Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Jeste, tok razgovora u ovom delu teme je nova allseason guma, ako si čitao sve

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tiče allseason guma, moje ISKUSTVO, crossclimate bačene pred prošlu zimu. Odlično poslužile, isključivo kao "letnji", set 4 godine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam, naravno. Jedva docekao zimu i sneg da ih testiram, ali nisam bio zadovoljan i ipak sam montirao Winteru. Auto je proklizavao,pri prvom tankom snegu, na ravnom. Jednostavno svi mnogobrojni kanali na gomi su bilu puni snega i auto je plesao u mestu. Sacekao par dana da se napravi bljuzga, a u medjuvremenu vozio samo gde i autobusi prolaze, isto nisam bio zadovoljan i montirao zimski set. Eto, moje ISKUSTVO sa allseason.. nikad više.

 pisao o crossclimate gumi na 222 strani ove teme

Edited by galius

Share this post


Link to post
Share on other sites


Sumnjao sam da je tako...
Hvala za podeljeno iskustvo,razmišljao sam o tome , jer je praktičnije imati samo jedan set...
Nekome ko ne voza puno, su ok

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=15112]voodoons[/mention]
Tema je pneumatici,letnji,zimski... ISKUSTVA, ili je tema možda allseason gume?! možda nisam dobro video,mada evo gledam opet.

Aha. Znaci ovde samo letnje i zimski. Allseason ćemo pisati u novu temu. Ok. Da onda napravimo i po jednu temu za svaku allseason gumu. Za allseason bazirane na letnjoj i allseason bazirane na zimskoj?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

..i jos da dodam u vezi allseason u mom slucaju CC Mishelin.. zima 2016/17, opet sacekao prvi sneg, ociscen auto put od Zmaja do aerodroma, nisam mogao da idem brze od 60km/h, bukvalno, kako dodam gas auto zaplese. nisam mogao da verujem, bukvalno bas do ogranicenja prilikom padavina, auto put, noc nigde nikog osim grtalica, ja 60km/h. od tada nisam vise eksperimentisao. ZIMI ZIMSKE, nemojte bacati pare na druge zahebancije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato@Ivan uvek i naglasi da li je allseason guma izvedena iz zimske ili iz letnje ili....
Tako može da se projektuje kako bi mogla da radi na nekim od uslova eksploatacije.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

..al moram i ovo da spomenem.. kada sam ovih dana tražio na netu pisano o poređenju Tigar i Save zimske gume, neke korisne stvari sam našao na škodinom forumu. Na ovome me "smorilo" pisanje i trolovanje upravo o Lassa gumama. Od 437 stranica ovde, suviše ima beskorisnih, ali nekome zanimljivih postova i sprdnje, pogotovu o gore spomenutih. ..mislim da ne bi trebalo preterivati. toliko od mene na ovu temu, za sada 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako za Crosserke imamo totalno drugacija iskustva :lol: - sa iznad napisanim se apsolutno slazem:

On 11/6/2019 at 4:32 PM, Ivan said:

Tako da stvarno ne znam koji je problem u pitanju - niti bilo sta komentarisem, niti me je ikada zanimala Lassa. A vidim da ljudi po celom forumu opravdano napravise sprdnju sa istom. Naravno ne zbog gume kao gume, nego iskljucivo zbog konstantnog trolovanja. Samo sto je (bar meni) vise dojadilo, kao oni fazoni sa Alfom ili off-ovanje sa Vagen vozilima. Do pre neku godinu ovo je bila mnogo ozbiljnija tehnicka tema, koja ce se na kraju svesti na nivo "Funny photos".

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče vintere, 6 zima sam ih imao na automobilima u dimenzijama 13 i 14" i na kombiju 2 zime. Manu im nisam našao. Mene ovi trkači i testovi ne mogu da ubede da je to loša guma ako se vozi samo zimi, a ne i leti pa se uništi.
Da ima u mojoj dimenziji izeo bih ovu novu AS tigar.
Sad imam letnje Tigar HP 15", ni trenutak se nisam pokajao što sam ih uzeo. A bilo je onih priča, sačekaj par hiljada km da vidiš kad postanu bučne, kad krenu da škripe bla bla bla. Jednom ih naduvao kad su montirane i jednom proveravao pritisak kad su bile one vrućine, bokovi dobri, šara odlična za ovih par hiljada kilometara. Nit sam proklizavao, nit su explodirale pri 150km/h i naglim kočenjima.....
Zimske trenutno imam hankook i dobio sam ih nove sa autom inače ne bih se libio da stavim winteru.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

U decembru 2018 kupljene ove nove Tigar winter 195/65/15, stilo prodat u maju. gume, na felnama,  predate novom vlasniku kao deo zimskog seta. Kupljene ponovo za novi auto:

20191108_152240.jpg

 

Edited by galius

Share this post


Link to post
Share on other sites
Što se tiče vintere, 6 zima sam ih imao na automobilima u dimenzijama 13 i 14" i na kombiju 2 zime. Manu im nisam našao. Mene ovi trkači i testovi ne mogu da ubede da je to loša guma ako se vozi samo zimi, a ne i leti pa se uništi.
Da ima u mojoj dimenziji izeo bih ovu novu AS tigar.
Sad imam letnje Tigar HP 15", ni trenutak se nisam pokajao što sam ih uzeo. A bilo je onih priča, sačekaj par hiljada km da vidiš kad postanu bučne, kad krenu da škripe bla bla bla. Jednom ih naduvao kad su montirane i jednom proveravao pritisak kad su bile one vrućine, bokovi dobri, šara odlična za ovih par hiljada kilometara. Nit sam proklizavao, nit su explodirale pri 150km/h i naglim kočenjima.....
Zimske trenutno imam hankook i dobio sam ih nove sa autom inače ne bih se libio da stavim winteru.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka


Letos drug uzeo sve 4 te nove letnje tigar uhp il kako vec , dimenzija 245/ 40 r18 i zamisli , cini ti se da auto ide kao besan. Po suvom drugom brzinom uvek kopa, asr radi kao lud a ono 2.0 tdi 140ks Sad kupio sva 4 "transformersa" i za sada vrlo pazljivo vozimo, pogotovo h krivinama jer ljulja ko na pudingu da se vozi

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za razliku od Axe, meni je to odlicna fora sa celicarama. Onda su ratkapne koliko-toliko manje grdne (koliko je to uopste moguce) i ceo tocak vizuelno podseca na alu.

Da stvar (po mene) bude jos smesnija - kada se pojavio Megane Mk3, dok nisam prvi put pogledao izbliza, bio sam ubedjen da su u pitanju neke manje (15''-16'') alu-felne :lol: . Mislim da je ovaj model ratkapni bio u pitanju:

 

big-83766447_5d86aa4a1f0380-6026669820190220_235557.thumb.jpg.b3b4af2cef2be916cfe74d83edc15f24.jpg 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma super zonfa, ko je vec prinudjen da ih tera. I vizuelno podseca na alu, cak se vide i diskovi (korisno i za druge stvari, kontrolu diskova i plocica)... Super su kamuflirali da je u pitanju celicara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Korisno je i zbog hlađenja kočnica, mada ratkapne i tada malo smetaju.

 

Ukusi... 

 

Meni se, za jednu savremenu felnu (kod kojih su forma i završna obrada u poslednjem planu, jer se pretpostavlja da će preko ratkapne), baš sviđa. Ta generacija »Megana« i »Insignija« imaju vrlo slične. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...