Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

11 hours ago, dekirs said:

Da l' otici danas i montirati zimske ili cekati poslednji trenutak da prodje ovo "lepo" vreme i da se stvore guzve pa da mogu lepo da ebem mater sam sebi? :D 

I gume i uJe pred zimu barem u mom slučaju :D

Ove nedelje jednog pa sledeceg i drugog Punta, nek se troše malo i zimske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trend kod mene ovih dana

BF Goodrich Screenshot_20191031_122120_com.facebook_lite.thumb.jpg.0f9c112b28b541cc935b777b7783f511.jpg

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam tj znam da su u Srbiji obavezne zimske gume od 01.11. U BiH su od 15.11. pa me zanima da li me policija Srbije može kazniti ako sa ljetnjim gumama i lancima u prtljažniku budem prolazio kroz Srbiju početkom novembra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba dodati tu jednu *

 

Quote

Po zakonu, u obavezi ste da imate sve četiri zimske gume sa oznakom M+S (MS, M-S ili M&S) u periodu od 1. novembra do 1. aprila, ali samo ako su na putu sneg, led ili poledica. Pritom šara ne sme da ima dubinu manju od 4 milimetra. Ovo su zakonski zahtevi i slični su ili isti u mnogim evropskim zemljama.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Elra said:

pa me zanima da li me policija Srbije može kazniti ako sa ljetnjim gumama i lancima u prtljažniku budem prolazio kroz Srbiju početkom novembra?

Kao sto kolega kaze - kod nas zakonski i od 1.11. do 1.4. slobodno mozes da guras letnje gume, ako na putu nisu sneg, led ili poledica. A s obzirom da za iducu nedelju opet najavljuju i do 25C i ceo novembar bez minusa - teraj sa letnjim bez trunke brige.

E sad, ja imam identicno pitanje za tebe :lol: . Bez zezanja, posto cujem razlicita tumacenja od ljudi iz BiH. Znam da je kod vas taj period do 15.4. a mi ovde letnje gume stavljamo mnogo ranije. Da li su kod vas zimske gume obavezne do 15.4. ili mogu i letnje sa lancima u gepeku (naravno ako su vreme i uslovi odgovarajuci za letnje). Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znacj to letnje sa lancima u gepeku?

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spremaju se Lassa za skladištenje, da se operu i da se kamenčići povade...
Najbolje gume za taj novac
Zimske montirane, buče i kao da vozim kamene točkove...
potrošnja na bordu sa 17kml odmah skočila na 14,8kml,mada to mogu da pripišem i neverovatnim gužvama i stajanjem u mestu.... 2km za 20min...efdcda9841c575919ee85b9ca57c9cd3.jpg6828dce23a6ff51617ac154c51a958a2.jpg

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, MS PK said:

Sta znacj to letnje sa lancima u gepeku? emoji23.png

Da malo cesce tankujes jeftino gorivo a da je na pumpi :lol: - znao bi da kod njih vazi ovo, prenosim citat:

Prema uputi Ministarstva komunikacija i prometa BiH, pod zimskom opremom podrazumijevaju se:

1. Pneumatici sa zimskim profilom (oznaka M+S i znak snježne pahuljice na stiliziranom obrisu planine) na svim kotačima (dubina gazećeg sloja minimalno 4mm) ili

2. Pneumatici sa ljetnim profilom (dubina gazećeg sloja minimalno 4mm) i u priboru odgovarajući lanci koji se postavljaju na pogonskim kotačima u slučaju zimskih uvjeta.

 

1 hour ago, neshtry said:

Untitled6.thumb.png.416e1a2eadd989dfb316bbbcef6a009a.png

 

Kult obozavanja... Kako ces izdrzati do proleca - zimske Lassa ili obilazis ove u podrumu ili patis :lol: ?

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je zadnja sezona za Nankang, oko 6mm su, znam samo da neće biti Sava, Viati,Nankang,Kama, kineske ili Tajvanske... Za Savu baš na mogu da se zakunem... Šta bude dobar odnos cene i kvaliteta, a biće valjda i nekih akcija, to kupujem... BF Goodrich mi intresantan

Ajd javnite

A za kafu ko vi sa Contijem, Pirellijem i sl.

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorivo tankujem na pumpi iskljucivo po redovnim cenama a na to ne obracam paznju pa ne sipam ni u Mkd cak. Pomesao si me sa nekim drugim :D
A letnje gume i lanci.. odavno vecu nebulozu nisam procitao. Mogla bi ta prica da pije vodu kad bi se uaglavio na livadi, u mokroj travi

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, sad Mićo.... A to bio zakon 70tih i 80tih u celoj SFRJ... Mada se nije baš poštovao... I vreća peska

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Letnje gume od 4mm + lanci su alternativa za zimske gume u većini evropskih zemalja.

Mi smo naravno naprednija klasa, stoga se moraju imati zimski pneumatici obavezno + lanci ako ako se vozi po snežnim putevima. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lance moraš da imaš ako izlaziš van grada. Nema veze sa planinskim putevima. Ako izađeš van naseljenog mesta, zaustave te i traže lance, ako nemaš - 5000.

Nebuloza. To što 90% vozača niti ima potrebu za njima, niti zna da ih namesti....

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, banjo1990 said:

Letnje gume od 4mm + lanci su alternativa za zimske gume u većini evropskih zemalja.

Mi smo naravno naprednija klasa, stoga se moraju imati zimski pneumatici obavezno + lanci ako ako se vozi po snežnim putevima. B)

To se kaze lideri u regionu :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde neki kao da su se rodili sa zimskim gumama ili imaju krace pamcenje :lol: ... Dovoljno je samo setiti se kako je to bilo do skoro (da ne pricam o 20-30 godina ranije), dok nisu krenuli propisi kod nas i sav ovaj cirkus oko zimskih guma. "Ako nemate zimske gume, ceka vas ovo (FOTO)", "Od danas obavezna zimska oprema", vulkanizeri krcati, kao da je sudnji dan u PM (ista metodologija kao i za cene goriva, osiguranja)...

Na sve to, sada i proizvodjaci namerno "do koske" prave razlike izmedju sezonskih guma (ranije to nije bilo ni blizu tako), pa si sa letnjom gumom maltene nemocan i ne daj Boze da te negde zadesi i susnezica, a kamoli sneg sa njom. Naravno da se niko normalan sa takvim striktno sezonskim gumama ne bi zaje*avao po snegu. Gore sam citirao iskljucivo sta je propis u susednoj drzavi. Ovde skinemo letnje gume pocetkom marta, a ako prelazis kod njih u BiH na +20 stepeni, dovoljno je da imas lance u gepeku do 15.4., to je poenta.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

[mention=205]Ivan[/mention]

Istina, rokneš nove gume, što znači tg620,tg621 ili tg625 i cele godine teraš

Na sliki tg620, vrlo allseason po šarama b5ac868cbfc0c5e68301dac96c55d153.jpg68784fbd132b3b6de99e42f150beb58b.jpg

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 I tg621

 

 

 

 

 

 

ec45ee98de2c101367ad57e92c85463d.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...