Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Otopio se sneg i na Avali...mora da se čeka sledeći :) Tigrove as, pa više su letnje definitivno...bar po mom iskustvu, vozi se sa većim oprezom od zimskih. 1bc9f6c957f534b86470f13f04fa99d9.jpg

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam dve Soto zero nazad, obzirom da guraju zadnju sezonu i da su snega videle malko početkom prošle godine i nisu loše.

BfG zimske koje sam stavio napred se baš fino ponašaju po ovom suvo-mokrom vremenu. 

Međutim baš sam u dilemi za AS šta staviti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa koliko para, toliko muzike...ja sam zadovoljan generalno...sledeće gume će sigurno biti opet as, samo neke kvalitetnije verovatno... Lassa na primer :D

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo BFG Winter2go u dimenziji 185/ 65 R15 XL.

Na autu su mi bile Uniroyal Rain Expert i u poredjenju sa njima za nijansu su bucnije ali toj moj subjektivan utisak. Npr. na kolika je buka na 100km/h na letnjim tako su odprilike bucne na 90 Km/h zimske. U principu zanemarljivo.

Sto se udobnosti tice zimska mi je udobnija, lepse upija neravnine i generalno je lepsi osecaj u voznji. Dal je to zato sto je hladnije ili zato sto je nova guma ne znam.

Potrosnja goriva je za 10ak %  veca sa zimskim gumama ali nisam siguran da je to zbog guma. Mozda ima i veze sa sipanjem goriva posto pistolji pustaju kad je hladnije vreme.

Snega nema tako da nemam pojma kako se ponasaju na istom :)

 

Sad gledam neke letnje da kupim, taman cu ove da otplatim do Marta :)

 

Neka preporuka za letnju gumu 185/65 R15? Cena tu oko 5-6k.

Hankook 435 ( kazu da se malo brze  trosi ali da je niza potrosnja goriva)

Kleber HP 4 ( nema informacija o ovoj gumi uopste)

Nesto trece?

Edited by virke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, imam ovu gumu, vlasnik pre mene kupio, bile skoro nove kad sam ja uzeo auto 2017.

Nešto mi mnogo proklizavaju. Kada ih pogledam kada skrenem točak, nekako se mnogo sijaju, šara je normalna, nije ćelava guma da se razumemo.
Prošle ili preprošle godine na običnoj krivinici pri 30kmh proklizam, umalo se nisam zabio u parking pored.
Da li je do asfalta, mada vidite i sami kakve su temperature, nema šta da ledi toliko...

Je l koristio neko ovaj pneumatik?

Screenshot_4.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Michelin Cross Climate da se tako ponasa??? Cudno, to je veoma dobra guma, mozda je ostecena ili eventualno dobila neki fabricki falsh. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zvuči kao da su se uplastičile, a to ne bi trebalo da se dešava.

Koliko su tačno stare? Koliko si prešao na njima? Koja je dubina šare? Ne odokativno, već šublerom. One se troše sporo, ali se više troše na krajevima, a to je ono što zeza u krivinama.

Je l' CC ili CC+ u pitanju? Pošto se CC ne proizvodi već neko vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Katastrofa je asfalt dal od ovih cestica ili sta je prljav, masan, meni pireli soto zero koje su jako malo presle klizaju kao lude u trecoj pali kontrolu na pun gas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se desilo pre neki dan predjem u suprotnu traku, poklopim kickdown, pocne da blica esp i nista pustim gas i vratim se nazad u svoju traku :)

 

Srecom pa se retko desava, obicno nema problema, ali nekad budeo ceo asfalt slinav i klizav cak i bez padavina, dal velika vlaznost vazduha u kombinaciji sa temperaturom ispod nule, sta li je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proklizah i ja na naglom ubrzanju sinoc par puta, a na kruznom toku i zaplesalo dupe malo.
Zaledilo fino i bas klizavo, bez obzira sto nije mnogo u minusu. Guma je CC+ stavljena u aprilu.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu su @vagenovac i @dellas, jeste nesto sumnjivo mokro po asfaltu.. Ne, nije ni mraz, nije ni bljuzga nego.. Dal je i mastan i mokar, hladan asfalt pa kliza pri jacem gasu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ima veze i sa ovim zagadjenjem koliko god da cudno zvuci, talozi se nesto po asfaltu jednostavno je nekako prljav i klizav... a temperatura je u plusu 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Meni se desilo da danas isecem gumu

 

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

 

 

Bolje bubreg da su ti izvadili

Sad 3 godine nećeš da se oporaviš od finansijskog šoka

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://autoblog.rs/blog/auto/vesti/2019/01/21/sta-je-crni-led-zasto-je-toliko-opasan

... "Crni led" se stvara na kolovozu nakon ledene kiše ili topljenja snega, a često ga formiraju i sami automobili.

Vožnja u zimskom periodu je svakako najzahtevnija, jer pored snega, na kolovozu je česta i poledica. Posebno je kritična vožnja po takozvanom "crnom ledu". U pitanju je poledica na putu koja je veoma tanka i samim tim teško uočljiva, pa stvarno deluje kao da je led crn, a u stvari sloj je potpuno providan.....

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je normalno za zimske uslove, takozvani crni led, ne vidi se, on je u porama asfalta.

Zato pažljivo pogotovo u osenčenim delovima i u blizini reke i po maglovitim danima.

Temperatura pri tlu je niža od one na 1m visine.

 

Послато уз помоћ ТT

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi Hankok napred na puntu proklizava ko blesav u vecernjim satima...asfalt prljav i mastan uzas...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači nisam jedini koji ovih jutra proklizava pri malo jačem gasu. :unsure:Dobio službenu fiestu 2017. sa novim tigar winter gumama i neverovatno da pali kontrolu proklizavanja bukvalno na svakoj malo većoj uzbrdici a ni na ravnom ništa bolja kad se kreće sa semafora. 

Najneprijatnije iskustvo se desilo prekjuče pri naglom kočenju na ravnom gde je bilo kao na ledu da sam kočio. ABS je uradio svoje ali mišljenja sam da je više do Tigra i njegovih lošijih karakteristika kočenja na vlažnom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Riken po tom vlaznom i masnom putu ,malo jaci gas prokliza,dok sava hp2 nista.

Inace da li je neko imao iskustva sa falken ziex ze310 eco run?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komšija sinoć završio na krovu, magla+crni led... Slikam posle..

Послато са 9003X помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...