Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

U maju sam uzeo ove socijalke, otišao do Grčke, dole se vozio, vratio se...sve kul.
Možda zato što su nove, videću ih ove godine kako će da se pokažu. Ali za te pare (19000 su tad bile sa popustom nekim) vrh guma za moje potrebe.
https://www.kemoimpex.com/gume/automobili/letnje-gume-205-55-r16-91v-greenways

Edited by Bugeera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj Lassa da im reklamiraš, poješće te na forumu!
Ja sam Lassa Greenways provozao dve sezone i extra su za cenu i pored toga što su ECO gume(pravljene za uštedu goriva), ali punto je lagan, pa i to treba uzeti u obzir.Potrošnja mi padne za litar kada ih namontiram.
Kako su ti kočile na vlažnom?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, lepota kosta. Al bas ubise sa cenom. A @MS PK mi je ubacio rovca sa Savom, tada kad smo kuckali na tu temu savu u mojoj dimenziji nisam mogao da nadjem ispod 8000, a Uniroyal standardno oko 11, pa Savu nisam ozbiljnije uzimao u razmatranje jer sam mislio da ne daje mnogo vise u odnosu na tada pominjanog Tigra UHP. Medjutim sad trenutno je ponuda takva da Savu dobijam za 6700 a Uniroyal 10800. A gledajuci testove tu su negde.

Ako se uzme u obzir da kupujem 4 gume, Sava me izadje 26800 a Uniroyal 43200 sto pravi razliku od 16400. Da li lepota sare na Uniroyalu vredi 16400? Koliko god mi se svidjala ta sara ipak mislim da cu preskociti. Aj poslao sam upit za Savu pa da vidimo da li moze da se poruci posto je nema na stanju.

I da, da potvrdim informaciju za distributera Uniroyala za Srbiju. Definitvno je Baki doo, hvala @djomla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre mesec dana sam ipak montirao Kleber Krisalp hp3 u dimenziji 205/60 R16. 

Po snegu nisam imao prilike da ih isprobam, ali po vlažnom i suvom pri niskim temperaturama ulivaju sigurnost. Imao sam nekoliko jačih kočenja na auto putu gde sam već bio spreman na uključivanje abs-a, ali na moje iznenađenje gume su držale odlično.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/15/2020 at 8:57 AM, neshtry said:

Nemoj Lassa da im reklamiraš, poješće te na forumu!
Ja sam Lassa Greenways provozao dve sezone i extra su za cenu i pored toga što su ECO gume(pravljene za uštedu goriva), ali punto je lagan, pa i to treba uzeti u obzir.Potrošnja mi padne za litar kada ih namontiram.
Kako su ti kočile na vlažnom?

 

Iskreno ne sećam se kiše prošle godine, naročito da sam vozio po kiši, tako da čim se ne sećam problema, nemam zamerki :)

 

A ne cene se na forumu zato što su turski, socijalci, mekaniji nego što treba, ružni il' zato što ih reklamira Pop?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok, drugi su razlozi. Ovde se prate ADAC testovi, a Lassa tamo nije prošla najbolje...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se nije nešto svidelo ponašanje lassa greenways po vrućinama prošlog leta i jeseni. Ono malo što sam ih vozio po kiši je dosta popravilo utisak, a nisu bile uopšte loše ni po hladnom vremenu. Rekao bih da su premekane za letnje gume. Ne znam na koju foru se računaju kao "energy saver" varijanta, zar ne bi trebalo da gume budu tvrđe da bi se manje trošile ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, jel neko zna mozda iz iskustva kako su se pokazale ove nove Tigar AllSeason?

Ja ozbiljno razmatram u dimenziji 225/45/17 za Deltu...

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam, uzela su dvojica kolega @Djuk85 i @dellas, pisali su do sada nesto malo. Nadamo se da ce uz jos malo iskustva biti ljubazni za neki detaljniji review iz prve ruke.

Ako si vec resio da ides u tu pricu, sacni Nexen N-Blue 4 Season ;) . Licno mi je pik No1 uvek standardna sezonska guma, ali jednostavno to sa ovom izmenjenom klimom polako gubi poentu (da se ogradim, za moje uslove voznje). Takodje se dvoumim da se posle 2 godine opet vratim na AllSeason, njihov komplet u toj 17'' dimenziji (koja i meni treba) je oko 320 EUR. Dobila je vrlo lepe ocene na testovima, a cenom se korektno pozicionira izmedju tog Tigra za 200 EUR i Michelin CrossClimate od 500 EUR koje sam vec ranije vozio par sezona. Najtisa je guma u klasi, medju najboljima na snegu, ne toliko dobra kao CrossClimate na mokrom i ima veci otpor kotrljanja od konkurencije. Totalno nebitno :D, ali za razliku od vecine AllSeason i lepo izgleda i ima interesantnu saru i drugacije resenje od ostalih. Takodje, svidja mi se resenje bokova sare kao kod letnje gume, gde su drugi umeli da podbace.

 

unnamed.thumb.png.a2e34766e74def9b81b29545e94d1222.png

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja allseason jos nije videla sneg i pitam se da li ce... pisao sam vec ranije na suvom u letnjem periodu OK zadovoljavajuce nista spec, na mokrom i po hladnom suvom vrlo dobra. To je moje iskustvo za sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, S.V.E.T.A. said:

Ljudi, jel neko zna mozda iz iskustva kako su se pokazale ove nove Tigar AllSeason?

Ja ozbiljno razmatram u dimenziji 225/45/17 za Deltu...

 

 

Stavio mladjani kolega na C4. Po gradu na suvom i mokrom sasvim zadovoljavajuce ali kad je pre 2 nedelje poledilo usro se u par navrata. I to nije bilo ni dramaticne brzine nit dramaticnog kocenja. Dakle poklapa se sa mojim stavom da univerzalna guma moze da bude dobra donekle ali u krajnostima ne moze da zameni zimsku zimi a verovatno ni letnju leti.

 

Sto se mene i mojih BFG Winter 2 tice, sutra idem na Taru a koliko cujem solidan je picvajz gore tako da u ponedeljak dobijate utiske o toj gumi po snegu.

Zadnji put sam ove gume samo u izvedbi 1 terao na Multipli i bile su stvarno jako dobre svugde osim po neutabanom snegu. Videcemo sta kaze 2ka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bio staklo led. Smrzo asfalt, nista strasno. Na vecini zimskih guma ne bi ni provalio da ima leda. Ovaj krenuo da kliza postrance, stao nekako, pa kad je probao ponovo da krene nije mogao bez mnogo proklizavanja i to sa minimalnim gasom. 

Sa starim Winterama nije imao takva iskustva. Akcentujem "starim".

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta reći, koliko para toliko muzike meni su ok...nisu videle snega mnogo...na mokrom i suvom su se dobro pokazale meni... Nisam vozio neke druge all season da bih mogao da ih uporedim...

Ne mogu one zameniti dva seta guma u svakom slučaju...ali sa našim zimama ne vidim svrhu zezanja...bar ne na autu od 1500 evrića...

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da me ne shvatite pogresno, ne pljujem po Tigru. Bar ja zagovaram tezu da su Tigar gume jako podcenjene, i za cenu koliko kostaju daju i vise nego dovoljno. 

Ja samo kazem da univerzalne gume ne mogu da zamene namenske 100% i to sam apsolutno siguran. Jednostavno zakoni fizike su takvi da ne moz... Razumem ekonomski momenat, razumem i da su nase gradske zime takve da vecina vozaca nema potrebu da tera ista bolje od univerzalne. I slazem se sa time.

Ali moj izbor svakako ne bi bila univerzalna pa bila ona Tigar, Michelin CC ili bilo koja treca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko pravi malu km,univerzalne gume nisu lose.Al ko voli da uziva i zimi i leti,leti nema sanse da mu univerzalna guma ponudi isto sto letnja guma sa linijskom sarom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postujem svacije misljenje, ali jedino sto mi bode oci je sto naspram konkretnih iskustava ljudi koji su nesto vozili godinama i rezultata gomile testova, stoje argumenti tipa "ja mislim", "nema sanse", "nije moguce", "ja ne bih", itd... Da se razumemo, i ja sam bio skeptican, samo sto je razlika sto:

- No1: tehnologija napreduje

- No2: drasticno se menjaju uslovi u kojima vozimo

- No3: nikada mi nije bilo frka da probam nesto novo (u sta se vecina Srbije ne kune), a sto mi se cini da moze lepo da zavrsi posao.

Vozio sam skoro 20 godina sezonske gume, pre par godina modernu generaciju AllSeason, trenutno opet sezonske, sutra mozda AllSeason (koliko su lose :)) ili sezonske...

1 hour ago, danijel55 said:

leti nema sanse da mu univerzalna guma ponudi isto sto letnja guma sa linijskom sarom.

Eto bas leti sam je vozio apsolutno isto kao i PremiumContact, Primacy HP, Sport BluResponse, P7 Cinturato i ostalo sto sam kotrljao, a volim da zgazim po krivinama. Potpisujem ti, da vecini tastatura Schumachera stavis premium AllSeason umesto njihove letnje - ne bi ni provalili razliku. A sta sve na ulici vidjam da ljudi teraju, solidan deo njih bi imao cak i bolju voznju.

Isto tako se slazem da je sezonska guma svakako bolji izbor, najvise u zimskim ekstremnim situacijama. Ali ne mogu da se slozim sa tim da kvalitetan AllSeason nove generacije itekako ne zavrsava posao maltene bez zamerke, za vecinu prosecnih vozaca i prosecnih uslova voznje (kakvi smo vecina). Bar moje iskustvo iz prakse, iza koga cvrsto stojim kao neko ko nije "zadrt" ni za jednu opciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No 4 i Lassa ima allseason koje neko treba da proba i ne verujem da su gore od Tigra (Mlađo )....

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...