma pa cu da javim...verovatno Michelina

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram uskoro da stavim letnje gume 225/45 R18.

Cilj mi je neka srednja klasa, i dok listam da vidim kakve su cene naiđem na Apollo Aspire XP i setim se da se zimski model pokazao odlično na velikom Auto Bild testu. 

Ima li ko iskustva sa ovom letnjom varijantom, s obzirom da joj je cena odlična? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesenas sam vagao izmedju Bfg Winter2 i Hankook Winter Icept. Dobro je pa sam uzeo Bfg, nakon onoga sto sam danas video.

Sluzbeni kedi u firmi, sa ovim gumama nije presao puno, mozda 20 soma, a vi presudite sami:

E5DB4872-14BD-4D6A-B662-CAF4AD61B61C.thumb.jpeg.2d8005b7f674eac1ada00fd12b9c8a91.jpegFFC96966-6725-401D-A9B1-62E628262E84.thumb.jpeg.29c73e70d4a6927455da7d7a978e1862.jpegD303BCB2-75F4-400C-9D57-8003A57075E0.thumb.jpeg.7095f43a38df8e28491a8722c87c6baa.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U je. Slicno izgleda sara sa BFG ...  A Hankook se bas navodi kao kvalitetan pneumatik... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam iste takve, presao za 4 sezone oko 25-30k na njima. Cak je i DOT isti, dve su 2017, dve 2018. Nemaju ni najmanje ostecenje. Skinuo ih sad za vikend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaj, kedi jeste sluzbeni, ali ga vozi nas par i prilicno ga pazimo. Ono sto se ne vidi na slici je i da se unutrasnji deo sare raspada.

Izgleda kao losh protekt kome je gazni sloj poceo da se odlepljuje, samo sto se to desava na pola share.

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam na Puntu sa 60ks hahahahaha :D  Ne mora pregrevanje biti od divljanja, mozda guma nije dobro naduvana, reglaza je mozda preterano otvorena/zatvorena pa doprinosi zagrevanju ako se duze vozi... Pa ako neko malo potera po krivinama ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, francuz69 said:

Hankook Winter Icept

Sluzbeni kedi u firmi, sa ovim gumama nije presao puno, mozda 20 soma, a vi presudite sami

"All Season" varijanta (inace popularna kod nas :)) ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cista zimska. 
Yugisa, znam za sve sto si naveo i ne sumnjam u tvoje iskustvo.

Ovo je kedi koga smo kupili novog, strogo se redovno servisira, kontrolise trap, menjaju gume i sve sto ide uz to. Pritom ga uglavnom vozi jedan covek koji je normalan vozac, a po potrebi ga uzimamo za isporuku robe jos nas par i potpusujem da se niko ne izivljava nad njim. Jednostavno nesto nije u redu sa serijom...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, francuz69 said:

Cista zimska. 

Znam naravno da je zimska guma u pitanju.

Nego pitam da se slucajno ne koristi kao All Season :) ? Nas cuveni sport, od kako je uvedena obaveza zimskih pre nekoliko godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je od voznje po suvom samo, verovatno dosta gradske voznje. Po meni. Tako se kidala i moja GY Ug8

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, francuz69 said:

Cista zimska. 
Yugisa, znam za sve sto si naveo i ne sumnjam u tvoje iskustvo.

Ovo je kedi koga smo kupili novog, strogo se redovno servisira, kontrolise trap, menjaju gume i sve sto ide uz to. Pritom ga uglavnom vozi jedan covek koji je normalan vozac, a po potrebi ga uzimamo za isporuku robe jos nas par i potpusujem da se niko ne izivljava nad njim. Jednostavno nesto nije u redu sa serijom...

 

 

Jel neko od vas 3,4 ili koliko vas već vozi nekad proverio pritisak u gumama otkad ste ih montirali? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...