Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

1 hour ago, Flex said:


Nije bas to tako. Kad sa govnom od gume uletis sa 100 zavrsio si karijeru a kad sa premium gumom uletis mozes da se iscupas. U toj situaciji je malo zaplesao zadnji kraj i prosao sam, a mogu samo da mislim sta bi bilo sa losom gumom.

Upravo, guma je vrhunska. Nego, kad se uopste rotiraju gume i koliko cesto?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Ne bih znao zaista, slabo ulećem sa 100 u nezgodne krivine, tako da ću da ti verujem na reč ... U svakom slučaju, želim ti svako dobro i puno sreće, kao i onima koji ti idu u susret ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam tek u rebusu, da li da uzimam BF ili Kleber... Ili te Apolo...

Screenshot_2019-10-06-17-58-47-840_com.android.chrome.png

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apolo Aspire model je tu u vrhu..

Ne taj Alnac, kod nas u Sarajevu prodavnica save prodaje taj apolo ali uopste nema tog modela sa testa..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo moje iskustvo:

 

Braviša mi došao 2011-te sa Michelin Primacy Alpin PA3 205/55/16 91H u dosta dobrom stanju - skoro nove!

Prešle otad zimi na svom setu felni ukupno 30200 km. Još ću da ih vozim minimum ovu zimu!

Da, reći ćete 8-9 god stara guma, ti nisi normalan itd. Ali: vožena samo zimi (novembar-mart), leti na felnama u garaži i to je to.

Nigde ispucala, jer nije montirana/demontirana na felnu dva puta godišnje. Ovo je presudno, ma koja guma u pitanju bila!

 

P.S. da, znam da guma gubi svoje karakteristike posle par sezona, ali na volanu ne osećam taj gubitak a auto ide i po snegu i mokrom i suvom i poledici itd.

 

Letnje gume Michelin Pilot sport 3 205/55/ZR16 91Y:

Prvi set od dve gume kupljen 2011. prešao napred 26500km, nazad 24200 km, ukupno - 50700 km!!!

Drugi set od dve gume kupljen 2013. prešao napred 24200 km.

Takođe nigde ispucale, napred solidna šara, nazad skoro pa na markeru.

Na proleće prvi set se menja novim, drugi ide nazad.

 

Suma sumarum:

Osam godina samo 4 letnje gume kupljene.

Michelin za svaku preporuku. Košta, ali vredi.

 

P.P.S. Neko više voli da promeni 2 ili više puta low budget gume, neko će, opet, promeniti za 8 god 3 seta premium guma (ovo u Srbiji nije baš verovatno).

 

Pozdrav!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Rasta said:

Ne bih znao zaista, slabo ulećem sa 100 u nezgodne krivine, tako da ću da ti verujem na reč ... U svakom slučaju, želim ti svako dobro i puno sreće, kao i onima koji ti idu u susret ...

Desilo se (previd), daleko od toga da imam takve situacije stalno. Ali i jednom je previse, otplatila je sebe odmah. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nankang kao moje... Baš bezveze, ne kupujte. Bar na Puntu nisu neke...

gume001.jpggume002.jpg

 

 

Edited by neshaoct
skinuta komercijala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je fora sa tom lassom?

Jel ti prodajes te gume? Non stop ih reklamiras. Imas neki procenat od prodaje?

Ne razumem zaista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je da su super vrednost za novce a malko skuplje od Tigra.Ne prodajem ništa.
A i malko se zezam na moj račun.
Čim zamre tema, napišem Lassa i tema oživi...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi vase misljenje :)

Sto vise gledam sve vise naginjem da kupim najjeftiniju zimsku gumu ali nesto mi se neda.

Varijanta koja mi se najvise svidja je sledeca

HANKOOK 185/65 R15 W452 i*cept RS2 88T ..........5180 rsd +montaza

https://www.beo-car.rs/18565-r15-w452-88t-zimska-guma

KLEBER 185/65 R15 KRISALP HP3 92T .....5655 rsd+ montaza

https://www.beo-car.rs/18565-r15-krisalp-88t

XL guma mi ne treba ali u ovoj dimenziji samo takva guma postoji. S obzirom da mi je auto na metan i da je tezi od klasicnog punta MOZDA i ima nekog smisla ali sta znam...Mana sto ne nzma koliko povecava potrosnju goriva sto mi je veoma bitna stavka ali ako je sudeci po onoj nalepnici ima bolje specifikacije nego Hankook.

Druga stvar Kleber Trust program

https://www.kleber-tyres.com/kleber-trust-selection/serbia

U fazonu ako nisi zadovoljan sa gumama u roku od 30 dana vratis ih i oni ti daju pare nazad stim da moras kod njihovih dilera da montiras gumu i skines a te troskove ti ne refundiraju. Primamljivo zvuci ali kako je ovo Srbija mora da ima neka caka kako da ti ne vrate lovu :) Za 30 dana mogu da vidim da li je guma toliko bucna i potrosnja goriva povecana :D

 

Druga dilema je uzeti

TIGAR 185/65 R15 WINTER 92T XL...4485 rsd +montaza ( opet XL guma u toj dimenziji :( )

SAVA 185/65 R15 ESKIMO 88T .....5040 rsd + montaza

 

Sta kazete?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1)Kleber
2)Sava dosta skuplja, a nije baš toliko bolja... Ne bih znao tačno da ti kažem

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za prvi slucaj mozes kleber, za nijansu je bolja koliko je i skuplja.

 

Drugi slucaj definitivno sava, drasticno bolja, a malo skuplja, mada je ta sava koliko vidim samo 140din jeftinija od hankooka, tako da bih uzeo hankook.

 

Svakako kada pogledas da od tigra skoro da nema losije i jeftinije gume, da za 705din vise po gumi dobijas hankook. 

 

Recimo gledao sam da prodam zimski set 18 i da predjem na 19 i zimi, ali su nenormalne cene, hankook oko 25k, continental 50k po gumi, zlo, tu je pitanje da li vredi toliko vise, eh da je tu samo 1000din razlika :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je razlika manja od 1000rsd po gumi, ne vidim čemu razmišljanje.

Prava dilema je ono što kaže @neshtry kad je cena 2500+ između dva modela, da li izabrati jeftiniju nižu ili skuplju srednju klasu, o višoj da ne pričam. Često ljudi imaju (ne)opravdanu dilemu da li im stvarno treba viša klasa...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4.10.2019. at 4:13 PM, francuz69 said:

Da se vratimo na temu zimskih guma. Ja jos nisam resio koje cu. Djavo mi ne da mira sa ovim novim Tigar Winter, zato sto ih dobijam po ceni koju je tesko odbiti. Dakle cena je sjajna ali koju dilemu imam? Odlicno poznajem staru saru ali sa ovom novom malo ko ima iskustva. Par ljudi koji su je kupili ili probali kazu da je iznenadjujuce dobra u svim segmentima i da je znacajno bolja od stare sare po pitanju kocenja po mokrom.

Tek me malopre zbunio moj vulkanizer, koji je pritom skroz super lik i poznajem ga godinama koji kaze: nemoj da bacas pare, ko god ju je kupio je prezadovoljan, cak i ljudi sa jacim autima. Ako mi ne verujes, pogledaj review-ove od Kleber Krisalp dvojke, to ti je iskopirana sara na novu Tigricu.

I tu me skroz zbuni, pogledam na netu i slicnost je neverovatna. Naravno da tu postoji i parametar smese, ali koliko se secam Krisalp 2 je bila skroz dobro ocenjena guma.

Ima li komentara na ovo?

Malo kasno odgovaram na ovaj post, ali moje iskustvo je jako pozitivno.

Već sam spominjao da sam ih stavio na službenog RAV-a, i prošle zime sam kroz dubok sneg išao bez ikakvog gubitka trakcije. Na mokrom deluje sigurnija od prošlog modela, a po suvom je nisam ni testirao do granice. Sve u svemu, korektna guma.

Da mi treba guma za grad, ne bih se uopšte razmišljao, ali ako je automobil često na otvorenom, na auto putu, gde su mnogo veće brzine u pitanju ipak bih se odlučio bar za neku srednju klasu. 

 

Inače, prošli vikend primetim balon na prednjoj levoj gumi. U pitanju je Uniroyal Rainsport. Rupu guma nije videla, niti se penjala po ivičnjacima ili slično, ali pojavio se balon, mali ali može se primetiti. Žao mi je jer su gume mlade, a moraću da ih zamenim. Verovatno ih ne bih ni dirao, ali ne želim da razmišljam kad izađem na auto put šta se može dogoditi. 

 

Apropo ovog testa koji je postovan, jako sam se neprijatno iznenadio sa razultatom Klebera. Bio sam odlučio da ih stavim na BMW-a, ali ipak ću ostati pri Fuldi s obzirom da, ako je verovati rezultatima testa, ostvaruje značajno bolji rezultat. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

KLEBER 185/65 R15 KRISALP HP3 92T u 2 dve radnje koje sam bio ima DOT 2018....kaze mi prodavac da 2019 jos nemaju na stanju. Izgleda da hoce da se rese prvo starih guma. 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

XL...eXtra Load..za ono kad odes kod taste na slavu pa onda poneses kuci pola praseta, 20 tegli ajvara i ostale zimnice, bure od 30L kupusa, pilice i ostalu egzotiku  da se ima jer "zete nema nista u taj Beograd" :) izvinite na off..

a ja nikad nisam imao te XL gume a moj punto sve ovo ponese plus zena i sitna deca i ja od 105kg.

pozdrav,

Share this post


Link to post
Share on other sites

ADAC je više puta priznao da je lažirao testove. Sada je neko kupio deonice Apola 13, platio ADAC i mi mislimo da smo za ,,male'' pare dobili gumu koja se rve sa premium klasoma.

Lično iskustvo više puta potvrđeno u vezi pritiska u gumama je da se za prazno vozilo doda 0,1bar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...