Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Meni je runflat guma osetno udobnija od xl gume, zavisi sve od modela do modela, tj. jedna lasta ne cini prolece :) 

 

A pritom su mi zimske neudobnije iako su manje jer po onoj plocici treba da ih duvam na 0.3b veci pritisak :D 

 

Ima svega u sustini, ako mora XL nije problem, ako ne mora, bolje da ga nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast za RF
Ja sam solidno prešao sa RF gumama na BMW GT i zbog guma sam mrzeo da vozim taj auto (koji je na platformi sedmice) kad god sam morao

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj drug je imao na A6 rf gume, Dunlop zimske. Ono ke uzas jednom recju bio. Jedino sto stvarno rade posao, dosao je jednom od Aleksinca sa pocepanom gumom , 60km :D

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Runflat su generalno tvrde, kao i XL gume, ali naleti tu i tamo poneka meka, zato kazem jedna meksa XL ili runflat ne cine pravilo, vec izuzetak :)  

 

Meni su recimo dunlop runflat zimske dosta udobne, a pireli i bridgeston runflaat kao kamen da vozim, sto je najgore nije bio ni neki nizak profil, nego je tvrda pa tvrda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

RF je odlicna za kamen u bubregu :) Jos nisam probao neke , a da ne ispada, mozda zavisi i od dimenzije...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/28/2020 at 11:58 PM, Ivan said:

Untitled.thumb.png.f5dcf12aebd273a3f87699150d36d32b.png

 

 

Sava ostavila iza sebe kumho, pirelli, bridgestone, falken...koja god da je dimenzija - dobar rezultat...
Ja kazem - nisam im jos nasao zamerku, SEM toga sto se izgleda malo brze trose, ali sa menjanjem guma napred/nazad one ce kod mene odraditi jedno 5 godina, i to jako lepo. Posle 5 godina - svakako je vreme za nove

 

Same gume - ulivaju poverenje, tihe su (66db), nekako stabilne. Preporuka od mene - 100%

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, Milutinac said:

Ja kazem - nisam im jos nasao zamerku, SEM toga sto se izgleda malo brze trose

Za mene je ovo samo plus, jos od kada sam prvi put kupio Conti i video sta to znaci u praksi ;) . Manji procenat "plastike", mnogo bolje drzanje puta, udobnost, tisina...

A sa nasim prosecnim godisnjim kilometrazama i kod prosecnog vozaca potrajace upravo toliko kako kazes. Jedino sto ti ja od srca zelim da u tom periodu ne zamenis Save, nego auto ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima debeli jos svog duga da otplati... :) jedne i po Save da odradi i bice ok...

 

2 minutes ago, Ivan said:

Za mene je ovo samo plus

 

Paaaa daaaa, jeste, tako je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je stigao model od 71db , mada je na sajtu prilikom kupovine  bila verzija od 67db.  Imaju dve vrste guma.  Zna li neko razliku osim buke?  Gume su made in germany, dot 02.20. Evo slika i EAN kodova, pa kome je bitno nek pazi šta dobije prilikom isporuke. Ove 67db imaju dodatno oznku FP.

 

1.png

2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te Save sa oznakom FP su sa nekim rubom sa strane koji stiti felnu od ivicnjaka... Svakako korisna stvar...

A ovo za razlicite oznake za db, verovatno zato sto su ove 18-ice, kod 17-ica verovatno nema tih razlika, bar ih ja nisam video gde god da sam gledao...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene sava letnja odusevljava pre svega koliko je udobna, da moze da se vozi 19 po nasim putevima na bmwu sa sport ogibljenjem.778fa695f04b135daa0bbab76a516b1a.jpg

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, francuz69 said:

Nego... kad stavljate letnje? Ja razmisljam da ostavim zimske jos nedeljju dve.

Poceli smo pre 2 strane :lol: :

On 2/19/2020 at 4:26 PM, Ivan said:

Dobro jutro, dobar dan,

prolecni sam cvetic ran.

 

170220207067.thumb.jpg.ddb5f0bc074ff1493fd5422528777486.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Jok, 17'' su za devojcice.

 

@ISV_01

Popularnost ti se izgleda siri brze od Korona virusa :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kako ?! Menjam ratkapne i ne razmisljam o upgrade-u evo i nov kolega sa Bravom u predstavljanju pa ima 17tice


Sent from my S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, francuz69 said:

Nego... kad stavljate letnje? Ja razmisljam da ostavim zimske jos nedeljju dve.

 

Vec si zakasnio :D Vec 11 dana na autu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Milutinac said:

Kad Deki kaze. On nam je kao onaj medjed kad izadje iz pecine pa kazu "StiglO"

Kod nas međed a kod amera dan mrmota i senka. :D

Pre mesec dana nije video svoju senku pa je to valjda znak da lepo vreme stiže ranije. 

 

Šalu na stranu temperature su nam čudnovate jer variraju od jutarnjih 2 do današnjih 22, u sredu 9 dnevna pa mislim da nije zgoreg da zimske ostanu barem još 2,3 nedelje, možda i do kraja marta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao sam u petak za kraljevo sa bivsim e60 koji je kod kuma, jer je bilo snega na nekim deonicama, a js stavio letnje odavno i udari me golf na tigar gumama.

 

Skretao neki lik ispred na pumpu, ali je ukocio u traci skoro do stajanja, bmw se ukopa bez paljenja abs a golf na tigru proklizao.

 

6fc86a016cdf5bd3407d534ffb44ac31.jpg2e53bc8baec2f553fd2b152a659ac6f4.jpg301f3d9ddb473dd151abb5fccfb60403.jpg

 

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još su niske temperature ujutru, neka ih još mesec dana

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Milutinac said:

Kad Deki kaze. On nam je kao onaj medjed kad izadje iz pecine pa kazu "StiglO"

Medjed Momo :D

 

Ne dirajte nista do kraja Marta. 

Fascinantno mi je koliko je velika briga o zimskim gumama kad krene lepse vreme u nas Srba. :D

Da tako pazimo za koga glasamo gde bi nam kraj bio :D

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, dekirs said:

Fascinantno mi je koliko je velika briga o zimskim gumama kad krene lepse vreme u nas Srba. :D

Daleko manja nego svakog 31.10. kada FOTO+VIDEO mediji krenu da sire paniku.

"Ako nemate OVO, ceka vas ONO" i slicni naslovi :lol: .

A temeprature zadnjih godina po 20C i obicno to bude dan kao i svaki drugi...

A nesto ovih agencija i dusebriznika nigde nema kada treba da se skinu iste te zimske gume. Nego se 3MPSF guma fura kao all-season i na 60C na asfaltu :) , sto meni nije nista manje "grdno"... Ali to se propisima ne sankcionise, tako da, koga briga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...