Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Ako nije ribolovackih 15min vec pravih onda skidam kapu  
Nije naravno pravih, treba mi desetak minuta po točku... Kada je auto u dvorištu...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bude i za 30min kada sa komša dođe, pa na 2 dizalice... Ali to bilo jednom

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zamenim.Nisam merio vreme al bih rekao da je max 20min.Gume mi stoje u Garazi pored auta na 2m od auta :D Inace ne mogu leti da ne vozim na linijskoj sari :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis, mogli bi na nekom iducem FLCS rostilju da organizujemo i tako neke discipline: zamena tockova, bacanje tocka s ramena u dalj i sl...

Cisto da na delu vidimo ove sto se hvale sa F1 pit-stop vremenima zamene :lol: . Kladionica obavezna, uz prigodne nagrade za najbolje, jos samo da se kandidati pojave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti treba inspiracija, dodji na seoske igre u Bikovo, da vidis bacanje traktorskih akumulatora sa ramena, takmicenje u vucenju traktora kanapom, itd :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

A drugari vi sto imate 2 seta guma i felgi...na kolko sezona balansirate gume..dal svako drugo montiranje ili jok..buduci da svakih 6 meseci kad menjam jelte gume cika vulkanizer mi uz pivce balansira tockove lupa one tegice i onako pljune na prst koji je strokav ko ciganska mindza i stavi na ventil "cisto da vidi dal pusce" ...cisto pitam kako vi prezivljavate bez svog tog folklora....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pri svakoj rotaciji guma (napred na nazad i obratno-all season gume), svake godine. Nije to skupo koliko moze da ukloni potencijalne probleme i neugodnosti.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pitam vas posto sam pre 10tak dana kad sam montirao zimske radio i balansiranje a auto trese izmedju 20 -30 i izmedju 80-90...sad dal je polusovina ili sta vec nije tema za ovaj deo foruma al ono sto mi pada na pamet da vas pitam je dal to mogu da prave zadnje gume koje su zadnji put skidane i balansirane krajem 2015..M+S fulde su u pitanju piso sam par strana ranije u odlicnom stanju jerbo auto prelazi 2km dnevno ...radio sam trap i napred i pozadi prosle godine sve pregledao al nikako zadnje gume da skinem i da baci majstor na masinu mozda to trese...ako ne poluosovina je nema sta drugo

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj prvo gume. Meni je jedna celicna bila malo kriva, matori majstor kaže nema sanse da je do toga, mladji lik uzeo macolu, opalio 2-3 puta, namontirao i vozi, sve ok bilo posle.
Btw, Zoki vulkanizer mi svaki put balansira kad menjam točkove.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao slucaj na libri da trese na 80-85kmh ,ali samo u tom rasponu.Sve zivo je bilo pregledano na autu.Na kraju se ispostavilo da je do guma.Otisao kod vulkanitmzera boljeg ,samo covek rukom povuce duz sare i rece,sara je postala testerasta,nisam siguran dal je tu rec upotrebio,mada mislim da jeste.

 

Edited by danijel55

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se dopunim, meni je treskalo (ako se dobro secam) na 80+. I nije bilo do gume no do felGe.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je jednom izbacio neki prah od gume iz gume, izbrusio felnu, ofarbao namontirao i bilo ok... To još kod ćaletovog e124...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, voodoons said:

Pa da li je bilo do balansiranja ili sto se guma iskrivila?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Do gume.Kupljene druge i problem resen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U " Uradi sam " imaju akcije za Tigar gume (mozda nekome interesantno). Sigurno imaju i na sajtu, no ajd da podelim kada sam bio u prolazu. bc9ee0169e55d65a61fd7f68f7d006cf.jpgcb579b03149d6b14f7a53602b8564ddd.jpg

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo pročitah sve I ne nađoh odgovor za moju muku. Naime, trebaju mi 4 zimske u dimenziji 205-60-r16 za kruza. Znam, imam i brava ali su gume na njemu ok :)

Varijante: tigar za oko 6k,lassa slično, sve preko toga je 2k+ ili duplo. Gradska vožnja je 99% vožnje sa oko 10k km godišnje. Imam i letnje 215-55-r17 i trebaće mi isto 4 na proleće ali to je druga priča.

Šta mislite, koje su Best baj, tj najbolje za novac u nižoj, srednjoj, pa hajde I da plačem u višoj klasi? Lol

Tigar vs lassa vs Sava? Ili kažete, na dodaj malo više pa ići u sredinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu ti je stvarna dilema Sava ili Lassa.
Ako pogledaš ranije postove, gore, svi u horu viču Sava, a ja ti kažem da ni Lassa Snoways 4 nije loša...Ima sada već da se probere u srednjoj klasi svašta.
Ipak je tvoj izbor.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...