Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Drugari jel po vama ova guma za bacanje tj " gotova je " sto kaze moj vulkanizer..kupljena mart 2015 dot je februar te godine..presla za 5 leta 14k km...pitam cisto diskusije radi ...

 

140c931336309386b9b7bf697405dfec.jpg89c874087b9069cd33d57b103a1ae05b.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto mi je neverovatno da je ova guma presla samo 14.000 km. Deluje kao da je konstantno vozena raspumpana, posto se neuporedivo vise pojela sa krajeva, tu je maltene do granicnika, dok po sredini ima "mesa". Ispucala, "isposcena", fale komadici - sto kaze kolega, ako si u mogucnosti i po mom skromnom misljenju je zrelo za zamenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Isto. Mada, »Tigar« je prepoznatljiv po proizvodima neujednačenog kvaliteta. 

 

Možda da ih sačuvaš, Šorti, za svaki slučaj, ali ja bih planirao nove. 

 

Koliko mi je poznato, ta »Sigura« je prva »Tigrova« početna ("TG-505" → "TG-615" → "TG-620" → "TG-621") radijalna guma bez "ol sizon" i "M+S" oznake — dakle, teoretski je čisto letnja, iako mi je svojevremeno na prvu po dezenu i vremenu nastanka delovalo da će njome Piroćanci nanovo ciljati svesezonsku (barem teoretski, opet). A po mom sećanju poslednji takav »Tigrov« model koji je učešće na nekom stranom testu guma završio van dna tabele i diskvalifikacija je tada novi "TG-620"  još krajem osamdesetih (prema memoriji, malo ispred legendarne »Save D727«), tako da ni nove "Sigure" meni ne ulivaju naročito poverenje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šara liči na tatu Michelina...
Mogla bi da bude dobra guma... (sada će krenuti pljuvanje po Tigru...)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drugari..bacicu ih samo da vidim gde da ne zagadjujem okolinu...imam ja na puntu Fulde M+S pozadi iz 2016te nisam ih skinuo od tad vozim ih leto zima tasta beograd ...a napred nove Hankook kupljene novembar 2018 sa dotom avg2018...tako da sam obuko punta lepo cekam samo ovih 3cm snega sto najavljuju da testiram nekad se znalo sta je zima pa za Mitrovdan teras lance na tockovima kroz Bulevar a sad evo sedim napolju u parku u majci i cuvam decu(papuca sam znam)..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maltene polovina novembra, 20C napolju, jbt :blink: ...

3 hours ago, neshtry said:

Šara liči na tatu Michelina...
Mogla bi da bude dobra guma... (sada će krenuti pljuvanje po Tigru...)

Prvi put kad videh gumu, rekoh da mi je sara vrlo interesantna.

Sara CC ima koncept samo po jedne linijske lamelice i vise vuce na letnju. I ono najbitnije, glavna prica tehnologije kod CC je u sloju ispod gazeceg, a ne mogu da pronadjem nikakve podatke tog tipa za ovu gumu, podaci su vrlo skrti.

Pazario je ovde i jedan od kolega, pa me zivo zanimaju utisci tokom eksploatacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjda će neko da podeli iskustvo...
Lično volem posebno zimske i letnje, ali....

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogi ovde pljuju po Tigar-Winteri, verovatno sa razlogom.

 Moje iskustvo sa tim gumama je sledece: 8 (osam) godina-zima sam ih koristio kao zimski set na stilu, 195/65/15. menjao ih redovno,kada se potroše, isto Wintera. NIKADA problem u vožnji sa njima. nikada nisam osetio nesigurnost prilikom zaustavljanja ili kretanja, cak ni na uzbrdici.. po snegu, bljuzgi, vlaznom, suvom. Vožnja uglavnom po brdovitom Beogradu i po neki izlet van grada. Valjda vozim oprezno i pažljivo kada su loši uslovi za vožnju na putevima, šta znam.. inače taksiram i ne prelazim malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@galius
Pričamo o allseason gumi, gumi za sva godišnja doba koja je od skoro na tržištu.
Taxistima se ona isplati!

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=11038]neshtry[/mention]
Ja ne pricam o gumi koju ti spominješ. Obrati pažnju na naslov teme.
O ovome pišemo3a6c53b4c77139bf74d2280bd31128ba.jpg

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...