Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Dobar test, budget i premium guma uporedni test na laganom i teskom autu.

U sustini po suvom su bili skoro isti, ali po kisi i snegu je vec znacajna razlika, a kaze na kraju da je verovatno i razlika u trajnosti.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, bane1321 said:

Imam iste!! Pre kupovine Rešoa sam mislio da su alu, tek u procesu kupovine sam shvatio!

isti slucaj, ali me to nije pokolebalo ni malo. stvarno lepo izgledaju sa ratkapnama. u planu je kupovina jos jednog seta za letnje. ..i jos nisam odlucio dali da pazarim alu ili isto celicne.

IMG-9703adfa9dbf852e66b604e92c8d91b4-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad već kolega pomenu kočnice, danas u Palanci videh novog teget plavog Captura, sa belim krovom i fenomenalnim felnama, kad ono nazad ispod felni doboš... Nikad mi neće biti jasno da na tome štede!

Inače BfG nisu stigle, vlasnik servisa se malo zahebao, nije računao da kuriri danas ne rade! Pošto ionako nisam hteo danas da ih montiram, dogovorili smo se za dve nedelje!

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, galius said:

stvarno lepo izgledaju sa ratkapnama. u planu je kupovina jos jednog seta za letnje. ..i jos nisam odlucio dali da pazarim alu ili isto celicne.

IMG-9703adfa9dbf852e66b604e92c8d91b4-V.jpg

Slazem se :thumbup: . "Najalu" :) od svih celicnih koje sam video.

Nego, cool su ove retro felne na Stilu. Sa Lancia Theme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ponovim
Prošle zime vidim mišelinke na izdisaju prednje, zadnje dobre, Fiat Stilo jtd, šta kako čitaj gledaj, pitaj, čitaj, slabo se prelazi 10 hiljada godišnje, sa tim autom, univerzalne bf, posle godinu dana mogu reći samo hvala bf.

Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, galius said:

@Axic

da.. čelična, fabrička. 

sa ratkapnom izgleda malo drugačije.

20190401_184445.jpg

Sa ratkapnom izgleda kao alu felna, mnogo lepše. :thumbsup:

Realno, da imam ovakve čelične sa ratkapnama kao sa slike ne bih nikad ni uzimao alu, extra fora.

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, Axic said:

Realno, da imam ovakve čelične sa ratkapnama kao sa slike ne bih nikad ni uzimao alu

E, jbg sad, @totti te malo nagrdi i ti bas iz krajnosti u krajnost :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Ma šta zna deda :lol: nek traži mekše ogibljenje za citrusa da ga ne bole leđa, nije on za ove akrobacije sa felnama gumama, ova tema za njega ide na SKIP. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ajd sad sto smo turali zimske gume..ja malopre na terasi a ono toplo pada kisica neka al nidje bre ladno minus itd..20 stepeni a svi stavili zimske gume i sad ih habamo bzvze...zaebo nas dekirs vidim ja

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko bas da se habaju, asfalt ne moze ni da se ugreje preko dana, tako da lagano. Bolje i sad nego za nedelju dana kad svi navale na zamenu ili kad krene prvi sneg, tad ce biti sou. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima prvo dok dodjem do guma...nakupi se stvari u toj sobici preko leta..pa spustim gume sa prvog sprata do kola,pa ako je manji auto gledam kako da ih spakujem... 15min vožnje do vulkanizera a tamo... 3 automobila ispred čekaju polovne gume...dodjem na red, montiraju oni to uzmu 1600-2000din...na dalje isto samo u nazad :D za par meseci opet, iako je na putu bilo 3 dana snega...

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je!
.... Ako nemaš dva seta, allseason je ok rešenje

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 seta sam montirao sam u zadnjih mesec dana, sa pneumatskim pistoljem i dizanjem auta na hidrauliku mi je trebalo skoro pola sata, a kada sam radio sa obicnim kljucem i rucnom dizalicom trebalo mi je jedno skoro 2 sata sa sve skidanjem tockova sa tavana, pa do garaze, da ne kazem sto sam se preznojio jer mislim da tocak ima jedno 25-30 kila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzeo el. pistolj iz Linde :D Ali nisam jos testirao :D Do sadasnja rucna zamena mi je trajala sat vremena sa iznosenjem i unosenjem tockova u podrum, 2 sata ako ih perem i vadim kamencice :D Zimske kame strpljivo cekaju kraj decembra :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt, ja mogu da se zaposlim kod Ferrarija sa prolaznim vremenom od 15 min... Koji ste vi trkački puževi...

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, dekirs said:

Bolje i sad nego za nedelju dana kad svi navale na zamenu ili kad krene prvi sneg, tad ce biti sou. 

Sou po tom pitanju je jos od 2009.... Od kako su uveli nove propise i svake godine zamlacuju ljude nebitnim stvarima.

Kako se priblizava 1.11. kao da se uvodi ratno stanje. Od bombasticnih najava po medijima "Od danas obavezne zimske gume" (a nisu, sem u odredjenim uslovima), "Ako nemate OVO, ceka vas ONO (FOTO)"... Pa sve do naseg mentaliteta.

Bar se meni od sve te bespotrebne fame vise dize kosa na glavi....

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja to i ne citam, nema poente. Problem je sto ljudi poslednji trenutak cekaju uvek. Secam se pre par godina tipa 16ta il 17ta pao neki sitan snegic oko prvog ja sva sreca stavio zimske jer je vec temperatura bila niska tih dana.. To vece na AP je bilo ludilo, klizaju, baca im dupe okrecu se, kao u filmu. Ne kazem da treba da se montira dok je sunce i 20 stepeni, ali ovo sad nije takvo, mogu se montirati zimske lagano nista im nece biti, a sacuvace se zivci i vreme za cekanje kod vulkanizera. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...