Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Imacu ja uskoro na prodaju 4 celicne felne, 5x110, 16 inca, miiiislim da su 7 jota (to jos proverim), srednja rupa 65.1... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, horvat said:

Imacu ja uskoro na prodaju 4 celicne felne, 5x110, 16 inca, miiiislim da su 7 jota (to jos proverim), srednja rupa 65.1... 

ne mogu te mora 6.5J x 16, 5 x 112 ET43...

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, neshtry said:

Jel su rupe ko na Tipu?

Tipo je na 5x98 (pozeljno plivajuci srafovi).

Takodje, centralna rupa mu je manja od navedene, tj. klasicna Fiat-ovska 58.1 mm - morali bi da idu prstenovi na pomenutih 65.1.

I fabrika ih (ne znam iz kog razloga) na Tipu pravi uze, 6.5'' cak i za 16'' (gde je neki standard 7''). A fabricke imaju i poveliki ET od 38, 39 mm (uvucenije su).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Priča sa prethodnih strana... 

 

DOT je bitan ne samo zbog starosti već i zbog šarže, kako bi gume bile koliko-toliko ujednačene. 

 

"Kleber Krisalp Ha-Pe 3" i "Be-Ef Gudrič Dži-fors Vinter 2" su iste gume (dakle "Kléber Krisalp HP3" i "BF Goodrich g-Force Winter ²"). Vezano za DOT, na testovima nekad prolaze maltene identično, a nekad se jave i primetnije razlike – verujem više zbog DOT-a/serije/šarže nego zbog ma čega drugog. Sami rezultati su im daleko bolji nego kod prethodnih generacija, i izgleda da su vrlo dobre za svoju cenu. 
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amerikoliki "bedž inženjering", kao kod naših Trajala i Mentora ili sada kod Tigra i Rikena, Taurusa, Oriuma... 

 

Be-Ef Gudrič:

BFGoodrich-gForce-Winter-2.jpg

 

Kleber:

kleber-krisalp-hp3.png

 

A rezultati testova idu u prilog tvrdnji da su i konstrukcija i smese isti. 

Edited by 037

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova tema o gumama je beskonačna.

A osnova je, ako znaš koliko kg ima auto kojeg voziš, i brzina kojom se krećeš vrlo lako imaš silu udara u nepokretnost i samim tim strahopoštovanje za osnovu i pažnju pri upravljanju

Najlakše je iz dnevne sobe putovati, ali to nije dnevna soba, smanji muziku, poštuj ograničenje, i uživaj.

 

Послато уз помоћ ТT

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kit Komerc ima ok cene gume.

BF 185/65 R15 je oko 5300 na 4 rate....Gotovina oko 5100

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Cene jesu okej. Upravo dobih odgovor od njih – neke dimenzije imaju samo u "Vinter" varijanti, ne i kao novi (i, usput, izrazito bolji) "Vinter 2", iako su na sajtu slike novijeg modela. 

 

Nađoh ga kao "Kleber Krisalp HP3" kod Eurogume u 175/65 R14, ali po ceni koja je već preblizu "Bridžstonu LM005" i "Gudjer Ultragripu 9+". 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ljudi kad cete da menjate gume tj da prelazite na zimske,,,ja gledao prognozu i nikako da vidim kad ce da zaladni..? a danas idem po nove gume , za vikend bi trebalo felne da uzmem i da sve namontiram i ne znam sta sad da radim???:)

pozdrav,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazu neki ljudi, kad najniza temperatura krene ispod 7. Takvih dana je vec bilo, pa je sad opet doslo toplije. Pre zakonske obaveze (1. Novembar) svakako ne bih stavljao, a nakon toga, prvi put kad vidim da ce vise od jednog dana biti <7 stepeni... 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja necu da zurim,pretoplo je za zimske...Ne znam kakvo ce vreme biti novembra,doduse...

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jbg, moze da prelazi i 300m dnevno, ako ti neko izleti bas u tih 300m, pa zafali par metara.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto kaze@horvat mozes i apa-drapa zimsku od 4mm sa DOTom iz anticke Grcke, a gde ces se zaustaviti na prvoj poledici i snegu, to je pitanje za praksu.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na poledici samo ekseri, ostalo su bajkice

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, horvat said:

Kazu neki ljudi, kad najniza temperatura krene ispod 7. Takvih dana je vec bilo, pa je sad opet doslo toplije. Pre zakonske obaveze (1. Novembar) svakako ne bih stavljao, a nakon toga, prvi put kad vidim da ce vise od jednog dana biti <7 stepeni... 

 

Skoro da ti dam minus na poruku :D To sa 7 stepeni je jednom neko lupio i sad se prenosi sa kolena na koleno, a ni jedan jedini test nisam video da potvrdjuje bilo sta slicno. Mnogi testovi pokazuju da cak i kad su negativne temperature po suvom i vlaznom su bolje letnje, samo sto naravno ne treba se igrati i gatati svako jutro jel ce biti led ili ne, ali daleko smo od toga da budu konstantne temperature ispod nule da je problem bezbednost i legalnost. Barem za nas tu u nizim krajevima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm... ja bih cak rekao da i primecujem mnogo lakse i cesce paljenje ABS-a kada sam na letnjim gumama i temp je oko 0-1-2... 

 

Sto se testova tice, ne znam, ali puno proizvodjaca savetuje zamenu bas tako...

 

https://www.continental-tires.com/car/tire-knowledge/tire-change-fitting/changing-tires/summer-winter-or-all-season-tires

 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prerano je jos za zimske gume, pa i za razmisljanje o istim.
U narednih 10 dana najmanje sve po 25-27C, kakva crna zimska guma.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, horvat said:

Hm... ja bih cak rekao da i primecujem mnogo lakse i cesce paljenje ABS-a kada sam na letnjim gumama i temp je oko 0-1-2... 

 

Sto se testova tice, ne znam, ali puno proizvodjaca savetuje zamenu bas tako...

 

https://www.continental-tires.com/car/tire-knowledge/tire-change-fitting/changing-tires/summer-winter-or-all-season-tires

 

 

Nemam ja tih problema :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...