Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Eco guma, slabija na vlažnom i na kočenju,kao i sve eco gume i verovatno tiha i štedljiva.

Među boljima u eco klasi po ADACScreenshot_20200303_152436_com.android.chrome.thumb.jpg.a5922d9f955e277f9d233d758d4ed750.jpg

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, virke said:

Da li je Fulda 185/65 R15 88H ECOCONTROL HP za preporuku? 6100 rsd po komadu. 

Kakva su iskustva? 

Meni su se dobro pokazale, doduše vozio sam ih pre 5-6 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo je da na Fuldinom sajtu nemaju nijednu letnju gumu 185/65 R15 :)

Kako mi rekose u Kemoimpexy guma je iz Marta 2020 i made in France je :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu trazim gumu do 7k max...ispod 6 bi bilo idealno.

Zanimaju me

Hankook 435

Kleber HP4 (izasla prosle godine, slabo informacija o njoj)

Uniroyal rainexpert ( te su mi bile na autu kada sam ga kupio...ok su mi skroz)

Nokian iLine

Pireli P1 verde

Sto vise gledam vuce me na premium gume a nemam potrebe za time a ni para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poručene dve BfG All Season Season 2 go!

U subotu, Bože zdravlja, montaža na zadnju osovinu, na prednju idu, naravno, Lasse Driveways!

bf-goodrich-g-grip-all-season2.thumb.jpg.af0e3b13955036c717513eac4c0adda5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/3/2020 at 7:56 PM, virke said:

U principu trazim gumu do 7k max...ispod 6 bi bilo idealno.

Zanimaju me

Hankook 435

Kleber HP4 (izasla prosle godine, slabo informacija o njoj)

Uniroyal rainexpert ( te su mi bile na autu kada sam ga kupio...ok su mi skroz)

Nokian iLine

Pireli P1 verde

Sto vise gledam vuce me na premium gume a nemam potrebe za time a ni para.

Od navedenih guma samo sam vozio ranije pomenute Fulde i za svaku preporuku su a, rado bih probao Pireli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^

Vozim evo sad će godina ipo, potpuno zadovoljan, kad je kišno slabije, jednom bilo naglo kočenje 30km/h upalio ABS zbog prednjeg levog koji je bio na beloj liniji, snega malo videle prošle god bile odlične, na suvom takođe odlične.

 

Послато уз помоћ ТT

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, YUgisa said:

Ma utisci se pisu cim gume dotaknu tlo :D

Ajaaaaooo kakva gumaaaaa...

a kako samo dodiruje tlo, ne moz verovat...

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eo me sa prvim utiscima. Prvo, jeste udobna, bash. Presao sa 195/65 15 zimskih na 205/50 17 letnje i nisam uopste izgubio na udobnosti.

Zasad mi se sve cini ok sto se tice voznje po gradu, lepo drzi pravac, lepo upija Beogradske kratere, sve 5.

Jedna mala zamerka... Dva puta mi je jutros pri kretanju u prvoj na jacoj uzbrdici proklizala, pritom malo jaci gas, standardni za kretanje po uzbrdici, bez silovanja u vise obrtaje.

Doduse to pripisujem cinjenici da je bilo 6 stepeni i ulica je bila mokra, a ovo je ipak letnja guma. Prilicno sam siguran da pri vecoj temperaturi toga nece biti, ali ostaje da proverimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se to desilo par puta na nizim temp takodje sa istom gumom, a videces kada budu vrucine bice jos udobnija guma :)

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da, ne sumnjam. Tako mi se i na Twingu desilo sa Primom (nije za poredjenje ali je ista poenta), na manjim temp solidno tvrda, kad je napolju preslo 15 stepeni potpuno druga guma sto se tice udobnosti.

Jos jedna stvar za napomenu oko proklizavanja UHP2, desilo se dva puta na prvih km, km i po, jos se nije sastrugao gladak sloj iz fabrike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Sava uhp prvi put proklizala u trećoj godini, bilo hladno + vlažan put, ja poklopio u drugoj i tu joj trebalo malo da uhvati. Desilo se još mozda 2 puta, ali isto tako neke "ekstremne" situacije

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Činjenica je da i mnoge niskobudžetne letnje gume drže više nego dobro po suvom drumu i pri visokim temperaturama.

Najveća razlika počinje da se oseća pri vožnji po mokrom kolovozu, ali moje mišljenje je da za većinu nas prosečnih vozača sa prosečnim automobilima svaka nova guma, bila Tigar, Sava ili slično završava posao 100%. 

Za onog ko vozi jak automobil, divlja i vozi po auto putu konstantno visokim brzinama svakako da je bolje imati kvalitetnu(čitaj skupu) gumu, ali takvima čak ni slik formule 1 ne bi pomogao ako u glavi nisu čisti. 

Nikoga ''loša'', ''jeftina'' guma nije ubila, već samo luda glava. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako neka vozi sta moze/zeli da priusti, samo treba da vozi u skladu sa tim sto ima na felni. Problem je samo sto mnogi veruju da voznja u granicama zakonskih okvira automatski znaci da moze i na felni bezbedno da se vozi i da ne moze problem da naleti jer oni "paze". Zakone fizike i ljudsku glupost jos niko nije pobedio.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Činjenica je da i mnoge niskobudžetne letnje gume drže više nego dobro po suvom drumu i pri visokim temperaturama.
Najveća razlika počinje da se oseća pri vožnji po mokrom kolovozu, ali moje mišljenje je da za većinu nas prosečnih vozača sa prosečnim automobilima svaka nova guma, bila Tigar, Sava ili slično završava posao 100%. 
Za onog ko vozi jak automobil, divlja i vozi po auto putu konstantno visokim brzinama svakako da je bolje imati kvalitetnu(čitaj skupu) gumu, ali takvima čak ni slik formule 1 ne bi pomogao ako u glavi nisu čisti. 
Nikoga ''loša'', ''jeftina'' guma nije ubila, već samo luda glava. 
 
.... samo luda glava!

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt nisam mogao da nadjem temu a ucestvujem u njoj godinama...znaci dekirs reko mogu da se ture letnje mada ja nesto razmisljam nemam letnje moram da kupim neke 14" a pozadi imam i dalje Fulde MS ...zao mi da drndam nove zimske tj da ih ostavljam na kolima cele godine..buduci da umesto 2km sad ce punto da prelazi 18km dnevno ...preporuka neka a da njje tigar ili sava...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...