Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Gde kupujete celicne felne, nove ili polovne..kome se obratiti da je pouzdan? :) treba mi 16'' nove ili dobre polovne...za Skodu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd daj podatke i dimenzije iz uputstva, pašu ti verovatno od vw, ali pošto je nov da ne grešimo pri pretrazi

5x100 ili 5x112?

https://www.kupujemprodajem.com//Automobili-Delovi-i-alati/Auto-Felne/Celicne-felne-14-15-16-17-VW-Opel-Skoda-Ford-Seat-Kia-Pezo-78738896-oglas.htm

 

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

 

 

 

2110fb23fc3405ea96ca6bf0169d3c6d.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piše ti u uputstvu od auta, ako nemaš uputstvo imaš na netu u pdf negde

 

Akcija za Kleber kod Demaxa

 

 

 

ddf44ec63fb3f859d1cad1c5f2f93b50.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, Dale said:

Preporuka za pasat samo za zimu? 
LASSA 205/55 R16 91H SNOWAYS 4 ili Hankook 205/55 R16 91T W452 WINTER I*CEPT RS 2 
Razlika 2300 din po gumi. Ako je lassa dovoljno dobra, da li davati 40% vise zato sto Hankook spada u visu klasu? 

Kupljene Hankook za napred, pozadi ostaju 2 stare Bridgestone jer imaju preko 5mm. 

Prvi utisak za nove gume je da su bas tihe, nije bilo proklizavanja na punom gasu po kisi uz brdo pored Beograd puta prema Zvezdarskoj sumi. Do jutros sam vozio na letnjim Tigar High Perf. Pravi utisak bi valjda trebalo da ostave posle nekoliko dana voznje. 
Hvala za savete! Kupljene u Kemoimpex-u za 7650 po gumi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites


To... Nikada nisam uspeo da reklamiram oštećene gume... A vozim od 1992. ....
Bgd je druga priča

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Valjalo bi da vidis i koji ET felne je bas za tebe ako hoces da sve bude kako treba. 
Mozes da proveris na: https://www.wheel-size.com/ samo unesi marku, model i godiste auta. Dace ti spisak svih felni i guma koje mogu i koje se preporucuju za motor koji je u kolima
Evo primera:
image.thumb.png.bb11fbfcc7787d4f4d86b47790076350.png

Edited by Dale

Share this post


Link to post
Share on other sites
evo naso sam
5X112,  6.5JX16 to su dimenzije za celicare..
 
Sta dalje
 
Sada idemo na traženje... VW, Audi i Seat... Koliko ćeš da se isprsiš? Evo šta sam već našao :
https://www.kupujemprodajem.com/Automobili-Delovi-i-alati/Auto-Felne/Celicne-felne-skoda-audi-wv-16-5x112-81187047-oglas.htmb32d671cdea72f4cab51eb71338c3d71.jpg

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dimenzija 205/60 R16. Da li uzeti Kleber Krisalp HP3 ili Fuldu Kristall Control HP2?

Cena je jako slična. Sa Fuldom Kristall sam imao iskustva i bila je više nego odlična, i generalno sam sa Fuldom prezadovoljan i sa letnjim gumama. 

Kleber nikad nisam imao, ali znam da se po testovima dobro pokazala. 

Postoji mogućnost da će se voziti po snegu i u planinskim uslovima, i na duže relacije, a gledaću kao i svake godine da ih montiram što kasnije, a skinem što ranije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshtry

pa iz ovlascenog traze 400 evra za 4 felne samo plus 100 evra za 4 ratkapne tako da kolko god da se pruzim bice jeftinije od toga sto mi traze :) ...jedino pitanje je dal je rizik uzetii polovnu felnu ...verujem da se sve nepravilnosti na njoj vide i na oko..al ajde da pitam..ovo sto si nasao deluje odlicno sad cu ja dalje da tragam...hvala u svakom slucaju

 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban citat

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, shortee said:

verujem da se sve nepravilnosti na njoj vide i na oko

Ako prodju prvi vizuelni pregled, najbolje da ih odneses kod najblizeg vulkanizera da ih zavrti na balanserci i pogledaj da li su jajaste ili krive u srcu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Celicna felna se ispravlja macolom na licu mesta, tako da nije nista strasno ni skupo. Sa alu felnama je vec potencijalno maltretiranje zavisno od toga sta i koliko je krivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to, ali su i vagenovci picajzle...
Ne sekiraj se puno sa čeličnim felnama

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikakva kupovina felni bez pregleda vulkanizera na mašini. Pre 20-tak godina sam imao udes gde je felna izgledala normalno, ali joj se iskrivilo srce i to ne može da se ispravlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nebitno dal moze ili ne moze, poenta je ako vec ide polovna felna mora da bude ko nova i da nije kriva nikako.... tako da videcu kontaktirao sam neke likove koji imaju po oglasima felne ,kazu ko nove ili nove iz uvoza pa cu da odem da vidim..hvala drugari...jedino sto znam da ratkapne ako hocu da stavljam na njih moracu da kupim nove kod distributera posto to nema niko polovno da lici na nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ti svakako uradi kako mislis da treba, samo jedan savet. Kupujes celicne felne preko kojih ide ratkapna, znaci vizuelno stanje ti bas i nije bitno. Ako i jeste, jedan crni autolak i malo smirglanja resava sve u 10 minuta.

To je celik. Kao sto rekoh cak i da je nesto krivo, ispravlja se macolom, a uvek felna moze da se proveri kod prvog vulkanizera za sitne pare.

Polovne 4 celicne felne, a u pristojnom stanju mozes da nadjes bez problema za 60-70 evra, nove ispod 100 ne mozes.

Eto, shvati ovo cisto kao dobronameran savet ako zelis da ustedis novac.

Naravno, ako pare nisu problem, onda kupi nove i zavrsena stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam trazio celicne felne od Punta, trazili mi od 60 do 100e :D Na jednom mestu su trazili 4000din, ali naravno nije bilo :D Na kraju kupio nove za 110e :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@franzuc svaka ti je ka u njegosa...slazem se gledam i dalje pa cu da odlucim.. ako je npr polovna 70 evra po komadu a nova 100 a planiram da ih vozim bar 5+ godina onda cu da pazarim skroz nove i zavrsim posao...nego za ratkapne definitivno nema polovne da valjaju, plus jedna stvar koju nikako da shvatim.. sta je sa srafovima ? jel se kupuju i srafovi uz celicne ili pasuju sa alu srafovi itd...eh kolko muke i izbora... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...