Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

^ne treba menjati ono čim si zadovoljan.

Lasse sam gledao da se rešim čim pre. A za nešto ozbiljnije... jbg, bolje da ostane 200 eur za remap 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, VladaG9 said:

Zamenuo sam pre 10tak dana gume i stavio zimske Tigar. Danas tokom duze voznje primetio sam vibracije, pogotovo pri 130km/h. Prvo sam mislio da je kolovoz malo neravan, ali osetim preko pedala kako vibrira. Gume su balansirane. Dal je moguce da su se malo deformisale tokom stajanja pa ds ce doci na svoje? Ili je nesto drugo u pitanju :huh:

Svakako idi ponovo na balansiranje, to ti je prvi korak. Ponekad, iako je točak izbalansiran idealno, njegova obodna linija nije idealna kružnica, pa tako proizvodi vibracije. 

Imao sam slično iskustvo pre par godina sa novim novcijatim gumama. Felne su bile idealne, sve izbalanirano kako treba, ali nisam mogao da se oslobodim vibracija nikako. Proveravao sam delove samog automobila i ništa nije dalo rezultat. Kad sam stavio druge felne i gume(i to felne nisu bile idealne), vibracije su nestale. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i ja rekoh na prosloj strani :) , samo Hunter ako se sumnja na tako nesto, odlicna stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je fora sa Kleber Kristal HP3 gumama?

Pre mesec dana nije bilo guma dot 2019 a sada ih nema uopste. Tj imaju samo 2. Zvao vise radnji i svi imaju 2...Izgleda da vuku informacije od istog dobavljaca.

Hoces da kupis gume a ne mozes.

Cak sam i mail poslao proizvodjacu sa pitanjem da mi kazu gde mogu da kupim...elegantno su me otkacili...kod ovlacenog distributera.:rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

185/65 R15

Nisam. Jbt pa zar treba da zovem svakog ovlascenog a ima ih poprilicno da bi nasao 4 gume. Ko da kupujem avion jbt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Redovno tako odgovore...
Ti još imaš sreće možeš dve po dve, pa popuniš sve 4...
Ja sve što sam gledao po jedna...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jednom molba da se uz eksterne linkove i oglase ostavljaju bar PrintSreen-ovi. Ili opis onoga o cemu se prica.

FLCS forum treba da ima sopstveni, samostalan sadrzaj koji nece zavisiti od tudjih linkova. Ako oni isteknu ili budu obrisani, nasa prica ovde uglavnom ostaje bespredmetna ;) . 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, endbringer said:

Plus 17% povraćaj pdv ako se ne varam.

Ovo ne omogućavaju svi prodavci. Oni koji rade povrat, to rade samo nakon što doneseš papir sa naše carine da si gume uvezao u Srbiju, što onda njima daje pravni osnov da vrate PDV. E sad koliko će te carina "rebnuti" za gume je njihovo potpuno diskreciono pravo - mogu da ne traže ništa, a mogu da naplate do 35% u okviru standardne procedure (20% PDV i 15% carina), tako da ako je povrat PDV jedina motivacija za kupovinu toga i tamo, verovatno bolje da se prvo raspitaš na carini. Pri tome, svaki granični prelaz može drugačije da postupa, pa je najbolje da dobiješ konkretan odgovor za mesto gde misliš preći sa gumama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za skrin šotove.

zato sam i pitao, da li neko ima sveža iskustva. Navodno, do 100e vrednosti računa ne plaća se carina, išlo bi nas dvojica. A svejedno, često prelazim most da sipam gorivo tako da ni odlazak za povrat novca nije problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostavljao sam kompletnu proceduru za povrat PDV kod njih, koji su obrasci potrebni da se popune (3 komada PDV-SL 2, zahtev za povrat PDV stranim drzavljanima koje izdaje prodavac, jedan ostaje njemu, dva se nose na carinu), koje su min/max cifre (100 KM/50 EUR je min za kupovinu i ostvarivanje prava povrata kod njih, a 100 EUR po osobi max kod nas). Rok povrata je 3 meseca (na ruke), a moze i da se ostavi broj racuna pa postom posalju overena dokumenta sa carine. Gume naravno ne smeju da budu montirane na auto. Sve moze da se pogleda pomocu Search ;) , isplati se pogotovo za vece dimenzije i premium gume.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/24/2019 at 10:27 PM, djomla said:

@virke pogledaj i Beocar, mada je Adam poprilicno azuran sa stanjem guma na sajtu.

Bio kod njih lično prošle nedelje. Navodno očekuju od 26og neku isporuku ali mi prodavac nije delovao ubedljivo dok mi je to pričao. Videćemo sutra - prekosutra. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista od Adama. Imaju samo 2 kom i nece nabavljati. Sutra da vidim sa Beocarom da li je njima nesto stiglo a ako nije do kraja nedelje moram uzeti nesto drugo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...