Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Naravno da je bolje sto mladja guma, ali ne treba bas preterivati i traziti novu ispod prese :) . Pisali smo puno puta sta je neki rok do kada se guma smatra za novu. Ide se cak dotle da BS AU deklarise 6 godina. NTDA recimo 5 godina, smernica kod Nemaca je takodje 5 godina.

Kad ti ja kao entuzijasta kazem da mislim da se previse opterecujes sa DOT i skladistenjem ;). Te Hankook sa DOT 5218 su ti stare malo jace od 9 meseci, i vise nego odlicno... Samo jednom mi se desilo da sam uzeo letnje Dunlop 4 meseca stare, sve ostalo je bilo od duplo vise pa navise :) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

BF Goodrich sto mi stizu su otprilike iz decembra 2018. Besplatna dostava do SU, i dosta konkurentnija cena od svih ostalih sto prodaju tu gumu. Eto, odlucio sam da ih uzmem svejedno (iako sam se i ja isto pitao da li je to ok ili ne), pa cu bas napisati kad ih montiram, fali li im stogod :D 

 

edit:

Spominjala se gore ova tema, ne znam jel vec bio kacen ovaj snimak, ali odlicno objasnjava stvari: 

 

 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam gledao gume,

 

Dunlop winter response 2 dot je bio mozda sedmicu prije proizvedena.

 

Dok Michelin je imao 2019 i 2018 alpin a6 ...

 S tim da je u jednoj prodavnici 53 eura 2018 a 58.5 eura 2019. (Vecinom svi daju neki popust na proslogodisnji dot a na onaj prije 2 godine ide dobar popust) 

 

A u drugoj 53.5 eura 2019 30 sedmica i taj sam i uzeo...

 

Kao i u svemu ko bolje radi ima bolje dotove zato bar iz mog iskustva gledaj kod ovih sto dobro rade oni najcesce imaju nove dotove jer sve brzo prodaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da kupujete najeftinije gume onda bi imali mesec dana star DOT :D  Na tri auta u familiji, mislim da su sve gume bile od 2 do 6 meseci stari DOT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se čeka red za nove Tigrice, oće da se pobiju....
Istina!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem šta ima loše u tome ? Ne fali ništa na Pirocki opanci . ;) Do duše nisu premium, i ne koče u mestu jbg. al' su zato udobne i gickave i ne čuju se po rupe ki ove letnje drvene ... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 Hankook koje sam uzeo pre nekoliko dana u Kemoimpex-u su sredina 2019. Jeftinije su kod njih nego na drugim mestima jer ih oni uvoze i imaju snizenu cenu radi promocije brenda kod nas. Inace preporuke za prodavca u Venizelosovoj, bas je prijatan i daje dobre savete. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče rotirao all season gume Hankook Kinergy 4S DOT 2017 koje su došle sa autom radi ravnomernijeg trošenja, pre nego da krene ludnica sa zimskim gumama u novembru. Šara skoro pa ko nova, mislim da će izgurati još 3 godine pa kolektivna zamena iako verujem da će šara biti dovoljno dobra i duboka da pregura još neko vreme....nema veze, neko će da ih uzme već za male novce. Moje komšije nisu reprezentativnan primer ni u kom slučaju po pitanju čuvanosti stvari u podrumu, tako da će sledeće opet biti All season gume. Negde sam već pisao da merkam BFGoodreach / Hankook / Pirelli kao neku ne previše skupu a ok gumu, a usput pratim šta se ođe piskara :)

 

Videh kod vulkanizera na policama Riken (Tigar?) All season gumu...onako mekana na dodir, deluje ok, šara zanimljiva, verovatno izvedena iz zimske gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, ISV_01 said:

tako da će sledeće opet biti All season gume. Negde sam već pisao da merkam BFGoodreach / Hankook / Pirelli kao neku ne previše skupu a ok gumu

Pirelli (i u AllSeason varijanti) obicno spada medju skuplje premium gume, cisto da znas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan
Nesto me oce popusti u poslednje vreme pa kontam pasce neki % kad bude trebao shoping. Mislim, ni za miselinke se ne bi zalio u slicnom slucaju :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E taj popust za Pirelli ce tesko da te mune.

Sa Michelinom nemas greske, odlicna guma (CC+).

Inace ove Michelinke sam uzeo u aprilu i DOT je 2019.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/9/2019 at 9:39 PM, bane1321 said:

Pričao sam baš Ivanu, pre dve godine sam uzeo Pirelli maltene po ceni Lasse! Akcija!

Na popustu, tj kada popusti paznja prodavcu... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

- 215/60 R16 W320 i*cept evo2 99H zimska guma

 

Kemoimpex 10.600 , a BeoCar 10k okruglo.,..e sad verujem da moze i da se dobije popust kada se uzimaju sve 4 na kesh, tako da cu da pregovaram sutra sa obe firme.. dal nema neko sa foruma da radi sa Gumama da oce da da neki prigodan popust. placam i castim pivo .. :)

pozdrav,

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, shortee said:

- 215/60 R16 W320 i*cept evo2 99H zimska guma

 

Kemoimpex 10.600 , a BeoCar 10k okruglo.,..e sad verujem da moze i da se dobije popust kada se uzimaju sve 4 na kesh, tako da cu da pregovaram sutra sa obe firme.. dal nema neko sa foruma da radi sa Gumama da oce da da neki prigodan popust. placam i castim pivo .. :)

pozdrav,

 

 

Bio u Beocaru licno a Kemoimpex zvao fonom. Nema popusta za kesh. U stvari kemoimpex daje 3% popusta ali to mozes da dobijes i ako placas npr cekovima ali na 2-3 rate ako se ne varam. Hteo da pazarim sve 4 gume.

 

Edited by virke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad... mogu recenzije korisnika da pišu šta hoće, ali eno gore (Nešin post od 6. Oktobra) slike rezultata sa testa. Ta Laufen je na kočenju po mokrom bila 53. od 53 testirane gume, pa su batalili dalja testiranja.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...