Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

2 hours ago, Ivan said:

Kolege, jesmo li ubacili i lance u gepek :lol: ?

Ne zaboravite da je "Od 1.11. obavezna zimska oprema, ako je nemate OCEKUJE VAS OVO (FOTO) :lol: ".

 

On 11/2/2019 at 8:09 AM, PremieRacing said:

Mnogo mi to tesko za gepek, carape za tockove  :thumbsup:

 

B)

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, neshtry said:

emoji1787.pngemoji23.pngemoji1787.png@Ivan, a onda ja nenormalan sa Lassa
emoji1787.pngemoji23.pngemoji1787.png

:blink:

Ja se zaje*avam da ce nam (kakve su zime) jos malo biti dovoljna i bolja kisna guma. A zna se sta je sinonim za kisnu gumu. Nisam fan i oficijelni promoter bilo kog brenda, kao sto ih ima ovde - uvek gledam sta je trenutno u prvih par modela sa karakteristikama u mojoj dimenziji, a povoljno sa cenom. Da ne smaram ostale sta sam sve vozio za ovih 20 i kusur godina staza.

Tako da stvarno ne znam koji je problem u pitanju - niti bilo sta komentarisem, niti me je ikada zanimala Lassa. A vidim da ljudi po celom forumu opravdano napravise sprdnju sa istom. Naravno ne zbog gume kao gume, nego iskljucivo zbog konstantnog trolovanja. Samo sto je (bar meni) vise dojadilo, kao oni fazoni sa Alfom ili off-ovanje sa Vagen vozilima. Do pre neku godinu ovo je bila mnogo ozbiljnija tehnicka tema, koja ce se na kraju svesti na nivo "Funny photos".

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko se pravda...

Znam za Uniroyal da je RainTyre@Ivan, najbolji si, ozbiljno

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa + Lassa, dobitna kombinacija za odlazak do automehanicara ove zime :lol: Mene zaustavili panduri danas, nikakav problem nisu pravili za letnje gume :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas kisa ubi ovamo pa je bila odlicna prilika da isprobamo Miselinke.
Kao sto sam i ocekivao (a i Ivan pricao vise puta) gume se odlicno ponasaju po ovoj kisurini. Drze odlicno, koce vrhunski. Cekamo jos sneg i poledicu da vidimo sta tu kazu.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da me posavetuje koje gume da uzmem za zimu, treba da kupim sve 4 nove i sto vise gledam manje znam sta da kupim, nekako mi za sada najvise odgovaraju Lasa koje kostaju 4700, 185x65x15

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za tu dimenziju ubedljivi best buy je Kleber Krisalp HP3 iz srednjeg segmenta. I bas u toj dimenziji ukupno druga na testovima, najbolja na suvom (dominantni uslovi tokom nasih zadnjih zima), cena par stotina kinti vise od te koju gledas. Moje skromno misljenje, Imas i bolje ali ne dobijas mnogo za razliku u ceni. A apropo cene generalno, imaj u vidu da je to investicija na par godina i da ti je guma jedina veza sa podlogom, velicine sake.

@Flex

Polako ti sa testovima :), dok ne ispipas limite. Imaj u vidu da je izvedena iz letnje, tj. prva je letnja guma sa 3MPSF sertifikatom. Meni je normalnom voznjom lepo zavrsavala posao i na snegu, gde god sam ranije prosao sa zimskom, prosao sam i sa njom. Vidis i sam kako lepo radi na mokrom, to sam uvek potencirao. Cak je i na testovima, u krugu do otkaza na mokrom, imala bolje rezultate i od letnje i od zimske Michelin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pluto ako ne moraš, bolje je kupiti 2 premium gume za ovu zimu, pa sledeće godine još 2. Mislim da ću ija tako da uradim.

Džabe dobre kočnice ako nema šta da uhvati asfalt.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, Kosta Smosta said:

Džabe dobre kočnice ako nema šta da uhvati asfalt.

Istina je da kod premium gume može da za metar,dva zaustavni put kraći nego li kod jeftinijih ali bih rekao da ni premium guma ne znači ništa ako vozač sam ne povede računa i ne prilagodi brzinu uslovima i stanju puta.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa svim i dodajen da u taj metar može da stane ceo jedan život.

Michelin

Goodyear

Dunlop

Continental

Bridgstone

Pirelli

 

ne bih stavio Hankook iako ih uvrštavaju u premium

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Kosta Smosta said:

ne bih stavio Hankook iako ih uvrštavaju u premium

Zbog, ako smem pitati? 

Ja imam Hankook zimski i letnji set, ok guma skroz i korektna cena. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Slažem se sa svim i dodajen da u taj metar može da stane ceo jedan život.
Michelin
Goodyear
Dunlop
Continental
Bridgstone
Pirelli
 
ne bih stavio Hankook iako ih uvrštavaju u premium
Druze Kole a sto ne Hankook..ja kolko sam video moje su made in Germany a zna se da je svabo za kvalitet izrade neprevazidjen...slazem se za brzinu i kretanje prilagodjeno vremenskim prilikama i podlozi...ja bas hankooka imam na svim vozilima razlicite marke, konjaze i kilaze i po meni spada u premium gume ispod Michelina ,GY i ostalih ali je premium..takodje lik sef servisa u kemoimpexu mi pricao da sad na meckama i bmw koje se prave od septembra 2019 pa na ovamo to su gume za prvu ugradnju..sad dal je dobra reklama ili su stvarno dobre gume vreme ce pokazati...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, Pluto said:

Zaboravih da dodam, isao bih i u Bosnu za bolju gumu, vidim da dosta ljudi to radi.

Ne znam koliko ti se isplati cimanje za te male dimenzije (jedino ako si u prolazu), trunku je jeftinije i mozes da ostvaris povrat PDV od 17%. Ali racunaj na gorivo tamo i ovamo... Isplati se za 17'', 18'' i vece, dodatno natankas gorivo...

13 minutes ago, Pluto said:

Koja je onda preporuka i da bude kako treba?

Posto si prvo naveo cenu, ja ti iz glave napisah sta je best buy ove sezone. Ako hoces da razgledas, evo ti npr. ovogodisnji ADAC bas za tu dimenziju 185/65/15 (imaj u vidu da se naravno kod nas cene razlikuju i da je Kleber prilicno povoljan, samo par stotina kinti skuplje od low-budget varijanti):

 

Untitled6.thumb.png.240508c3fa38a54d20c32278374a3f7c.png

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno se slazem, treba imati u vidu i uslove voznje (pretezno gradski), velicinu auta... A kada se pogledaju rezultati testova i cene kod nas, izbor se sam namece. Tu smo da procaskamo, svako ce odluciti onako kako misli da je najpametnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi koliko km prelazis, ako vise vozis onda je pametnija kupovina premium gume, ako malo prelazis bolje cesce menjati neke budget ili srednju klasu gume jer ce svakako gubiti svojstva sa godinama pa imas racunice cesce da ih osvezis :)

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost za Hankook, lično iskustvo. Moje su možda obajatile, jer su iz 2014. i-cept evo. Da ne plašim sada komšije, sutra skidam snimak sa kamere. Jutros sam bolje kočio očima, nadam se da će se na snimcima čuti i abs...

Nikada gore iskustvo, kao da sam vozio po ledu. Sutra merim i dubinu šare...

 

Ako prvi put kupuješ u Bosni, dobro se raspitaj oko procedure (ja ne mogu da ti pomognem, jer nemam iskustvo)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa preko zime vrlo malo, 3000-4000, leti dosta vise.
Ivane ta Kleber je za 1100 skuplja po gumi, gde si nasao to za 100 din skuplje?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

... guma jedina veza sa podlogom, velicine sake.

 

Moze to malo preciznije :D

135/70 R13 - 141cm2
155/70 R13 - 180cm2
175/55 R15 - 240cm2
195/50 R15 - 267cm2

 

Licno merio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...